Ugrás a tartalomhoz
  • 10

Telekom TV első benyomások


Karesz

Kérdés

Üdv. mindenkinek!
Tegnap lecserélték a Telekom cuccaimat az új Telekom Tv-nek (android) megfelelő beltérikre.
Nos az első tapasztalatok némileg vegyesek.
Először azokat a dolgokat említeném amik jelenleg nem tetszenek és úgy gondolom, hogy fejlesztésre szorulnak.
- Ami leginkább nem tetszik a lejátszott adás pörgetése bármely irányban. Ugye az előző rendszernél a pörgetés tulajdonképpen egy gyorsított lejátszásnak felelt meg, ez lehetővé tette, hogy a neked megfelelő helyen tudd megállítani a tv adást vagy a felvételt. Ez az opció most (még) nem működik, tehát nem látod, hogy hol tart a pörgetés képileg, csa a pörgetés kezdetén aktuális képet és az időt. Ez szerintem nagyon gáz, de biztosan változik majd a fejlesztés során.
- A következő ami gondot okozhat az a 30 óra felvétel az előző 500 GB-hoz képest. Ez nagyon erős visszalépés, főleg egy 5 tagú családnak. Tudom, hogy pénzért bővíthető, de azért NA!
- Ami még negatív dologként érintett, hogy egyenlőre nem lehet egyéni csatornasorrendet beállítani. Ez azért okoz nehézségeket.
- Az android box belső tárhelye 4, 4 GB ami nem túl nagy ahhoz, hogy kiéld magad a Play áruház adta lehetőségekben.
- A cromecast működik telefonról történő képek átküldésénél de a videó már nem ment át.
- 28 órája él az új rendszer és volt már 2 lefagyás és 2 indokolatlan újraindulás.

A negatív dolgok mellett természetesen vannak pozitívak is:
- Bluetoth-os eszközöket könnyű csatlakoztatni és jól is működnek. Hangszóróval és fülhallgatóval kipróbáltam.
- Vezetékes és vezeték nélküli billentyűzet is működött (angol kiosztással)
- A távirányító egy egyszerű beállítás után már a TV-t is kezelte (ki*be kapcsolás és hangerő).
- Nálam az egyik szobában nem TV hanem monitor van ami nem képes hang leadására ezért a Boxba beledugtam egy USB-s hangkártyát ami már is továbbította a hangot a hangfalakra. De a Bluetoth-os hangfal is működő opció volt. A monitoron csak D-SUB (VGA) csatlakozási lehetőség van, így egy HDMI-VGA átalakítóval lett megoldva a képátvitel ami FullHD-ben működik.
- A felvétel beállítás és a felvett felvétel lejátszása is rendben van, bár sorozatfelvételt még nem állítottam be. SD minőségben vettem fel egyenlőre.
- Pendrive-ról és memória kártyáról történő film lejátszást is kipróbáltam (mp4, Avi, MKV), működött. Ehhez fel kellett telepítenem egy fájlkezelőt és a vlc-t mint média lejátszót.
- A Play áruházban elérhető játékok és aplikációk korlátozott számban érhetőek el. Van közöttük ingyenes és fizetős is. Belefutottam olyanba is ami az első használat előtt akart pénzt kérni. Értelemszerűen azonnal töröltem.
- Kipróbáltam a telefonról történő irányítást is, hát a minimális funkciókkal ellátott aplikáció végülis működik. Ezt az aplikációt Android TV nére keresztelték és képes több beltérit is kezelni, természetesen mindig csak a kiválasztottat. Bluetoth kapcsolat kell hozzá.

Na azt hiszem egyenlőre ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 211
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!Ma szembesültem a dologgal,hogy nem lehet 14 napon belöl elálni a szolgáltatástól.Tehát ha valak vált iptv-ről android tv re akkor nincs vissza  út.

