Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom kábelnet másik szolgáltató hálózatán


SzM

Kérdés

Üdv!

2021. február 15-én a nálunk létező legmagasabb internetes csomagra váltottunk. Ez az 500/22 Mbit/s-ot kínálja maximálisan. Előtte az akkor szintén legmagasabb választható díjcsomagunk volt, 150/5 Mbit/s. Természetesen a garantált sebesség jócskán elmarad a maximálistól, ez jelen esetben 15/4 Mbit/s.

Amíg a régi díjcsomagra fizettem elő, a speedtest.net sebességtesztjei nagyjából azt mutatták, hogy hozza is az előfizetett sebességet a hálózat.

Az új csomagra átállás után viszont a korábbi sebesség jó, ha harmadát teljesíti a rendszer.

Ez a mai helyzetben viszont már némi problémát okoz, mert hárman vannak itthon, akik napközben az online oktatásban vesznek részt. Ebből kettő tanul, a harmadik tanít.

Igazából nem zavart addig a dolog, amíg nem kezdtek el panaszkodni, hogy meg-megszakad a kapcsolat az adott csoportos oktatást biztosító portállal. Itt nem csak a Kréta hibája van porondon, mert nálunk meglepő módon szinte mindig volt kapcsolat, csak a minősége nem olyan, mint ami elvárható.

Az ügyfélszolgálat (online chat) nem tudott érdemi megoldát nyújtani, hiszen a sebesség szinte mindig meghaladja a vállalt minimumot, de így én elgondolkodtam, megéri-e nekem a havi +2000 Ft-ot az alacsonyabb minőségen nyújtott szolgáltatás?!

A kábelmodem egy Sagemcom Fast 3686 (MAGYAR_3.97.0).

Ha van valakinek ötlete, mit lehet tenni, kérem ossza meg!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Hello!

 

A Kréta a legkisebb probléma. Mobilneten stabilan megy.

Pénteken bejelentettem, hogy lassú a netem. Azt mondta az ügyfélszolgálaton az ügyintéző hölgy, hogy alacsony jelszintet mér, ezért látja, tényleg van valami gond. Tegnap jött az sms, hogy a hibát elhárították, indítsam újra a végberendezést, és akkor minden jó lesz.

Hát nem lett jó... Továbbra is 20 Mbit/s letöltéseket mérek. A feltöltés jó, 22 körül van...

A mostani mérés alapján 30/8 Mbit/s...

Pár éve ennek a kvázi szimmetriának örültem is volna... Most viszont idegesít.

Az aktuális állapotról egy képet csatoltam, ha segít.

 Ahogy írtam, igazából működik minden, csak lassan. Ami bosszantó, hogy a garantált sebességet szinte mindig eléri...

20210315_HGW.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, SzM írta:

Hello!

 

A Kréta a legkisebb probléma. Mobilneten stabilan megy.

Pénteken bejelentettem, hogy lassú a netem. Azt mondta az ügyfélszolgálaton az ügyintéző hölgy, hogy alacsony jelszintet mér, ezért látja, tényleg van valami gond. Tegnap jött az sms, hogy a hibát elhárították, indítsam újra a végberendezést, és akkor minden jó lesz.

Hát nem lett jó... Továbbra is 20 Mbit/s letöltéseket mérek. A feltöltés jó, 22 körül van...

A mostani mérés alapján 30/8 Mbit/s...

Pár éve ennek a kvázi szimmetriának örültem is volna... Most viszont idegesít.

Az aktuális állapotról egy képet csatoltam, ha segít.

 Ahogy írtam, igazából működik minden, csak lassan. Ami bosszantó, hogy a garantált sebességet szinte mindig eléri...

20210315_HGW.png

A modem előtt nincs valamilyen szűrő vagy soklábas osztó?

A csatlakozók jók? Nincs törve a kábel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 03. 16. at 9:15, uzman írta:

A modem előtt nincs valamilyen szűrő vagy soklábas osztó?

A csatlakozók jók? Nincs törve a kábel?

Üdv!

Ezeken már túl vagyunk. Az utoljára, mikor élő szerelők jöttek (:) megállapították, hogy a csatlakozó nem jó. Krimpeltek a kábelre egy újat. Azóta is az van. Elosztó nincs, a kábel közvetlenül ide érkezik az utcai elosztóból.

Korábban még azt is elfogadtam, hogy a ***** direkt nem enged nagyobb sávszélességet, de azóta még az addigi max. 150 Mb/s-nél is sokkal alacsonyabbakat mérünk...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Igazából nem úgy van gondom, hogy nem működik valami. Azzal van gondom, hogy a megemelt sávszélesség nem jelenik meg semmilyen módom az eszközöm "végén". 

Amíg a 150/5 netem volt, addig ha a feltöltési nem is de a letöltési ki volt maxolva. Mióta 500/2x van, azóta a feltöltés van maxon (24 Mb/s), de a letöltés még csak meg sem közelíti a 100 Mb-et sem.

A probléma tehát az, hogy vállalt minimum általában megvan, tehátnem tudok jogosan reklamálni. Az utolsó hibajegyet kettő hete vették fel, akkor találtak egy jelszint csökkenést. Két nap múlvajött az SMS, hogy most már minden OK, megjavították.

Örülök, de a sebességek úgyanúgy nem közelítik meg a negyedét sem annak, amit előfizettem.

A csatolt képet most készítettem...

210328_speedtest.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, SzM írta:

Üdv!

Igazából nem úgy van gondom, hogy nem működik valami. Azzal van gondom, hogy a megemelt sávszélesség nem jelenik meg semmilyen módom az eszközöm "végén". 

Amíg a 150/5 netem volt, addig ha a feltöltési nem is de a letöltési ki volt maxolva. Mióta 500/2x van, azóta a feltöltés van maxon (24 Mb/s), de a letöltés még csak meg sem közelíti a 100 Mb-et sem.

A probléma tehát az, hogy vállalt minimum általában megvan, tehátnem tudok jogosan reklamálni. Az utolsó hibajegyet kettő hete vették fel, akkor találtak egy jelszint csökkenést. Két nap múlvajött az SMS, hogy most már minden OK, megjavították.

Örülök, de a sebességek úgyanúgy nem közelítik meg a negyedét sem annak, amit előfizettem.

A csatolt képet most készítettem...

210328_speedtest.png

Hello

 

A környékeden van valaki másnak is ilyen technológiájú előfizetése, mint neked(akár ugyanezzel a csomaggal)?

Meg kellene őket kérdezni, hogy ott is fennáll-e hasonló jelenség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...