Ugrás a tartalomhoz
  • 10

Telekom TV első benyomások


Karesz

Kérdés

Üdv. mindenkinek!
Tegnap lecserélték a Telekom cuccaimat az új Telekom Tv-nek (android) megfelelő beltérikre.
Nos az első tapasztalatok némileg vegyesek.
Először azokat a dolgokat említeném amik jelenleg nem tetszenek és úgy gondolom, hogy fejlesztésre szorulnak.
- Ami leginkább nem tetszik a lejátszott adás pörgetése bármely irányban. Ugye az előző rendszernél a pörgetés tulajdonképpen egy gyorsított lejátszásnak felelt meg, ez lehetővé tette, hogy a neked megfelelő helyen tudd megállítani a tv adást vagy a felvételt. Ez az opció most (még) nem működik, tehát nem látod, hogy hol tart a pörgetés képileg, csa a pörgetés kezdetén aktuális képet és az időt. Ez szerintem nagyon gáz, de biztosan változik majd a fejlesztés során.
- A következő ami gondot okozhat az a 30 óra felvétel az előző 500 GB-hoz képest. Ez nagyon erős visszalépés, főleg egy 5 tagú családnak. Tudom, hogy pénzért bővíthető, de azért NA!
- Ami még negatív dologként érintett, hogy egyenlőre nem lehet egyéni csatornasorrendet beállítani. Ez azért okoz nehézségeket.
- Az android box belső tárhelye 4, 4 GB ami nem túl nagy ahhoz, hogy kiéld magad a Play áruház adta lehetőségekben.
- A cromecast működik telefonról történő képek átküldésénél de a videó már nem ment át.
- 28 órája él az új rendszer és volt már 2 lefagyás és 2 indokolatlan újraindulás.

A negatív dolgok mellett természetesen vannak pozitívak is:
- Bluetoth-os eszközöket könnyű csatlakoztatni és jól is működnek. Hangszóróval és fülhallgatóval kipróbáltam.
- Vezetékes és vezeték nélküli billentyűzet is működött (angol kiosztással)
- A távirányító egy egyszerű beállítás után már a TV-t is kezelte (ki*be kapcsolás és hangerő).
- Nálam az egyik szobában nem TV hanem monitor van ami nem képes hang leadására ezért a Boxba beledugtam egy USB-s hangkártyát ami már is továbbította a hangot a hangfalakra. De a Bluetoth-os hangfal is működő opció volt. A monitoron csak D-SUB (VGA) csatlakozási lehetőség van, így egy HDMI-VGA átalakítóval lett megoldva a képátvitel ami FullHD-ben működik.
- A felvétel beállítás és a felvett felvétel lejátszása is rendben van, bár sorozatfelvételt még nem állítottam be. SD minőségben vettem fel egyenlőre.
- Pendrive-ról és memória kártyáról történő film lejátszást is kipróbáltam (mp4, Avi, MKV), működött. Ehhez fel kellett telepítenem egy fájlkezelőt és a vlc-t mint média lejátszót.
- A Play áruházban elérhető játékok és aplikációk korlátozott számban érhetőek el. Van közöttük ingyenes és fizetős is. Belefutottam olyanba is ami az első használat előtt akart pénzt kérni. Értelemszerűen azonnal töröltem.
- Kipróbáltam a telefonról történő irányítást is, hát a minimális funkciókkal ellátott aplikáció végülis működik. Ezt az aplikációt Android TV nére keresztelték és képes több beltérit is kezelni, természetesen mindig csak a kiválasztottat. Bluetoth kapcsolat kell hozzá.

Na azt hiszem egyenlőre ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 211
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
5 órája, Zibi írta:

Ma reggel a ViasatHD lenyomta a közszolgálati tv-ket a lemaradásban :)

A visszaküldéssel kapcsolatban igazad lehet, de az csak ideig-óráig nyújt megoldást. Vagy így vagy úgy, előbb utóbb elkerülhetetlenné válik a csere, bármilyen állapotban is legyen az éppen aktuális szoftver

Kaptunk ma olyan FW tesztre amiben elvileg a hang csúszás lett javítva. Nem mélyültem még el benne.