Egyébként az android tv katasztrofa,nem hogy javulna a helyzet inkább rosszabodik.Minden nap más és más hiba üzent jelenik meg.Időtúlépés,alkalmazás betöltési hiba és még sorolhatnám,de    ez még  a jobbik eset mert van mikor csak fekete a kép,és úgy kell kitalálni mi baja van ennek  a fosnak.6.án szerelték be azóta 4 t szerelő volt,az útolsó már csak annyit mondot ez ilyen és nála is *****,én ettöl asztán boldog vagyok.MoziKlub hol müködik hol nem,pedig a csomagom tartalma lenne.Rtl Most+ aktiváló kód eltünt   a telekom fiókból,jeleztem a problémát de még semmi.Iptv-nél még volt kód.Minde  esetre küldtem szép üzenetet a telekomnak,csatolva pár képet.Nem értem ezért a ***** talicskáért hogy mernek pénzt kérni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, Roli82 írta:

Volt már róla szó, hogy az RTL csoport csatornáit nem lehet előre tekerni, mert az RTL ezt nem engedi. Ugyan ez van a piros szolgáltatónál is ott se lehet előretekerni.

Sonyéknál se előre, se hátra tekerni, se felenni nem lehet.

 

Az pedig rossz vicc, ugye, hogy a HD adást SD minőségben veszi fel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP
Ekkor: 2021. 04. 21. at 16:22, Roli82 írta:

Nem azon múlik, de tény, hogy része a folyamatnak. Bizakodom benne, hogy nyárra lesz legalább egy részén.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Dave
egyértelműsítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 05. 02. at 12:35, Roli82 írta:

Az Eurosport 4K van HDR jel is emiatt tapasztalhatsz furcsa szín árnyalatokat, akár sötétebb képet is a Love Nature 4K-hoz képest, valamiért nem jól kezeli a box a HDR-t ugyan ezt tapasztaltam  Youtube 4K HDR videóknál is.

Javítására van terv? Kicsit sokallom, hogy 3 hónap alatt nem sikerült ebben előrelépni. Legalábbis nekem úgy tűnik, hogy továbbra is fennáll a probléma. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, Karesz írta:

Szerintem ez az M4 letiltotta a felvételi opciót csak kamu duma! Maga a Telekom korlátoz, hogy később be tudják vezetni az extra felvételi opciót amiért több pénzt gombolhatnak le rólad.

Az M4 másik szolgáltatónál sem lehet rögzíteni... Klikk ide

Szerintem senki nem kényszerített arra, hogy válts a régiről az újra és volt 14 napod elállni a váltástól ha telefonon vagy weben rendelted és akkor visszakaptad volna a régit! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
20 perce, Roli82 írta:

Hmm hát nem tudom mi okozhatja ezt a problémát, én magam nem futottam ebbe bele.

Próbáld ki ezt:

A távirányító gyári beállításainak visszaállítását a 3-as és 7-es gombok folyamatos nyomva tartásával tudod kezdeményezni. A sikeres visszaállítást a jelzőfény kettő gyors felvillanása jelzi.

Közben rájöttem hogy a hangerő állítás csak akkor érhető el ha a hangkimenetet PCM re állítom

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

Sziasztok! Amennyiben hibát tapasztaltok a szolgáltatás működésében, és azt a boxok áramtalanítása és újraindítása nem oldja meg, úgy érdemes bejelentést tenni, ami alapján műszakis kollégáink kivizsgálják a jelenséget. Ehhez az MT azonosítóra és egy kapcsolattartó mobilszámra van szükség, amit itt a Fórumon privát üzenetben, vagy az m.me/TelekomHU linken is megírhattok nekünk. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv Mindenki!

Hetek óta szenvedek ezzel a cuccal, IPTV-t cseréltem le rá. Azt most hagyjuk, hogy 5.1-es hang, stb, de: az, hogy az élő adás tekerése értékelhetetlen minőségű, vicc. Az IPTV-n az élő adást addig lehetett visszatekerni, ahonnan néztem az adót. Örültem, hogy az új szolgáltatásban majd odakapcsolás után is visszamehetek az adott műsor elejére. Hát..... Leírom a tegnapi estét: a vasárnap felvett x faktort nem lehet előre tekerni, tehát ugyanúgy az összes reklámot végig kell bámulni. Nyilván pont azért veszem fel, hogy később már ne kelljen. Kodi+Rtlmost, azon nézem, ott legalább lehet tekerni előre-hátra, bár ott nincs reklám, tehát minek is... Jó akkor nézzük a Konyhafőnököt, igaz félúton kapcsolatam oda, de nyilván a szipi-szupi új telekom tv-mel visszatekerem, mint a huzat..... Hát nem. Pár másodperc tekerés után multicast hibával megakad, visszaugrik élőbe. Próbáltam lassan is tekerni (poén 1 óra alatt visszatekerni egy két órás műsort, de hátha) a helyzet ugyanez. Könyörgöm én nem várok nagy dolgokat (pl, hogy a forma 1-et felvehessem, mert valami jogi akármi miatt nem lehet), de legalább a rögzített és élő adásokat lehessen már tekerni mindkét irányba STABILAN! Ne azzal teljen minden estém, hogy "gyors előretekerés nem érhető el", multicast hiba, ez nem elérhető, az nem elérhető.

