Ugrás a tartalomhoz
  • 10

Telekom TV első benyomások


Karesz

Kérdés

Üdv. mindenkinek!
Tegnap lecserélték a Telekom cuccaimat az új Telekom Tv-nek (android) megfelelő beltérikre.
Nos az első tapasztalatok némileg vegyesek.
Először azokat a dolgokat említeném amik jelenleg nem tetszenek és úgy gondolom, hogy fejlesztésre szorulnak.
- Ami leginkább nem tetszik a lejátszott adás pörgetése bármely irányban. Ugye az előző rendszernél a pörgetés tulajdonképpen egy gyorsított lejátszásnak felelt meg, ez lehetővé tette, hogy a neked megfelelő helyen tudd megállítani a tv adást vagy a felvételt. Ez az opció most (még) nem működik, tehát nem látod, hogy hol tart a pörgetés képileg, csa a pörgetés kezdetén aktuális képet és az időt. Ez szerintem nagyon gáz, de biztosan változik majd a fejlesztés során.
- A következő ami gondot okozhat az a 30 óra felvétel az előző 500 GB-hoz képest. Ez nagyon erős visszalépés, főleg egy 5 tagú családnak. Tudom, hogy pénzért bővíthető, de azért NA!
- Ami még negatív dologként érintett, hogy egyenlőre nem lehet egyéni csatornasorrendet beállítani. Ez azért okoz nehézségeket.
- Az android box belső tárhelye 4, 4 GB ami nem túl nagy ahhoz, hogy kiéld magad a Play áruház adta lehetőségekben.
- A cromecast működik telefonról történő képek átküldésénél de a videó már nem ment át.
- 28 órája él az új rendszer és volt már 2 lefagyás és 2 indokolatlan újraindulás.

A negatív dolgok mellett természetesen vannak pozitívak is:
- Bluetoth-os eszközöket könnyű csatlakoztatni és jól is működnek. Hangszóróval és fülhallgatóval kipróbáltam.
- Vezetékes és vezeték nélküli billentyűzet is működött (angol kiosztással)
- A távirányító egy egyszerű beállítás után már a TV-t is kezelte (ki*be kapcsolás és hangerő).
- Nálam az egyik szobában nem TV hanem monitor van ami nem képes hang leadására ezért a Boxba beledugtam egy USB-s hangkártyát ami már is továbbította a hangot a hangfalakra. De a Bluetoth-os hangfal is működő opció volt. A monitoron csak D-SUB (VGA) csatlakozási lehetőség van, így egy HDMI-VGA átalakítóval lett megoldva a képátvitel ami FullHD-ben működik.
- A felvétel beállítás és a felvett felvétel lejátszása is rendben van, bár sorozatfelvételt még nem állítottam be. SD minőségben vettem fel egyenlőre.
- Pendrive-ról és memória kártyáról történő film lejátszást is kipróbáltam (mp4, Avi, MKV), működött. Ehhez fel kellett telepítenem egy fájlkezelőt és a vlc-t mint média lejátszót.
- A Play áruházban elérhető játékok és aplikációk korlátozott számban érhetőek el. Van közöttük ingyenes és fizetős is. Belefutottam olyanba is ami az első használat előtt akart pénzt kérni. Értelemszerűen azonnal töröltem.
- Kipróbáltam a telefonról történő irányítást is, hát a minimális funkciókkal ellátott aplikáció végülis működik. Ezt az aplikációt Android TV nére keresztelték és képes több beltérit is kezelni, természetesen mindig csak a kiválasztottat. Bluetoth kapcsolat kell hozzá.

Na azt hiszem egyenlőre ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 211
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
18 perce, Etrea írta:

Helló Mindenki!