A tömeges migrálás az új rendszerre jó, ha jövőre vagy az után kezdődhet meg, közel 2 millió box van kint. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 03. at 13:15, Roli82 írta:

RTL nem engedélyezi, a csatornáin az előre tekerést, ugyan ez van a piros szolgáltatónál is. A régi rendszeren meg helyben tároltad a felvételeket, azt nem lehetett korlátozni.

De ez még változhat?Minden esetre elég idegesítő, hogy fizetünk a felvétel opcióért és a félvett műsorba meg kell nézni a sok reklámot. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 03. at 13:26, Roli82 írta:

Referencia kliens nem tud ilyet, hogy csatornákat ide oda rakosgasd,elrejtsd. Eredetileg nem ezzel a klienssel lett volna az indulás, hanem olyannal ami hasonlít a Német Telekoméhoz abba várható ilyen, de az határidőre nem készült el, és kényszerből indulni kellet ezzel amit most használ mindenki, mert a régi IPTV boxokba már nem gyártja a Broadcom a chipeket és így nincs már új box se. Szóval vagy nem értékesítenek TV szolgáltatást vagy elindulnak ezzel ami van most. Mit értesz a Eurosport 4K nézhetetlen minősége alatt? Szerintem rendben van max a HDR miatt lehet egy kicsit sötétebb a kép, de erről tudnak már. Hang csuszás (lipsync) ismert probléma főleg a közszolgálati csatornákon észrevehető.

Tudtommal a bekötéstől számítva 14 napon belül el lehet állni és akkor visszacserélik a régire ha telefonon vagy Online lett rendelve..

Link

Szia! Miért lehet az, hogy be állítottam egy sorozat felvételt 4.7.én reggel  egy esti műsorra és a mait nem veszi fel csak a következő rész ami 14-én van. Rá nyomok a felvétel gombra a műsor közben és jelzi hogy folyamatban van a felvétel de nem vész fel semmit😒

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, FredT írta:

Én is megosztanék néhány tapasztalatot az új boxot illetően.

Egy hete van nálam 2 db készülék és eddig katasztrófa.

  •  Csatornasorrend állítás ugye nincs,
  •  Dolby 5.1 hangot nem adja le a TV-nek,
  •  időnként a csatornák hangja berecseg, ill. ki kihagy 1-2 másodpercre a házimozi rendszeren,
  •  a hang keményen csúszik a közmédia csatornáin,
  •  nem lehet kedvenc csatornákra szűkíteni a csatornaváltást,
  •  az EPG komplett *****ságokat ír több csatornán is napok óta (pl HBO 2),
  •  a Love Nature 4K időnként zöldes digitális zajt produkál a képernyő alján,
  •  a menü és EPG durván laggol,
  •  pont azokról a csatornákról nem tudok felvételt rögzíteni, ami miatt kértem volna a felvétel funkciót (pl. HBO-k)
  •  tegnap tv nézés közben megállt az adás, fekete képernyő, majd a box kiírta nincs csatlakoztatva az ethernet. Persze, hogy csatlakoztatva volt és a LED szerint adatforgalom is zajlott rajta. Újraindítás nem segített, áramtalanítani kellett, csak akkor tért magához
  • 1 alkalommal bekapcsoláskor több, mint 5 percig csak forgott a karika a Telekom TV-s felirat alatt és 3x kellet újraindítani, amíg hajlandó volt elindulni rajta az adás
  • időnként random módon kidob a Telekomos fiókomból a box.

Ez a szolgáltatás erősen béta állapotban van. Ami nem is lenne nagy gond, ha felhívnák rá az előfizetők figyelmét és nem kérnének el teljes árat a szolgáltatásért. Remélhetőleg gőzerővel zajlanak a fejlesztések.

 

Csatorna sorrend állítás tervbe van.

Doby 5.1 hiányát vizsgálják.

Hang recsegést én is tapasztalok, több csatornán is.

Szerdán kaptuk tesztre a 9.2.57 FW ebben már nem tapasztalok hangcsúszást.

Love Nature 4K kép alján gyakran látható zöld csík sajnos elég régóta tapasztalható... :(

EPG laggolást én is tapasztalom, jeleztem már ezt is.

Random kiléptetést én is tapasztalom.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, b10up írta:

Hát a tapasztalatokat olvasva amennyire vártam ezt a platformváltást, most ott tartok, hogy amilyen korlátok bekerültek, inkább veszek egy sima független androidos boxot, aztán netflix, kodi és spotify. IPTV pedig marad hűség végéig aztán repül ez is.