Nem tudom, hogy mivel a record&go és a plusz tárhely fizetős, a Telekom vajon teljesíti a szerződésben vállaltakat? 

Jó lenne, ha legalább arra tudnám használni, amire vettem, mert kodit használni kicsit drága mulatság, vagy arra, hogy online streamekről castoljam az adást, mivel nem tudom máshogyan normálisan nézni.

Amúgy a friss firmware van rajt, ami állítólag javítja a record&go - t, de szerintem csak rosszabb lett. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
30 perce, Etrea írta:

Üdv Mindenki!

Hetek óta szenvedek ezzel a cuccal, IPTV-t cseréltem le rá. Azt most hagyjuk, hogy 5.1-es hang, stb, de: az, hogy az élő adás tekerése értékelhetetlen minőségű, vicc. Az IPTV-n az élő adást addig lehetett visszatekerni, ahonnan néztem az adót. Örültem, hogy az új szolgáltatásban majd odakapcsolás után is visszamehetek az adott műsor elejére. Hát..... Leírom a tegnapi estét: a vasárnap felvett x faktort nem lehet előre tekerni, tehát ugyanúgy az összes reklámot végig kell bámulni. Nyilván pont azért veszem fel, hogy később már ne kelljen. Kodi+Rtlmost, azon nézem, ott legalább lehet tekerni előre-hátra, bár ott nincs reklám, tehát minek is... Jó akkor nézzük a Konyhafőnököt, igaz félúton kapcsolatam oda, de nyilván a szipi-szupi új telekom tv-mel visszatekerem, mint a huzat..... Hát nem. Pár másodperc tekerés után multicast hibával megakad, visszaugrik élőbe. Próbáltam lassan is tekerni (poén 1 óra alatt visszatekerni egy két órás műsort, de hátha) a helyzet ugyanez. Könyörgöm én nem várok nagy dolgokat (pl, hogy a forma 1-et felvehessem, mert valami jogi akármi miatt nem lehet), de legalább a rögzített és élő adásokat lehessen már tekerni mindkét irányba STABILAN! Ne azzal teljen minden estém, hogy "gyors előretekerés nem érhető el", multicast hiba, ez nem elérhető, az nem elérhető.

Nem tudom, hogy mivel a record&go és a plusz tárhely fizetős, a Telekom vajon teljesíti a szerződésben vállaltakat? 

Jó lenne, ha legalább arra tudnám használni, amire vettem, mert kodit használni kicsit drága mulatság, vagy arra, hogy online streamekről castoljam az adást, mivel nem tudom máshogyan normálisan nézni.

Amúgy a friss firmware van rajt, ami állítólag javítja a record&go - t, de szerintem csak rosszabb lett. 

Szia,

Sajnos hasonlóakat tapasztalok én is. Ami pluszt nyújt ez a box, azt havidíj nélkül megkapom egy sima androidos doboztól is egyszeri pénzért.
-X faktor kezdésekor leszüneteltem az adást, hogy majd kezdjük. Fél órával később  indítottam volna, hogy folytassa. Nem elérhető üzenet felugrott, box elszállt, újra kellett indítani. 
-Visszatekerni kb 20 percnyit bírt, távolabbi időpontra kiakadt nem elérhető üzenettel, visszadobott élőre. Az adásból egyébként 20 perc sokszorosa lement ténylegesen.
-Felvett műsor szintén nem tekerhető. Már a magazinos DVD korszakban is rühelltem ezt, ha ez nem változik záros határidőn belül, akkor pusztul a háztól és visszarakom a kodis rpi-t.
-Bizonyos tápegységes eszközökre kényes, ha poe-ról táplált hap ac2 mikrotikkel kötöm össze, akkor eltűnik a kép a hdmi portról, így jelenleg csak wifin megy.
-A felület technikailag ahogy látom, egy sima launcher alkalmazás, ami bezáródik, ha belépek az android rendszermenüjébe. Kicsit fura, hogy eltűnik így a háttér
-ADB-vel bele lehet nézni korlátozott fiókkal. Látszólag a DRM-et full szoftveresen, külön process csinálja, szóval a boxban ha lenne is frankó hw gyorsítás, ez a szoftveres titkosítós bohóckodás megoldja, hogy fűtsön.
-Új sw óta random levágja a távirányítót és újra kell párosítani. Azóta inkább infrán megy a táv, azt nem tudja ledobni
-A felület kegyetlen bonyolult így, hogy mi mi alá van berendezve. A régi boxot még simán el tudtam magyarázni bárkinek, ez meg a mai napig belekeveredős
-Nyomvatartásos csatornaváltás továbbra is katasztrófális, a pufferelés karika nagyon gagyi hatást kelt az előző platform gyors csatornaváltása után