Tudom, hogy off, de hátha tud valaki segíteni. Két helyre telepítettem wifis kamerákat. Tuya smart appal lehet távolról felügyelni őket. Az egyik helyen tp-link 4g router van, pengén működik a cucc. A másik helyen a telekom remek routere dolgozik, valami kaon, sagetel stb cucc. Rátettem egy tplink ap-t, mert a telekomod wifije gagyi. Ennek ellenére egy kínlódás az egész, a kamerák véletlenszerűen offlinenak látszanak, ha éppen nem, akkor sem sikerül a titkosított kapcsolatot létrehozni velük. Ha századszor nyomok a kamerára néha bejön, de olyan még nem volt, hogy egyszerre mind az öt kamerát lássam. Ha ugyanazon a wifin vagyok mint a kamerák, akkor is ez a helyzet. A két helyet összenézve a telekom routere lesz a ludas. Ki lehet ezt a sz..rt iktatni annyira, hogy éppen csak a tv beltérijeit kiszolgálja és minden mást a tplink router/ap végezzen?

Előre is köszi az ötleteket.

Üdv!

Valószínűleg valamit nem jól konfigoltál be. Sajnos a hálózati alaprajz nélkül (amin rajta van, hogy melyik eszköz, milyen helyi IP-vel működik, melyiknek mi az átjáró címe) csak találgatni lehet.

Kösd alhálózatba a saját cuccot, a Telekom cuccra pedig tegyél DMZ-t, a saját cuccon konfigold a port forwrad-okat. A TV-t kösd a Telekom cuccba, a saját cuccot pedig LAN-WAN kösd össze

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, btz írta:

Üdv!

Valószínűleg valamit nem jól konfigoltál be. Sajnos a hálózati alaprajz nélkül (amin rajta van, hogy melyik eszköz, milyen helyi IP-vel működik, melyiknek mi az átjáró címe) csak találgatni lehet.

Kösd alhálózatba a saját cuccot, a Telekom cuccra pedig tegyél DMZ-t, a saját cuccon konfigold a port forwrad-okat. A TV-t kösd a Telekom cuccba, a saját cuccot pedig LAN-WAN kösd össze

Az a gond, hogy ezeknél a kameráknál már nem kell portforwardot csinálni, teljesen ***** a telepítésük (telefonról mutatsz qr kódot a kamerának és ennyi). Ráadásul nem arról van szó, hogy nem működik, csak teljesen véletlenszerű a dolog. A kamera offline, rányomok és mégis ad képet, majd a listában is onlinera vált, denugyanezt tudja fordítva is. Vagy online, de a titkosított csatorna nem jön létre, viszont ha többször rápróbálok akkor jó lesz. Vagy bejön a kép, de a kamera beállításai nem látom, stb stb. Teljes káosz. Ha a telekom wifijét bekapcsolom, és arra csatlakoztatom őket akkor is ezt játsza. Ha a betekintőt használom (egyszerre látom az összes kamerát) az ötből mondjuk bejön kettő, aztán van amelyik offline, nyomkodom őket akkor a másikat látom, közben amelyik eddig ment, megint nem ad képet, stb. Azért nem értem, mert a másik telepítési helyen a 4g-s tplinken stabilan teszi a dolgát, pedig trapézlemez borítású épület és a kamerák 40 százalékos wifi jelet írnak, mégis gyors és stabil az egész. Lehet hogy a kábalnet lassú feltöltési sebessége a ludas????

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Etrea írta:

Az a gond, hogy ezeknél a kameráknál már nem kell portforwardot csinálni, teljesen ***** a telepítésük (telefonról mutatsz qr kódot a kamerának és ennyi). Ráadásul nem arról van szó, hogy nem működik, csak teljesen véletlenszerű a dolog. A kamera offline, rányomok és mégis ad képet, majd a listában is onlinera vált, denugyanezt tudja fordítva is. Vagy online, de a titkosított csatorna nem jön létre, viszont ha többször rápróbálok akkor jó lesz. Vagy bejön a kép, de a kamera beállításai nem látom, stb stb. Teljes káosz. Ha a telekom wifijét bekapcsolom, és arra csatlakoztatom őket akkor is ezt játsza. Ha a betekintőt használom (egyszerre látom az összes kamerát) az ötből mondjuk bejön kettő, aztán van amelyik offline, nyomkodom őket akkor a másikat látom, közben amelyik eddig ment, megint nem ad képet, stb. Azért nem értem, mert a másik telepítési helyen a 4g-s tplinken stabilan teszi a dolgát, pedig trapézlemez borítású épület és a kamerák 40 százalékos wifi jelet írnak, mégis gyors és stabil az egész. Lehet hogy a kábalnet lassú feltöltési sebessége a ludas????