Kodi, Spotify most is van.

Telekomnak nincs szerződése a Netflixel. A Google Play Storeban a Netflix  app megjelenése certificate megléthez kötött (gondolom itt arra gondolnak, hogy a SmartBoxot-t hitelesíteni kell)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 09. at 19:35, Roli82 írta:

Kodi, Spotify most is van.

Telekomnak nincs szerződése a Netflixel. A Google Play Storeban a Netflix  app megjelenése certificate megléthez kötött (gondolom itt arra gondolnak, hogy a SmartBoxot-t hitelesíteni kell)

Itt kicsit félreértés lesz, én arra gondoltam, hogy azért nem fizetek IPTV-t, hogy egy, a jelenleginél is jobban korlátolt rendszert használjak. Ami szabadságot adna az androidos platform, inkább veszek egy random androidos tv okosítót, és előfizetek a T kihagyásával a Netflixre és társaira. 

Eredetileg is füstölt a fejem még 2007-es IPTV bevezetéskor, hogy
-felvétel opció az inkább csak késleltetett visszanéző opció, mert egy box halál bármikor vitt mindent
-előző pont része, hogy kimenteni a felvételeket úgy se lehet, hogy csak T-s boxon lehessen visszanézni, de bármelyiken
-box egy relatív jó hardver, mint médiabox, de a hardver töredéke sincs kihasználva
-a kijelzője tök informatív tudott volna lenni (egy régi boxot ki*****em, ír időjárást is nekem meg kinti hőfokot, konkurens boxnál csatorna nevét)
-windows media centeres megosztást tudott csak, de csak képet és hangot
-webrádió van benne, de tv nélkül nem lehetett előlapról e*****alni, hiába volt ott karakteres kijelző

Most ott tartunk, hogy amik zavartak az eredeti rendszerben, azokat a platformváltás megoldja, viszont ezt elérem egy tök független, előfizetésektől mentes boxszal, kodis raspberryvel....  Ami a TV részeit illeti, annyi falat látok ráadásul több pénzért, ami szerintem elfogadhatatlan. 
Nem akarok lázítani vagy lebeszélni senkit, de azért na.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 órája, Zibi írta:

Azt vettem még észre, hogy minden egész órakor megjelenik egy pillanatra az a sáv, ami azt mutatja, hogy épp hol tart a műsor/mit látsz. Ez bug vagy feature? 😁

Ezt én is észrevettem már, elég zavaró. Remélem hamar javítják. Alig várom a pillanatot, mikor egy sporteseménynél lemaradok valamiről emiatt... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 03. at 14:58, Luciferi írta:

Igy van sötétebb az EUSP 4k, érdekes, hogy ha tudnak róla akkor miért nem értették a jelzésemet! Várható-e a német rendszer átvétele nálunk is vagy nem! Ha jól értem akkor nem is megvalósitható a csatik rendezése? Köszi!

A színek is elég furcsák az Eurosport 4K-n. Most snooker van és a sárga felirat a HD-n sárga, a 4K-n max sárgás. Furcsa ez a nagy különbség. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azzal kezdeni kellene valamit, hogy ne kelljen minden egyes csatornán a feliratozással vacakolni. Ha pl. bekapcsolom az HBO 2-n a kiegészítő feliratot, majd átviszem az HBO-ra, angol feliratot tol a képembe. Ha azt kikapcsolom, kikapcsolja a kiegészítő feliratokat is a másik csatornán. Ez a régi boxon ügyesen meg volt oldva. Nem lehetne itt is valami hasonlót kitalálni, mert agybajt kapok tőle. Másik dolog. Újabban észrevettem, ha huzamosabb ideig nézem a Love Nature 4K-t a csatorna kvázi összeomlik, kifagy a box és újraindul. Remélem nem a hardware kevés hozzá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, FredT írta:

Azzal kezdeni kellene valamit, hogy ne kelljen minden egyes csatornán a feliratozással vacakolni. Ha pl. bekapcsolom az HBO 2-n a kiegészítő feliratot, majd átviszem az HBO-ra, angol feliratot tol a képembe. Ha azt kikapcsolom, kikapcsolja a kiegészítő feliratokat is a másik csatornán. Ez a régi boxon ügyesen meg volt oldva. Nem lehetne itt is valami hasonlót kitalálni, mert agybajt kapok tőle. Másik dolog. Újabban észrevettem, ha huzamosabb ideig nézem a Love Nature 4K-t a csatorna kvázi összeomlik, kifagy a box és újraindul. Remélem nem a hardware kevés hozzá.

