Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Optikai hálózat információ


zmeggyesi

Kérdés

Cégemnél múlt héten került kiépítésre egy 2 Gib/s optikai uplink, azonban a Sagem modem ami járt hozzá, csak gigabites switch-el van felszerelve (a mondás az, hogy két porton kell csatlakozni és akkor kihasználhatom a 2 Gib/s-et). Ez nekem nem elég jó.

A céges router, egy Ubiquiti Dream Machine Pro, rendelkezik SFP slotokkal, ahol az egyikbe be tudnék tenni egy GPON adaptert, ami 10 Gib/s-ig jó lenne.

A kérdésem, hogy ha kihagyom a modemet, és közvetlenül a routerhez csatolom az optikai szálat, akkor

  • A GPON ONT kompatibilis a Telekom hálózatával?
  • DHCP-n a Dream Machine is megkapja az IP-t?
  • A Telekom gerinchálózata elviseli a közvetlenül becsatolt végpontot?

Előre is köszönettel,
MZ

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
6 órája, anonymus írta:

Sagemcom 5670 kellet volna kapnod, azon van 1db 2gbit port. 

Van is, de mintha ... ki lenne kapcsolva?
A webes UI-ban csak negy port latszik, a Dream Machine ugyan tud linket egyeztetni vele (10 Gib, FDX - eddig jo), de IP-t nem kap rajta, ha meg statikus IP-t allitok be, nem forgalmaz.

Az lehet, hogy ezt kulon be kell kapcsolni? Nagyon primitiv a Sagem web UI-a, paradox modon nem tudok eligazodni rajta...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, zmeggyesi írta:

Van is, de mintha ... ki lenne kapcsolva?
A webes UI-ban csak negy port latszik, a Dream Machine ugyan tud linket egyeztetni vele (10 Gib, FDX - eddig jo), de IP-t nem kap rajta, ha meg statikus IP-t allitok be, nem forgalmaz.

Az lehet, hogy ezt kulon be kell kapcsolni? Nagyon primitiv a Sagem web UI-a, paradox modon nem tudok eligazodni rajta...

Ha jól emlékszem van benne valami opció, hogy ki-be lehet kapcsolni a portot (de nem mondom biztosra mintha egyszer egy képet láttam volna), a webes felületén ellenőrizd légy szíves. Alapértelmezésben úgy gondolom, hogy engedélyezve van.

Az UDM portját állítsd át Auto negotiation vagy manual 2.5G-re. Nem 10G a maximuma, hanem 2.5, valószínűleg ezért nem megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, uzman írta:

Ha jól emlékszem van benne valami opció, hogy ki-be lehet kapcsolni a portot (de nem mondom biztosra mintha egyszer egy képet láttam volna), a webes felületén ellenőrizd légy szíves. Alapértelmezésben úgy gondolom, hogy engedélyezve van.

Az UDM portját állítsd át Auto negotiation vagy manual 2.5G-re. Nem 10G a maximuma, hanem 2.5, valószínűleg ezért nem megy.

Na holnap meg egyszer megnezem azt a web UI-t.

Az SFP port egyebkent Autonegotiation-on van, es ugy valasztotta ki a 10G-t. Van 100M, 1G, meg 10G, a manualis beallitasokat mar egyszer vegigzongoraztam (gyanakodtam arra, hogy az UDMP oldalan van a hiba, de nem), amikor az SFP adapter, a kabel, es portok minden kombinaciojat teszteltem.

image_2eb6cd71.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zmeggyesi
Hianyzo kep
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, zmeggyesi írta:

Na holnap meg egyszer megnezem azt a web UI-t.

Az SFP port egyebkent Autonegotiation-on van, es ugy valasztotta ki a 10G-t. Van 100M, 1G, meg 10G, a manualis beallitasokat mar egyszer vegigzongoraztam (gyanakodtam arra, hogy az UDMP oldalan van a hiba, de nem), amikor az SFP adapter, a kabel, es portok minden kombinaciojat teszteltem.

image_2eb6cd71.jpg

Sajnos ez UDM PRO hiba lesz. A szoftvere csak a 100M, 1G, 10G sebességeket "ismeri", a közteseket (2.5G, 5G) nem.

https://community.ui.com/questions/UDM-Pro-2-5G-Sync-on-WAN2-SFP/004fde93-d11f-4763-a6fe-62624a0e5fcd

https://community.ui.com/questions/UDM-Pro-Multi-Gig-SFP-confirmed-working-at-2-5Gb/373a9920-7d2b-4a65-adf5-a1567f19b550

Esetleg nincs olyan SFP modulod, ami 2,5G max sebességet tud? Így "hardveresen" limitálva van a sebesség és több fórumbejegyzésen is azt írják, hogy működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...