Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Port forwarding


Tomka

Kérdés

Üdv!

Kis segítséget szeretnék kérni port nyitással kapcsolatban, mert nem tudom, hol akadtam el.

Home Assistantnak szeretnék egy portot nyitni a routeremen (Speedport W 724V), itt megtaláltam a "Port diversions and Port forwarding lehetőséget", beírtam az alábbi képen található dolgokat. Rákerestem Canyouseemee-n, de azt írja, nem látja, hogy nyitva lenne a 8123-as port.

Én írhattam be rosszul valamit, vagy valami tilthatja esetleg?

Előre is köszönöm!

Képkivágás.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
13 órája, Tomka írta:

Elméletileg 443-as port kell, próbáltam a 8123-al is.

Viszont amit a modemnél most látok, hogy a WAN-IP és amit a whatsmyip-n találtam, az nem egyezik. Ezt értsem natolás alatt?

Igen,akkor natolt címed van.

Az telefonos ügyfélszolgálaton a technikai segítségnyújtás menüpontot válaszd, itt fognak tudni segíteni kivenni a modemet a natolt tartományból.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
56 perce, Tomka írta:

Köszönöm a segítséget!

Csak hogy tiszta legyen (mert emlékszem, hogy kb. 2 éve meg tudtam nyitni ezt a portot) ez a natolás idő közben került rá? Illetve hogyan működik, vagy mi a haszna pontosan?

Az IP címek száma véges (~4 milliárd). A natolással elérhető, hogy egy IP cím mögött további sok hálózatot, számítógépet lehessen elhelyezni. Így a szolgáltató meg tudja oldani, hogy egy IP cím mögött akár 16 vagy 32 előfizető legyen, így sokkal jobban lehet gazdálkodni a rendelkezésre álló IP címekkel. Persze ez amit leírtam az IPv4 címekre vonatkozik. Az IPv6 címek 32bit helyett már 128bitesek, és folyamatban van az átállás, de egyelőre még messze van a vége. Az kiosztható IPv6 címek száma 1028 így látszólag még egy darabig elég lesz. 

Üdv, Fuxi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Tomka írta:

Köszönöm a segítséget!

Csak hogy tiszta legyen (mert emlékszem, hogy kb. 2 éve meg tudtam nyitni ezt a portot) ez a natolás idő közben került rá? Illetve hogyan működik, vagy mi a haszna pontosan?

Úgy van, ahogy az előző hozzászóló is mondta. Azt, hogy a T milyen logika szerint osztja ki a natolt-nem natolt IP-ket, én nem tudom megmondani, de szerintem véletlenszerűen. Aki csak a híreket olvassa vagy megnéz pár videót, annak nem tűnik fel, hogy publikus vagy natolt címe van, így tud a szolgáltató "spórolni" a rendelkezésre álló címekkel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...