Love Nature 4K alatti összeomlás ismert probléma.

A többit bedobtam a kalapba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos az ember minnél jobban beleássa magá kap ady érzést. Ez a TVgo android tévére keresztelte. Azt írták nagy előre lépés a Telekom életébe. Hát szerintem meg hulladék béta verzió. Alapvető dolgok lennének csatornasorrend beállítása, felvételek előre tekerése pl RTL club. Sorozetfelvétel beállítása. Mi az hogy a penzemért ne vehetem fel amit én akarok. Az ügyfelszolgalaton felkészületlen emberek ülnek. Sajnálom őket. Kérdezel valamit percekig keresi a neten mit is válaszoljon. Úgy hogy megy vissza a koceráj. Ha nem adják vissza az IPTV emet. Szolgáltatás váltás lesz. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, Puma83 írta:

Sziasztok!Ma szembesültem a dologgal,hogy nem lehet 14 napon belöl elálni a szolgáltatástól.Tehát ha valak vált iptv-ről android tv re akkor nincs vissza  út.

Egyébként az android tv katasztrofa,nem hogy javulna a helyzet inkább rosszabodik.Minden nap más és más hiba üzent jelenik meg.Időtúlépés,alkalmazás betöltési hiba és még sorolhatnám,de    ez még  a jobbik eset mert van mikor csak fekete a kép,és úgy kell kitalálni mi baja van ennek  a fosnak.6.án szerelték be azóta 4 t szerelő volt,az útolsó már csak annyit mondot ez ilyen és nála is *****,én ettöl asztán boldog vagyok.MoziKlub hol müködik hol nem,pedig a csomagom tartalma lenne.Rtl Most+ aktiváló kód eltünt   a telekom fiókból,jeleztem a problémát de még semmi.Iptv-nél még volt kód.Minde  esetre küldtem szép üzenetet a telekomnak,csatolva pár képet.Nem értem ezért a ***** talicskáért hogy mernek pénzt kérni.

 

Szia!

De le lehet mondani, ha online vagy 1414 rendelted. Másik fórumozó is letudta mondani. Hívd újra őket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, ysofip írta:

Sajnos az ember minnél jobban beleássa magá kap ady érzést. Ez a TVgo android tévére keresztelte. Azt írták nagy előre lépés a Telekom életébe. Hát szerintem meg hulladék béta verzió. Alapvető dolgok lennének csatornasorrend beállítása, felvételek előre tekerése pl RTL club. Sorozetfelvétel beállítása. Mi az hogy a penzemért ne vehetem fel amit én akarok. Az ügyfelszolgalaton felkészületlen emberek ülnek. Sajnálom őket. Kérdezel valamit percekig keresi a neten mit is válaszoljon. Úgy hogy megy vissza a koceráj. Ha nem adják vissza az IPTV emet. Szolgáltatás váltás lesz. 

Volt már róla szó, hogy az RTL csoport csatornáit nem lehet előre tekerni, mert az RTL ezt nem engedi. Ugyan ez van a piros szolgáltatónál is ott se lehet előretekerni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, Puma83 írta:

Köszi!Holnap meg probálom újra.Azal az indokal jöttek,hogy vissza fele nem lehet váltani mert kivezetésre kerül majd  az iptv.

Kamu nem kerül kivezetésre a régi, a tömeges át terelés még nagyon odébb van 2023-ban kb.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam 2 napja kijött egy olyan hiba, hogy ha az HBO3 HD-ra kapcsolok 2-3 másodperc után megdermed a kép és lefagy a csatorna. Az a furcsa, hogy csak ennél az egy csatornánál.. Arra rájöttem, ha PAUSE-olom az adást és visszaléptetem 7 másodperccel akkor elindul a csatorna, de az élő adás nem működik. Már minden létező eszközt újraindítottam a hálózati elosztóval együtt és semmi változás.

Bejelentettem hibára és ahogy elnézem fogalmuk sincs mi lehet. Szerelőt akarnának kiküldeni. De minek? Kicsit vicces az egész...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...