Ugrás a tartalomhoz
  • 0

dgalambo

Kérdés

Tapasztalat Sagemcom F@ST 5670 - ről, remélem segít 1-2 kérdéssel kapcsolatban a forumozóknak.

 

Megérkezett a net, új optika, 2000/1000, 5670-es eszközzel hurrá. Családi ház, korábbi modemhez 2 másik switch volt csatlakoztatva (1 DLINK router és 1 TP-Link switch), viszonylag nagy számú eszköz otthoni munkavégzéssel / oktatással együtt: 6 vezetékes (PCk, NAS), kb 10 wifis eszköz (telefonok, TVk), minden hibátlanul ment.

 

5670 es bekötés után közvetlen Pchez kötve hasít, etherneten 950 mbps fel / le - szuper. Wifis kapcsolatnál és a TP-Link switchel összekapcsolva jöttek a gondok. PC->5670->Switch csomagveszteség 10-30%. PC-5670-TP-Link-DLINK-NAS kapcsolaton videot lejátszva a PCn a streaming akad. Wifin keresztül streaming - pl online mobil játék, youtube, NAS video streaming akad. 5GHZen is. Emeleten pláne.

 

Nem tudtam összerakni hogy a kapcsolat hogy lehet néha jó néha nem. Router reset után amig az Internet nem volt bekonfigurálva minden tökéletesen ment a helyi hálón. Ha csatlakozott az Internethez akkor megint elkezdett szétesni. (Mintha nem menne jól a NAT? Vagy Route tábla probléma? Network collision? )

 

Telekom hibaelhárítás ránézett - minden jónak tűnik, az 5670 a legújabb software-rel a legjobb ami van….

 

Megoldásként az 5670-en használva a PPPOE Passthrough-t, annak egyik portját bekötve a DLINK  router WAN portjába, sikerült 2 helyi hálózatot csinálni. Az 5670 a 192.168.0.0/24 és a Dlink lett a 192.168.100.0/24. A DLINK továbbít rendesen a 192.168.0.0/24 felé minden Internet kérést. 5670-en a WIFI letiltva, és csak a 2 set top box csatlakoztatva meg a "vonalas" telefon. A DLINK adja a WIFIT, és hozzá van kötve minden PC/NAS illetve TP-Link switch is. így az 5670 ki van véve minden helyi LAN video-streamingből illetve egyéb fájlmegosztásból. Minden kiváló sebességgel repeszt.

 

Röviden: 50nm nél (kb) nagyobb lakás / ház ban egyrészt szükség lesz egy másik WIFI access pointra, ami lefedi a helyiségeket. Másrészt - amire nem találtam megoldást - úgy tűnik valahogy a NET / WIFI / TV / LAN kapcsolatok sokaságának kezelésével problémák vannak.

 

Sok sikert mindenkinek a bekötéshez - remélve hogy hamarosan lesz 5670 software update.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: dgalambo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, batika írta:

bocs de te beszélsz butaságot csak nézd meg a SAGECOM OLDALÁT és kérj fisitést és majd meg látod mit küldenek emali-ban 

Désolé, je suis désolé, mais nous ne pouvons pas envoyer une mise à jour du FAST @ 5670 que vous avez demandé
contactez votre fournisseur de services acheter à la recherche de notre site Web *****er product

na akkor hajrá fordító

Nem fognak küldeni semmit, mert végfelhasználó vagy. Te, mint előfizető a szolgáltatóval vagy szerződött viszonyban. Az, hogy a Sagem cég kinek adja át a készülékeket és a technikai támogatást az üzleti titok. Lehet, hogy a T közvetlenül kapja meg, de lehet, hogy valamilyen ellátási láncon keresztül.

Egyébként mi a problémád a készülékkel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, batika írta:

bocs de te beszélsz butaságot csak nézd meg a SAGECOM OLDALÁT és kérj fisitést és majd meg látod mit küldenek emali-ban 

Désolé, je suis désolé, mais nous ne pouvons pas envoyer une mise à jour du FAST @ 5670 que vous avez demandé
contactez votre fournisseur de services acheter à la recherche de notre site Web *****er product

na akkor hajrá fordító 

Nem fogok le állni veled vitatkozni, nem vagy tisztában a dolgokkal.

Sagemcom csak a szolgáltatónak készíti  a szolgáltató megrendelése igénye alapján a szoftvert és a javításokat is.

