Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV nem mulkodik miutan Mikrotik routerre valtottam - segitseg a beallitashoz


NorbiTorbi

Kérdés

Sikerult egy nap utan be allitanom hogy a Mikrotik routerrol mulkodjon az internet,  de sajnos az IPTV nem mulkodik es ehhez lenne Mikrotik szaki segitsegere.

Olvasgattam itt, de az az igazsag nem tudom pontossan mi a megoldas.    Ha valaki tudna egy kis helybe igazitast hogy mit alitsak be es hogy a mikrotikban hogy mulkodjon a telekomos IPTV-m azt megkosszonnem.

Udvozlettel

-Norbi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
15 órája, NorbiTorbi írta:

Sikerult egy nap utan be allitanom hogy a Mikrotik routerrol mulkodjon az internet,  de sajnos az IPTV nem mulkodik es ehhez lenne Mikrotik szaki segitsegere.

Olvasgattam itt, de az az igazsag nem tudom pontossan mi a megoldas.    Ha valaki tudna egy kis helybe igazitast hogy mit alitsak be es hogy a mikrotikban hogy mulkodjon a telekomos IPTV-m azt megkosszonnem.

Udvozlettel

-Norbi

Mikrotiken én úgy oldottam ezt meg, hogy simán átviszi a hgw vlanját mint egy switch, és a boxoknak dedikált port van a távolabbi switcheken. 
Egyébként lehetne IGMP proxyt is csinálni vele, ehhez úgy tudom, a multicast nevű csomagot kell letölteni a mikrotik honlapjáról, és az npk fájlt winboxban feltölteni, majd újraindítás után beállítani

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Koszonom eddigi javaslatokat

a youtubeon "How to setup IPTV (IGMP) on Mikrotik Router-t" kovettem http://www.youtube.com/watch?v=48M4bu0Lp7Q

de sajnos nem jartam sikerrel.  

esetleg valaki tudna kuldeni egy youtube linket vagy web oldalon talalhato tutorialt ami bevalt a telekomnal?

elore is nagyon szepen koszonom

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, NorbiTorbi írta:

Koszonom eddigi javaslatokat

a youtubeon "How to setup IPTV (IGMP) on Mikrotik Router-t" kovettem http://www.youtube.com/watch?v=48M4bu0Lp7Q

de sajnos nem jartam sikerrel.  

esetleg valaki tudna kuldeni egy youtube linket vagy web oldalon talalhato tutorialt ami bevalt a telekomnal?

elore is nagyon szepen koszonom

 

Nincs a T-nél bevált módszer fönt a neten, egyik sem tökéletes.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, NorbiTorbi írta:

Koszonom eddigi javaslatokat

a youtubeon "How to setup IPTV (IGMP) on Mikrotik Router-t" kovettem http://www.youtube.com/watch?v=48M4bu0Lp7Q

de sajnos nem jartam sikerrel.  

esetleg valaki tudna kuldeni egy youtube linket vagy web oldalon talalhato tutorialt ami bevalt a telekomnal?

elore is nagyon szepen koszonom

 

IGMP proxyval én is szenvedek, az viszont egész jól működik, hogy switchelni a hgw vlanját vele. Kérdés, hogy neked miért van szükséged rá, hogy mikrotik mögé tedd a boxot? Ettől függ igazából a megoldás is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 4/21/2021 at 12:40, b10up írta:

Mikrotiken én úgy oldottam ezt meg, hogy simán átviszi a hgw vlanját mint egy switch, és a boxoknak dedikált port van a távolabbi switcheken. 
Egyébként lehetne IGMP proxyt is csinálni vele, ehhez úgy tudom, a multicast nevű csomagot kell letölteni a mikrotik honlapjáról, és az npk fájlt winboxban feltölteni, majd újraindítás után beállítani

Melyik HGW-s VLAN ID-t kell kirakni a boxnak? Nekem perpill nem kell ugyan IP TV, de egyszer már passzoltuk a T-s IP TV-t pont ilyen bajok miatt, aztán fene tudja mit hoz a jövő.

Nekem itthon minden hálózati elem (routerek, switchek) mikrotik.

Publikus IP a routeren alap, de esetleg majd TV is kellhet. Gonodlom a PPPOE akkor is megy ha van IP TV. Ugye?

Egyelőre még koax van végig húzva a házban de lassacskán ideje lesz megszabadulni tőle és UTP-t tenni csak a TV-hez mert csak a baj van a koaxal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akinek gondja van az iptv beállításával, íme a megoldás:

Add new - Interface - ether1 (ahol csatlakozik a telekom routergez)

Alternative sunsets: 0.0.0.0/0

Upstream pipa

Threshold: 1

Add new - Interface - bridge1

Threshold: 1

 

IP - Firewall - NAT

Add new 

Chain: srcnat

Src. Address: 192.168.x.0/24 (Mikrotik háló ip-címe)

Out. Interface: ether1

Action: masquerade

 

IP - Routes

Add new

Dst. Address: 10.0.0.0/8

Gateway: 192.168.1.1 (telekom router ip címe)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 11. 21. at 15:23, Krisz11 írta:

Szeretném megkérdezni, hogy a Technicolor fga2233 Router USB portját szeretném hálózati nyomtató csatlakozására használni. 

Nyomtató megosztása elvileg be van kapcsolva. De nem látom a megosztott nyomtatót.

Hogyan találom meg  az eszközökön a megosztott nyomtatót ?

Köszönöm választ!

 

1 órája, Azsak írta:

Akinek gondja van az iptv beállításával, íme a megoldás:

Add new - Interface - ether1 (ahol csatlakozik a telekom routergez)

Alternative sunsets: 0.0.0.0/0

Upstream pipa

Threshold: 1

Add new - Interface - bridge1

Threshold: 1

 

IP - Firewall - NAT

Add new 

Chain: srcnat

Src. Address: 192.168.x.0/24 (Mikrotik háló ip-címe)

Out. Interface: ether1

Action: masquerade

 

IP - Routes

Add new

Dst. Address: 10.0.0.0/8

Gateway: 192.168.1.1 (telekom router ip címe)

Szia

Nem működik sajnos

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 11. 22. at 18:12, uzman írta:

 

Szia

Nem működik sajnos

Aktuális még a problémád?
Ha igen, szólj, nekem speciel tök jól működik mikrotiken keresztül is.

Akinek problémája van vele és nem akar szívni, de van egy kis pénz kerete, akkor a megoldás lehet, hogy a T-s routerbe bedugsz egy powerline adaptert, és utánna minden STB-hez egyet-egyet. Így a saját hálózattól független a tv és működik is. A legolcsóbb tp-link-el is tökéletesen működik, feltéve, hogy az elektromos hálózat lehetővé teszi a powerline-ok használatát az adott lakásban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...