Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom TV Smartbox (SDMC DV8519B-Telekom) - Chromecast, fájlok megnyitása helyi hálózatról


Crvsh3R

Kérdés

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. A tárgyban szereplő eszköz tudását szeretném kiaknázni és ezáltal megszabadulni a többi eszköztől, amiket (többnyire) ezek miatt használtam eddig. Az alábbi eszközöket szeretném úgy beállítani az itthoni hálózatban, hogy az új android rendszerű STB-t használni tudjam Chromecast-ra és a hálózaton belüli eszközökről médiafájlok lejátszására.
Ehhez az alábbi eszközöket szeretném összehangolni:

- Sagemcom F@st 5670 ONT
- ASUS RT-AC58U router
- Telekom TV Smartbox (SDMC DV8519B-Telekom) android rendszerű STB

Jelenleg ez az összeállítás van (amivel nem működnek a fentebb felsorolt dolgok):
- az ONT össze van kötve a router WAN portjával (WLAN az ONT-n ki van kapcsolva)
- az ONT második portjára van kötve a STB
- az ONT-on be van kapcsolva a PPPoE Passthrough és tárcsáz a router ÉS az ONT is (mivelhogy kell internet is az új STB-nak)
- a router a 192.168.1.0/24, az ONT a 192.168.11.0/24 tartományra van beállítva, így elérem az ONT-t is a routeren keresztül
- DHCP az ONT-n és a routeren is be van kapcsolva
- minden más eszköz LAN-on és WLAN-on a routerre kapcsolódik

Remélem nem felejtettem ki semmit.
Van módja annak, hogy valamilyen más összekötéssel vagy beállítással működjön a Chromecast és a hálózaton belüli eszközökről a médiafájlok lejátszása?
Személy szerint már napok óta foglalkozom a kérdéssel és sajnos nem jutottam előre. Próbáltam már több felállást is. A legsikeresebb az volt, amikor a routert és az ONT-t a WAN-LAN kapcsolaton kívül összekötöttem LAN-LAN kapcsolattal is, de az lassú és instabil volt. Gondolom azért, mert mindkettőn fut a DHCP.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia!

 

Én más logikával építettem fel az otthoni hálózatomat. Igaz mások az eszközök, de a felépítés így néz ki:

Sok eszközünk van, így a modem után két TP-Link routert akasztottam a modemre, viszont én a modemen hagytam, hogy ő ossza ki az IP-ket a hálózatban, és a routereket raktam repeater módba. Így nekem működött az IP TV, és most a Telekom TV az Androidos box-al. Nekem van ráakasztva a hálózatra egy Raspberry Pi3 is, azt használom média szervernek. Az androidos box-ra feltelepítettem a KODI-t, azzal gyönyörűen látom a megosztott tartalmakat a hálón.

 

Remélem tudtam segíteni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...