Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom 5670 LAN


huhogomajom

Kérdés

Pár napja telepítettek egy ilyen borzalmas kinézetű Sagemcom 5670 modem/routert

A problémám 8azon felül, hogy a 2GB neten 700 Mbit a maximum letöltési sebesség), hogy nem tudom használni a készüléket LAN-on routerként
A portokba dugott egyetlen eszköz sem látja a másikat Pingetni egyedül a Sagemcom 5670-ig lehet
Találtam egy Static route fület, ahol lehet valamit állítgatni, de semmi kézikönyv sincs, ahol ebben segítenének

Eddig ***** Connectboxot használtunk, ott a bedugást követő pár másodpercen belül élt a LAN, lehetett drive-okat megozstani, fájlokat másolni - itt egyelőre semmi!

Remélem nem az az egyetlen válasz, hogy vásároljak még pluszba egy routert, foglaljak még egy fali csatlakozót és fogyasszak pluszban áramot, mert akkor szétvet az ideg, hogy ezt előre nem közölték...

Van megoldás a LAN kérdésemre? Köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia

 

Ahhoz, hogy a  helyi hálózaton lévő eszközök egymást elérjék nem szükséges static route - az csak különböző alhálózatok esetén kell.

Nem lehet, hogy az eszközeid statikus (kézzel beállított) IP címre vannak konfigurálva? Állítsd át DHCP-re és a hálózaton lévő eszközöknek látniuk kell egymást

Milyen eszközökkel van gondod (pl nas, laptop, stb)? A probléma fennáll wifis kapcsolaton keresztül is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, uzman írta:

Ellenőrizni kellene a PC tűzfalának beállításait, engedélyezni rajta a helyi hálózat kommunikációját (ha win op.rendszer van rajta, lehetséges, hogy a hálózatot "nyilvános" típusúba tette) vagy a vírusirtó programban szétnézni, nem-e az blokkolja.

Ó, köszönöm!

Kipróbáltam az IPv6 tiltást is, de végül az előbbi tipp volt a ludas.
Desktop Screenshot 2021.02.03 - 10.09.59.jpg
Amennyiben a Nyilvános hálózatot kikapcsoltra állítottam a Tűzfalon (elnézést, Win10 az oprendszer, 64 bites pro), rögtön láthatóvá vált a PC a hálózaton. 9_9
Desktop Screenshot 2021.02.03 - 10.11.02.jpg

Köszönöm szépen a türelmedet és a segítséget!

Már csak az a kérdésem, hogy így használható-e a PC vagy nem biztonságos?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
23 órája, uzman írta:

Azt is csinálhatod, hogy kivételként hozzáadod a windows tűzfalhoz a 192.168.1.0 (vagy 192.168.0.1-192.168.0.254) hálózatot és úgy kapcsold vissza.

Beállítottam tartományt, ahogy javasoltad az alábbi segítséggel : IP cím tartomány beállítása Windows 10 Defenderben .
Hátha másnak is jól jön,  itt hagyom a linket! :)

Még egyszer hálás köszönet! További szép napot!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ, uzman!

DHCP-ről kapják az eszközök tartományon belül az IP címeket.
Én is úgy gondolom, hogy látniuk kellene egymást, de jelen pillanatban a routerbe kábelen csatlakoztatott eszközök sem látják egymást, pingetni csak a routert lehet minden irányból!

Itt a képen a PC IP címe (192.168.1.2), de sehonnan nem látható, sem routerbe dugott laptopon, sem Wifin mobiltelefonról és vica versa

Ezeket a beállításokat így örököltem:
hosgOLG.jpg

Miután a V0da felvásárolta a hárombetűst rohamosan romlott a szolgáltatás minősége, így váltottam Telekomra. Most van egy ruterem, amit internetelérésen kívül semmire nem tudok használni és kezd elmenni az életkedvem...
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, uzman írta:

Ha parancssorban pingeled, milyen hibaüzenetet ad?

Illetve egy számítógépről egy trace-t indíts egy másikra, pl: tracert 192.168.1.10 (ha 1.10 a másik számítógép ip-je)

Köszönöm a tippet!

A PC-m 192.168.1.2 címen:

   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . :192.168.1.1

A laptopom pedig a 192.168.1.73-ast kapta.

A PC-ről és telefonról is tudom pingetni a laptopot, sőt, a hálózaton látható a megosztott mappája is, amit erre acélra hoztam létre.

A helyzeti variáció annyiban szűkül, hogy amit nem lehet, az a PC!
Ping és tracert is "Request timed out." üzenetet dob és semmilyen eszköz nem látja a PC-t.
Tehát most úgy néz ki, hogy a PC nem látható, de a többi eszköz viszont látja egymást.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: huhogomajom
jav
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, huhogomajom írta:

Köszönöm a tippet!

A PC-m 192.168.1.2 címen:

   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . :192.168.1.1

A laptopom pedig a 192.168.1.73-ast kapta.

A PC-ről és telefonról is tudom pingetni a laptopot, sőt, a hálózaton látható a megosztott mappája is, amit erre acélra hoztam létre.

A helyzeti variáció annyiban szűkül, hogy amit nem lehet, az a PC!
Ping és tracert is "Request timed out." üzenetet dob és semmilyen eszköz nem látja a PC-t.
Tehát most úgy néz ki, hogy a PC nem látható, de a többi eszköz viszont látja egymást.

 

Ellenőrizni kellene a PC tűzfalának beállításait, engedélyezni rajta a helyi hálózat kommunikációját (ha win op.rendszer van rajta, lehetséges, hogy a hálózatot "nyilvános" típusúba tette) vagy a vírusirtó programban szétnézni, nem-e az blokkolja.

Nézd meg a kapcsolat tulajdonságainál, hogy IPv6 címet IS kér/kap-e, ha igen, akkor azt tiltani kellene.

Ha nem találsz semmilyen gyanús beállítást, az op.rendszert indítsd újra "csökkentett mód hálózattal" módban és így próbáld meg elérni a PC-t a laptopról.

Screenshot_3.jpg

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, huhogomajom írta:

Ó, köszönöm!

Kipróbáltam az IPv6 tiltást is, de végül az előbbi tipp volt a ludas.
Desktop Screenshot 2021.02.03 - 10.09.59.jpg
Amennyiben a Nyilvános hálózatot kikapcsoltra állítottam a Tűzfalon (elnézést, Win10 az oprendszer, 64 bites pro), rögtön láthatóvá vált a PC a hálózaton. 9_9
Desktop Screenshot 2021.02.03 - 10.11.02.jpg

Köszönöm szépen a türelmedet és a segítséget!

Már csak az a kérdésem, hogy így használható-e a PC vagy nem biztonságos?

Szivesen!

A windows defenderről megoszlanak a vélemények :) Én inkább valamelyik neves szoftvergyártó megoldását használnám - ami pl vírusirtó+tűzfal egyben. (de itt nem akarom reklámozni egyiket sem). De ez mindenkinek saját választása :)

Azt is csinálhatod, hogy kivételként hozzáadod a windows tűzfalhoz a 192.168.1.0 (vagy 192.168.0.1-192.168.0.254) hálózatot és úgy kapcsold vissza.

Van tűzfal a HGW-ben is, a kettő együtt már megfelelő védelmet ad.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...