Üdv!
Az nem gond, mert így a hozzá nem értőknek nem kell foglalkozni vele. (Amúgy kell, csak automatikus).
Továbbra is azt mondom, hogy itt szerintem valami hálózati probléma lesz valószínűleg, ami hibás beállításból eredhet. Látatlanban csak ennyit tudok mondani.
Próbáld meg amit fent írtam, csak a portforward nélkül. A DMZ mindenféleképp kelleni fog. Illetve próbáld meg, hogy mi történik, ha a saját  TPlink cuccodat nem kötöd hozzá. Nézd meg, hogy ezzel javul e a stabilitás. Ellenőrizd, hogy DHCP szerver csak egy eszközön fut e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, btz írta:

Üdv!
Az nem gond, mert így a hozzá nem értőknek nem kell foglalkozni vele. (Amúgy kell, csak automatikus).
Továbbra is azt mondom, hogy itt szerintem valami hálózati probléma lesz valószínűleg, ami hibás beállításból eredhet. Látatlanban csak ennyit tudok mondani.
Próbáld meg amit fent írtam, csak a portforward nélkül. A DMZ mindenféleképp kelleni fog. Illetve próbáld meg, hogy mi történik, ha a saját  TPlink cuccodat nem kötöd hozzá. Nézd meg, hogy ezzel javul e a stabilitás. Ellenőrizd, hogy DHCP szerver csak egy eszközön fut e.

Szia!

 

Tehát ha jól értem az az ip-t amit a tplink ap kap tegyem dmz-be, és a tplink ap-n kapcsoljam ki a dhcpt (a telekomoson muszáj a dhcp a tv beltérik miatt)?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Etrea
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Etrea írta:

Szia!

 

Tehát ha jól értem az az ip-t amit a tplink ap kap tegyem dmz-be, és a tplink ap-n kapcsoljam ki a dhcpt (a telekomoson muszáj a dhcp a tv beltérik miatt)?

Üdv!

Minden attól függ, hogy hogyan akarod összekötni és működtetni a cuccokat.
 A TP-linked, ha tényleg csak egy AP vagy egy router AP módban, vagy csak LAN-LAN össze van kötve?
Ha csak AP vagy router AP módban, akkor valószínűleg a nincs benne DHCP szerver vagy ki van kapcsolva, viszont ha csak LAN-LAN összekötött router igazából, akkor viszont lehet, hogy van benne DHCP server és működhet is és ez okozhat hálózati zavart.
Ha LAN-LAN kötsz össze két eszközt, akkor arról kell gondoskodni, hogy ne működjön két DHCP server vagy csak relay módban legyen az egyik (ha van ilyen funkció).
Ha LAN-WAN kötöd össze a cuccaid, akkor alhálózat jön létre, így kell DHCP mindkét helyi hálózaton. Ekkor nem is tudnak bekavarni egymásnak.
Viszont ha sima AP a cuccod, lehet, hogy nincs is rajta WAN port. Akkor viszont meg sem tudod csinálni, amit írtam, de akkor DHCP zavar sem lehet a probléma hátterében.
Épp ezért írtam, hogy a hálózat pontos térképe nélkül csak találgatni / ötletelni lehet és ez vagy megoldja a gondod vagy nem.
Ha a TPlinked dedikált AP eszköz, akkor nem kell a DMZ hiszen nem egy külön alhálózat. A DMZ akkor kell, ha a TPlink tud routerként üzemelni és egy saját alhálózatot alkot az arra csatlakozó eszközökkel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, btz írta:

Üdv!