Összességében nagyon azt érzem, hogy a régi platform az konkrétan erre a célra készült, ennek megfelelően többnyire jól tudta amit tudott. A mostani viszont egy mérsékelten stabil alaprendszerre feltákolt valami, ami nem teljesen a célra készült, ezért trükközgetni kell vele, hogy sokkal kevésbé hatékonyan, de úgy ahogy működjön. Amennyire vártam, hát most már nem tudom. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, b10up írta:

És kezdődik a szokásos tesztem csúcsidőben az X-faktorral. Jelenleg az RTL-re oda sem tudok váltani, mert mindig jön a puffer karika, eltűnik, majd 5 másodperc múlva visszadobja. Ez így balhés lesz.

Szia! Én meg sem próbáltam. Egészen belejöttem, hogy vagy élőben nézem, vagy egy nappal később, kodin. Fura, hogy a forma 1 - et tudom tekerni, tehát kicsit olyan a dolog, hogy minél nézettebb valami, annál neccesebb a működése (tekerhetetlen, megfagy a kép, csak a hang megy tovább). Ami még észrevettem, hogy a Viasat 6 nem tekerhető visszafelé.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 11. 29. at 16:31, b10up írta:

Kandalló TV-t érdemes még nézni. Úgy hagyom egy fél-1 órára, akkor a hang megy tovább, a kép viszont teljesen merev marad. 

Éééééésssss... Végre valami változatosság. Visszatekerésnél kivágott egy ooops, something wrong. üzit, felajánlotta a crash report küldésének lehetőségét, majd fekete lett minden. .....  Már szavam sincs rá....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, POLARX írta:

Szia btz! 

Igen, egyszerre frissültek! 

  • Firmware: 9.2.101
  • Android bizt. csomag: 2021.12.05
  • Kernel: 4.9.113
  • Build: 20211221

 

Egyébként ti nem tapasztaljátok, hogy néha úgy kapcsol be hogy "nincs Ethernet"? Újraindítás/ki&be kapcs és megy..., de 10/4* eljátssza

(a helyi hálózatban egyéb bajok nincsek) 
 

Másik, az utoljára nézett csatornáknál ha kiválasztok egyet rendszeresen hiba kódot dob, és nem lehet az ott kiválasztott csatornára lépni. 

 

Egyébként ezeket a hibákat lehet valahol jelezni a hivatalosan, de a hibabejelentőn kívül? Múltkori panasznál is csak egy újraindítás csináltak és semmivel nem lett jobb az egész... :(

Én is tapasztalom ezt, hibátlan a belső háló ill. az internet is (optika), pingeltem külső és belső hálót is, soha nincs packet loss. Nálam ezek vannak amik néha előjönnek:

-Bekapcsolásnál néha "Nincs ethernet" jobb felül, de mégis megy minden
-Bekapcsolásnál néha "A szolgáltatás nem elérhető" popup alul töltöképernyőn, ilyenkor egy adatok törlése a Telekom TV appon megoldja, más nem
-Adás közben néha random bejön a Telekom TV töltöképernyő, majd kiírja, hogy nincs hálózat. Ezt csak újraindítás oldja meg.
-Bekapcsolásnál néha megfagy, betölt a Telekom TV app de a stream nem, és nem reagál semmire. Ki kell húzni és vissza, utána jó.
-Az AV-s boxokkal (HDMI-vel összedugva OLED TV-vel) 4K-n remeg alul a kép. 4K50-en ritkábban, 4K60-on gyakran. Mindhárom TV-n. Az AV porttal nem rendelkező androidos boxokkal nem csinálta. Video: https://streamable.com/9l9h7p
-5.1-et ha bekapcsolom, késik a hang, és ezeken a csatornákon ilyenkor akadozva jön be a kép, ha odakapcsolok.
-5.1-es hangsávoknál nem lehet állítani a hangerőt
-Ha be van kapcsolva az 5.1, és váltok pl. az HBO 2 HD-n Magyar hangsávról (Stereo) Angolra (Dolby Digital), crashel a Telekom TV app
-Ez nem tudom hogy szoftveres gond-e vagy nincs rajta a kapcsolójel, de a TV2 Comedy-n a 4:3 tartalom 16:9-ben jelenik meg. Műholdon jó más szolgáltatónál, illetve a Telekom TV GO-n is. Más csatorna helyesen jelenik meg 4:3-ban.

És ami nekem hiányzik:
-Csatornasorrend állítása
-Nem lehet a távirányítóval folyamatosan állítani a hangerőt, mert 5-10mp után visszaáll a box-ra, jó lenne ha meg lehetne tartani a TV hangerejének állítását anélkül, hogy hosszan nyomnám a TV gombot.
-Lehet hogy van ilyen, de nem találtam meg, hogy csak a kiegészítő feliratok legyenek bekapcsolva. Régi boxon pl. az HBO-n ha angol volt a szöveg az ajánlóknál, volt felirat is hozzá, itt külön kell bekapcsolni a magyar feliratot, de akkor a magyar hang mellett is van felirat...
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: patrik.2199
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez egy fizetős szolgáltatás és ennyi gond van vele, ráadásul sokszor alapvető funkciókkal és a tévézési élmény finoman szólva csorbul. Ez inkább egy béta teszt, de nem megfelelő szolgálatás, amivel semmi baj nem lenne, ha nem fizetnénk érte teljes árat. Én teljesen kibékülnék azzal, hogy toldozzák-foltozzák az egészet, ha közben ez a havidíjon is látszódna, hogy amíg a rendszer nem teljes, addig a havidíjnak is tükrözni kellene ezt. Kicsit feszegetném ezt a részét is a témának, mert szemmel láthatóan nem vagyok egyedül a problémával és még mennyi ügyfél lehet, csak épp nem ismeri ezt a felületet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Frissítés így kereshető:

Android TV beállítások - Eszközbeállítások - Névjegy - Rendszerfrissítés

Egyedi csatorna sorrend beállítása Beállítások Saját tartalmak menüponton belül, és itt a csatornáimon belül mutass többet-re kattintva elérhető a lehetőség. A sorrend módosításhoz nyomj egy ok gombot a módosítani kívánt csatorna számán és mozgasd a kívánt helyre.

Telekom TV SmartBox 2.0 frissítésről.

Link

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2022. 07. 19. at 8:33, molnarb írta:

Letöltöttem a frissítést. Fürgébbnek tűnik, de segítség! :) Hol találom a csatornasorrend módosítást? :) 

Van viszont egy zavaró "feature". Miközben lapozol a csatornák közül és belefutsz egy olyanba, amire nem vagy előfizető (pl. HBO vagy Eurosport 4K), akkor felpattan egy popup ablak, hogy nem vagy előfizető és két opció van "VISZZA" és "ELŐFIZETÉS". Nyilván ha nem akarok előfizetni a Vissza gombra nyom az ember, így visszakerül az előző csatornára, tehát "ottragadok", kivéve ha az utolsó szabadon nézhető csatornán vagy a popup ablakon 2x megnyomom a következő csatorna gombot. 

Dobozon Egyedi csatorna sorrend beállítása Beállítások Saját tartalmak menüponton belül, és itt a csatornáimon belül mutass többet-re kattintva elérhető a lehetőség. A sorrend módosításhoz nyomj egy ok gombot a módosítani kívánt csatorna számán és mozgasd a kívánt helyre.

Telekom TV GO WEB felületen is lehet rendezni a csatornákat. 

Jobbra fent - Bábú ikon - Saját tartalmak - Csatornáim

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...