Magánszemély hiába is kérne frissítést nem fog kapni, nem publikusak, elve nincs is olyan menüpont az eszközben, ahol a felhasználó tudná frissíteni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
30 perce, batika írta:

üdv Roli82  párhónapos az 5670 akkor csak olvas 

A F@st 5670 egyébként nem új eszköz, a gyártó 2017-ben jelentette be, hogy megjelenik a kínálatban, ám a DT csoport egyes leányvállalatain kívül egyelőre nem számít különösebben elterjedt modellnek. A Telekom az újdonságot az új létesítések során telepíti azoknak, akik a leggyorsabb elérést biztosító díjcsomagot rendelik meg, vagy arra váltanak át meglévő hozzáférést. A kihelyezett eszköz - ahogy eddig minden esetben - ezúttal is a Telekom tulajdonát képezi.

https://www.hwsw.hu/daralo/62483/telekom-ftth-ont-hgw-optika-digitalis-eloszto-sagemcom-fast-5670.html

És? Ott van a cikkben hogy pár honapja lett bevezetve a Magyar Telekomnál. :D

Az tök mindegy, hogy egy gyártó hány éve dobta a piacra. Leszerződik a szolgáltatóval vállalja hogy x évig csinál hozzá javításokat, aztán ennyi. Megint jön egy újabb típus és ez így megy tovább.

A héten jött új szoftver hozzá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
45 perce, JokkaMokka írta:

Üdv. Nekem is a fent említett modemem van. 2000/1000 megabites csomaggal. Wifin 5Ghz-en 600/600 megabit az ami átjön laptopra. Az érdekelne hogy a gyakorlatban kb mekkora sebességet érnék el ha kicserélném a laptopban a wifikártyát például erre: Intel WiFi 6E AX210 2230

Találtam egy oldalt, ahol valaki próbálgatta:

928Mbps-at mért

https://ispotaly.com/sagemcom-fst-5670/

wifi6.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, batika írta:

üdv bocs de az 5670-hez NEM jön  software update. mert a gyártó már nem forgalmazza 2018.tól 

az update csak a Telekom csinálja  magának mivel a saját LINUX rendszere van telepítve 

ez által ez a dolog sajna halott!!!

Butaságot beszélsz. Párhónapja van a Telekomnál ez a típus.

A szoftvert soha nem a Telekom írja, hanem a gyártó és nem csak ennél a típusnál, hanem az összes típusnál legyen az xDSL, Docsis, Gpon eszköz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

bocs de te beszélsz butaságot csak nézd meg a SAGECOM OLDALÁT és kérj fisitést és majd meg látod mit küldenek emali-ban 

Désolé, je suis désolé, mais nous ne pouvons pas envoyer une mise à jour du FAST @ 5670 que vous avez demandé
contactez votre fournisseur de services acheter à la recherche de notre site Web *****er product

na akkor hajrá fordító 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

üdv Roli82  párhónapos az 5670 akkor csak olvas 

A F@st 5670 egyébként nem új eszköz, a gyártó 2017-ben jelentette be, hogy megjelenik a kínálatban, ám a DT csoport egyes leányvállalatain kívül egyelőre nem számít különösebben elterjedt modellnek. A Telekom az újdonságot az új létesítések során telepíti azoknak, akik a leggyorsabb elérést biztosító díjcsomagot rendelik meg, vagy arra váltanak át meglévő hozzáférést. A kihelyezett eszköz - ahogy eddig minden esetben - ezúttal is a Telekom tulajdonát képezi.

https://www.hwsw.hu/daralo/62483/telekom-ftth-ont-hgw-optika-digitalis-eloszto-sagemcom-fast-5670.html

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem is december óta van optikaim, hozzá ezzel a csodálatos modemrouterrel.

Előtte Asusom volt, soha semmi problémám nem volt. Hát most van.

Nem tudom az eszközeimet összekacsolni, nem kommunikálnak. Pl. nem tudom a számítógép képernyőjét a tv nézni.

Akik telepítették az internetet megpróbálták az Asust utána tenni de nem jött nekik össze.

Van megoldás? 

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 01. 24. at 17:28, Kavisch írta:

Sziasztok!

Nekem is december óta van optikaim, hozzá ezzel a csodálatos modemrouterrel.

Előtte Asusom volt, soha semmi problémám nem volt. Hát most van.

Nem tudom az eszközeimet összekacsolni, nem kommunikálnak. Pl. nem tudom a számítógép képernyőjét a tv nézni.

Akik telepítették az internetet megpróbálták az Asust utána tenni de nem jött nekik össze.

Van megoldás? 

Köszönöm!

Hali, nekem is ASUS routerem volt/van (RT-AC65P) és működik a Sagem 5670-nel is.

Igaz segítséggel jött össze, egy T-és kollégával. De amit először próbáltam, belépve a Sagembe az Internet beállításoknál bekapcsoltam a PPPoePassthrough-t, de nem lett jó, mert állítólag benne maradt a felhasználónevem meg a jelszavam, hiába töröltem ki....(ezeket írd fel...)

Utána nyomtam neki egy reset gombot és a kolléga átállította távolról...

Ha most nézem, tök üres a f.név és jelszó, alul meg be van pippantva a PPPoePassthrough, semmi más nem lett módosítva ahogy nézem.

A PPPoe bejelentkezést meg már az ASUS csinálja... 1000-es netem van, speedtest simán hozza a 930-at utp-én, wifin mobilon Nokia 8-on közel 600-at.

A Sagemben még a wifit is letiltottuk, ne fogja a csatornákat feleslegesen.

AzASUS-on megy az ftp és no-ipddns is, így nekem minden f@sz@ :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...