Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Saját Router Sagemcom fast 3686v2 mellé


Szabó Levente

Kérdés

Sziasztok!

Hálózat konfigurálásban nem igazán vagyok otthon, úgyhogy segítséget szeretnék kérni.

A Telekomtól kapott Sagemcom fast 3686v2 router mellé szeretnék bekötni egy erősebb Asus AX1800 routert, mert nem megfelelő a minősége a hálozatnak az ISP routerrel, 2 AP-val és 15-20 csatlakoztatott eszközzel (szakadozások, ledobálások).
Végső cél, hogy minden eddigi Sagemcom routerből induló kábel az új Asus routerből induljon (IPTV kivételével) és az legyen a valódi router, az ISP router modem AP kombónak csak modem feladata lenne.

Ebben az esetben melyik a legjobb konfiguráció, hogy az ISP routerről levegyem a terhet?

Első ötletem, hogy PPPOE típusú WAN csatlakozást állítanék az Asus routeremen, azonban az nem működött, nem volt net. (megnéztem az internetelérés felhasználó nevet és jelszót is változtattam tehát az jó kéne legyen). A Sagemcom LAN1 csatlakozójából megy az ethernet kábel az Asus WAN portjába.  Ez a Sagemcom támogatja ezt egyáltalán? Ezt lehet kérni az ügyfélszolgálaton?

Hogyha nem akkor mi a legközelebbi alternatíva?

Gondolom a bridge mód nem jöhet szóba, mert IPTV-t is szeretnék használni.

Próbálkoztam DMZ host beállítással a Sagemcom routeren, beállítottam az Asus IP-jét oda. Az Asust pedig statikus IP-vel konfigoltam így van is net, de az Asus routerbe kötött géppel megnéztem Tracerout-al és az első kettője lokál IP-t ír, ami azt jelenti, hogy dupla NAT, ugye?
Ebben az esetben az ISP router majdnem ugyanannyira van terhelve, mintha arra lenne kötve az összes eszköz?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

Üdv,
Levi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Szia

Jó látod, IPTV előfizetés esetén nincs lehetőség bridge módba állítani a HGW-t.

Azt tudod csinálni, amit az utolsó bekezdésben írtál, esetleg ha portot szükséges nyitni valamilyen szolgáltatáshoz, akkor azt a tűzfalban kell átirányítanod az Asus router IP címére.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
14 perce, Szabó Levente írta:

Köszönöm a gyors választ!

És a DMZ host-os megoldással akkor lekerül a "teher" a Sagemcom ISP routerről? Mert a fő lényeg az lenne :)

 

Köszi

Ha az eszköz tűzfalát kikapcsolod, azzal már könnyítesz rajta valamennyit. Viszont akkor a set top box-on (a saját routeredet leszámítva) kívül ne csatlakoztass rá más hálózati eszközt, mert védtelen lesz kívülről.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
36 perce, uzman írta:

Szia

Jó látod, IPTV előfizetés esetén nincs lehetőség bridge módba állítani a HGW-t.

Azt tudod csinálni, amit az utolsó bekezdésben írtál, esetleg ha portot szükséges nyitni valamilyen szolgáltatáshoz, akkor azt a tűzfalban kell átirányítanod az Asus router IP címére.

Köszönöm a gyors választ!

És a DMZ host-os megoldással akkor lekerül a "teher" a Sagemcom ISP routerről? Mert a fő lényeg az lenne :)

 

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, uzman írta:

Ha az eszköz tűzfalát kikapcsolod, azzal már könnyítesz rajta valamennyit. Viszont akkor a set top box-on (a saját routeredet leszámítva) kívül ne csatlakoztass rá más hálózati eszközt, mert védtelen lesz kívülről.

Értem, köszi!

És ennél a Sagemcom 3686v2-nél nem jöhet szóba a PPPOE? Támogatja a router?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...