Ugrás a tartalomhoz

idegen hívás


luzs

Ajánlott posztok

Egy ismeretlen ciprusi számról érkezett hívás a készülékemre, ugyanakkor az egyik német ismerősöm whatsApp számáról is  bejövő hívást jelzett a készüékem. Az ismerősöm azonban nem hívott, ez kiedrült, amikor ráírtam. A ciprusi számot letiltottam. Elegendő ez? Hol jkell az ilyen gyanús eseteket bejelenteni? Mit tegyek, ha kapok egy horribilis számlát vagy bármi hasonló problémám származik egy bejövő hívásból? Sokan írják A FB-n hogy ilyesmi történt velük. Vagy az csak mendemonda?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Telekom

Szia! Mindenképp szeretnénk megnyugtatni, a bejövő hívásokból alapvetően még nem származhat problémád, bár az ismeretlen, külföldi számokat érdemes elutasítani, ha olyan országból érkezik, ahonnan nem vársz megkeresést. Sajnos valóban sok ilyen csalás létezik, de csak akkor okozhat ez Számodra költséget, bármilyen problémát, ha vissza is hívod a számot, ezt mindenképp érdemes elkerülni. https://www.telekom.hu/rolunk/vallalatrol/felhivasok/ismeretlen-kulfoldi-hivoszamok

^Attila

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Kedves Attila! Köszönöm a választ. Ám pont azért fordultam a fórumhoz, mert nem tudtam eligazodni a felületen, hogy hol kell az ilyesmit bejelenteni. Melyik menüpontra klikkeljek? Kaphatnék esetleg egy linket? Jelen esetben a whatsAppos hívást felvettem, mert azt hittem az ismerősöm hív. Szomorú lennék, ha ezért valami kár érne. Pár száz forint nem bosszant, de iljesztő a 2 kapcsolt hívás formája, egyfajta támadásként éltem meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Telekom

Szia @luzs
Amennyiben nem kezdeményeztél visszahívást, nem lettél közvetlen veszélynek kitéve.

A bejelentés részleteit, akár itt fórumon is el tudod nekünk küldeni privát üzenetben.
Weblapunkon felugró chat-ablakon keresztül is tudod jelezni.

A bejelentés továbbításához szükség lesz
Telefonszámodra
A telefonszámra amely hívott
A hívás pontos időpontjára
Illetve, hogy a beszélgetés közben bármilyen információ elhangzott-e.

Együttműködésed köszönjük! ^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...