Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Fifa 21 magas ping, szerver kikerülése?


Gele

Kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Problémám van a fifa játékokkal online évek óta. Konkrétan késés tapasztalható a magas ping miatt. Az ea mindig kér egy mérést az uotrace nevezetű programmal, és utána tanácsolja hogy fordulj az internet szolgáltatódhoz. Mellékelem a képet ahol látszik hol emelkedik meg a ping, melyik szervernél. Ip cím alapján a német telekomnál van a gond. Innen pingelni sem tudom, régebben beszéltem itt egy telekomos munkatárssal, aki azt írta hogy valószínűleg le van tiltva az a tartomány ahonnan játszani szeretnék, mert nála pingelhető volt a cím.

Nincs arra valami mód hogy kikerüljem, letiltsam azt a szervert, amit pingelni sem tudok, és egy más útvonalon érjem el az a fránya ea szervert? VPN-t ha lehet kihagynám, nem akarok havi díjjat fizetni, meg nőhet azzal is a ping.

Van erre valami lehetőség, vagy bármi ötlet erre a problémára? 

Köszönöm

1609266377281_lag.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

A Fifa is ezt a dragonage.gos.ea.com (159.153.64.173) szervert használja? Ez a szerver az USA-ban van, tehát a 115 ms ping nem meglepő.
Nincs az EA-nak európai szervere?

A "Loss" mező nem azt jelenti, hogy a router elnyeli az átmenő forgalom egy részét, hanem, hogy nem válaszol a neki célzott pingre. Ez nem szerencsés (főleg, ha a többi ICMP csomagot is eldobálja), de nem feltétlenül befolyásolja a játékélményt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bevallom fogalmam nincs hogy van-e. Évek óta az a válasz az ea-től hogy nálam a hiba, és változtassak szolgáltatók akkor lehet megjavul a kapcsolat, gondolom más lesz az útvonal a szerverükhöz. A fifával minden meccs akad, késik, más játék tökéletesen fut online. Igaz azok dedikál szerveren futnak ez meg p2p. De basszus nem már, a 21 században vagyunk ilyen kapcsolatok mellet még van ekkora késés? Persze ahol gond van ki kellene javítani a hibákat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Gele írta:

Bevallom fogalmam nincs hogy van-e. Évek óta az a válasz az ea-től hogy nálam a hiba, és változtassak szolgáltatók akkor lehet megjavul a kapcsolat, gondolom más lesz az útvonal a szerverükhöz. A fifával minden meccs akad, késik, más játék tökéletesen fut online. Igaz azok dedikál szerveren futnak ez meg p2p. De basszus nem már, a 21 században vagyunk ilyen kapcsolatok mellet még van ekkora késés? Persze ahol gond van ki kellene javítani a hibákat.

Budapesttől ez a szerver 7500 km-re van légvonalban, ezt a fény vákuumban 25 ms alatt teszi meg, oda-vissza már 50 ms, üvegszálban oda-vissza 75 ms. Ez egy elméleti minimum, ami alá akkor sem tudnál menni, ha közvetlen vonalad lenne a szerverhez.
Az EA viszont könnyen tudná orvosolni a problémát, ha telepítene pár szervert egy európai szerverparkba. Én nem vagyok meggyőződve, hogy nincs nekik, csak gyanús, hogy egy amerikai IP-t pingeltetnek veled.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, sipsza írta:

Budapesttől ez a szerver 7500 km-re van légvonalban, ezt a fény vákuumban 25 ms alatt teszi meg, oda-vissza már 50 ms, üvegszálban oda-vissza 75 ms. Ez egy elméleti minimum, ami alá akkor sem tudnál menni, ha közvetlen vonalad lenne a szerverhez.
Az EA viszont könnyen tudná orvosolni a problémát, ha telepítene pár szervert egy európai szerverparkba. Én nem vagyok meggyőződve, hogy nincs nekik, csak gyanús, hogy egy amerikai IP-t pingeltetnek veled.

Ez hogy deríthető ki? Elismerem kihúzták nálam a gyufát, és kaptak tőlem rendesen. Lehet direkt kaptam ebben a formában a büntit

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
27 perce, Gele írta:

Ez hogy deríthető ki? Elismerem kihúzták nálam a gyufát, és kaptak tőlem rendesen. Lehet direkt kaptam ebben a formában a büntit

Hogy van-e a közelben szerverük? Nézz körbe egy olyan fórumon, ahol ismerik a játékot, vagy írj megint a supportnak.
Itt pl. panaszkodnak egy másik EA játékra, mert messze van a szerver: Where are European servers,,?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azért jó lenne ha egy telekomos szakember megnézné ezt a kapcsolatot, és valami megoldást találna ki rá, én hiába veszem fel a kapcsolatot a német telekommal, kb nem fogja érdekelni.

Viszont a magyar telekomot érdekelheti ez a probléma, ami már majdnem 10 éve fennál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lag.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...