Minden attól függ, hogy hogyan akarod összekötni és működtetni a cuccokat.
 A TP-linked, ha tényleg csak egy AP vagy egy router AP módban, vagy csak LAN-LAN össze van kötve?
Ha csak AP vagy router AP módban, akkor valószínűleg a nincs benne DHCP szerver vagy ki van kapcsolva, viszont ha csak LAN-LAN összekötött router igazából, akkor viszont lehet, hogy van benne DHCP server és működhet is és ez okozhat hálózati zavart.
Ha LAN-LAN kötsz össze két eszközt, akkor arról kell gondoskodni, hogy ne működjön két DHCP server vagy csak relay módban legyen az egyik (ha van ilyen funkció).
Ha LAN-WAN kötöd össze a cuccaid, akkor alhálózat jön létre, így kell DHCP mindkét helyi hálózaton. Ekkor nem is tudnak bekavarni egymásnak.
Viszont ha sima AP a cuccod, lehet, hogy nincs is rajta WAN port. Akkor viszont meg sem tudod csinálni, amit írtam, de akkor DHCP zavar sem lehet a probléma hátterében.
Épp ezért írtam, hogy a hálózat pontos térképe nélkül csak találgatni / ötletelni lehet és ez vagy megoldja a gondod vagy nem.
Ha a TPlinked dedikált AP eszköz, akkor nem kell a DMZ hiszen nem egy külön alhálózat. A DMZ akkor kell, ha a TPlink tud routerként üzemelni és egy saját alhálózatot alkot az arra csatlakozó eszközökkel.

Köszi, átnézem a cuccot, viszont fura, hogy ha felkapcsolom a telekom wifijét és ahhoz csatlakoznak a kamerák, ugyanilyen gáz az egész. Akkor viszont más lehet a hiba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, Etrea írta:

Köszi, átnézem a cuccot, viszont fura, hogy ha felkapcsolom a telekom wifijét és ahhoz csatlakoznak a kamerák, ugyanilyen gáz az egész. Akkor viszont más lehet a hiba.

Mi a helyzet akkor, ha kikötöd a hálózatból a TPlink-et? Akkor is ugyan ez a helyzet?
Ha nem próbáltad még meg, akkor kösd ki és mindent indíts újra. Aztán írd meg, hogy ez hozott e bármilyen eredményt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 11. 26. at 17:33, btz írta:

Mi a helyzet akkor, ha kikötöd a hálózatból a TPlink-et? Akkor is ugyan ez a helyzet?
Ha nem próbáltad még meg, akkor kösd ki és mindent indíts újra. Aztán írd meg, hogy ez hozott e bármilyen eredményt.

Szia! Telepítettem két kamerát egy másik házhoz is. A telekomos router "gyári" beállításokkal megy, még a wifi jelszavát sem változtatták meg rajta. Nos, a helyzet ua. Néha látszanak a kamerák, és pengén adja is a képet, néha a biztonságos csatorna kiépítésénél megakad a cucc, többszöri próbálkozás után beadja. Néha egyik-másik kamerát offline-ra teszi, majd újra online lesz. A jelenség független attól, hogy ugyanazon a wifin vagyok, mint a kamerák, vagy mobilnetről próbálom. Mivel a másik helyszínen 4g - s routeren keresztül továbbra is stabil, és a két másik helyszínen a telekomos cuccal ilyen labilis, szerintem egyértelmű, hogy a telekom noname routereivel lesz gond. Igazából azt tudtam a tulajoknak mondani, hogy szokjanak hozzá. A kamerák sd kártyára rögzítenek, tehát csak a betekintés ilyen nyögvenyelős, a kamerák ettől függetlenül dolgoznak. Arra is gondoltam, hogy a silány feltöltési sebesség az oka, de azért 5 mb/s elég kellene, hogy legyen egy távoli betekintéshez. Az is fura, hogy ha viszont "elkapja" valamelyik kamerát, akkor már folyamatos a kép, pengén megy a visszanézés is, csak úgy általában brutál instabil az egész.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, btz írta:

Üdv 

Mindegyik Telekom eszköznek van neve vagy típusszáma. Pontosan milyen fajta eszköz, milyen fajta net kapcsolaton? Mi a kamera típusa? 

5mbps nem a legszerencsésebb, de alacsony felbontáson és/vagy alacsony fps-el talán menne ezen is.

Nekem 10mpbs-en 640*480-as 15fps mellett mentett FTP-re és az élő betekintés is megfelelő volt.

Szia!

Az egyik az iptvhez adott Sagemcom F@ST3686AC, a másik a telekom tvhez adott Kaon CG3002. A net 250/10, ezért írtam a feltöltéshez 5 mb/s-t, mert ez a garantált. Napelemes tuya smart kamerák, tuya smart appal. Használok máshol sima ip kamerákat, ott a rögzítőt simán elérem hik-connect appal. Szóval szerintem nem a sebesség a gond. A tuya felhő alapú, biztonságos kapcsolatot épít ki a kamera és a telefon között, és ez nem akar normálisan menni a telekom routerein keresztül. Szerintem ha ugyanazon a wifin vagyok, mint a kamerák, akkor is felhőn keresztül megy a dolog, mert akkor is nehézkes a dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 12. 05. at 7:44, Etrea írta:

Szia!

Az egyik az iptvhez adott Sagemcom F@ST3686AC, a másik a telekom tvhez adott Kaon CG3002. A net 250/10, ezért írtam a feltöltéshez 5 mb/s-t, mert ez a garantált. Napelemes tuya smart kamerák, tuya smart appal. Használok máshol sima ip kamerákat, ott a rögzítőt simán elérem hik-connect appal. Szóval szerintem nem a sebesség a gond. A tuya felhő alapú, biztonságos kapcsolatot épít ki a kamera és a telefon között, és ez nem akar normálisan menni a telekom routerein keresztül. Szerintem ha ugyanazon a wifin vagyok, mint a kamerák, akkor is felhőn keresztül megy a dolog, mert akkor is nehézkes a dolog.

Értem. Nem ismerem a kamera típust, de szerintem itt valahol mégiscsak az upload irány nem túl sok neki, főleg, ha élőkép mellett még felhőbe is szinkronizál képeket, ha meg videókat is, akkor pláne nem túl sok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 04. 09. at 10:45, FredT írta:

Én is megosztanék néhány tapasztalatot az új boxot illetően.

Egy hete van nálam 2 db készülék és eddig katasztrófa.

Ez a szolgáltatás erősen béta állapotban van. Ami nem is lenne nagy gond, ha felhívnák rá az előfizetők figyelmét és nem kérnének el teljes árat a szolgáltatásért. Remélhetőleg gőzerővel zajlanak a fejlesztések.

 

Úgy gondolod? Lássuk, mit tud a gépezet 2023-ban, legfrissebb szoftverrel:

  • Teljesen random időnként, mikor semmihez hozzá se nyúlsz, kilép a főmenübe vagy restartolja magát.
  • Néha úgy belassul, hogy kb. 10 mp, mire reagál egy gombnyomásra.
  • Eleve az indulás sokszor több, mint 1 perc, addig nézheted a forgó ikont.
  • Áramszünet után nem kéne magától elindulnia. Mi van, ha nem is vagyok otthon? Aztán majd jól beleég a tévébe a STB "nincs internet" kezdőképe.
  • A vissza gombot sikerült észszerűtlenné tenni, néha nem tudod, hogy egyet fog visszalépni valamiben, vagy kilép a főmenübe.
  • Az alkalmazások régen táblázat volt (persze az is bugos volt, nem mindig azt indította el, amin álltál), most egy csík, ami csak ABC sorrendben tud működni. Nincs gyakran használtak előrerendezése vagy kézi átrendezés, pedig nekem pl. a VLC és YouTube a leggyakoribb, amikért tekerhetek egy csomót jobbra.
  • Ha szám gombbal váltok csatornát, néha meghülyül, és az eredeti sorrendet használja a beállított helyett. (Tehát pl. 1-nél az m1-re vált.)
  • És a legújabb heppje, hogy ha egy napig nincs bekapcsolva, lemegy mélyálomba, távirányítóval nem lehet bekapcsolni. Ballaghatsz oda hozzá, hogy bekapcsológombbal indítsd.

Két dologra gondolok. Egyik, hogy balek vagyok, amiért ennyi ideje fizetős béta tesztelő vagyok. Másik, hogy amilyen tempóval jönnek a javítások, még tíz év, mire használható lesz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...