Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kábel TV vs Telekom műhold és IPTV


datty

Kérdés

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amire sok helyen kerestem a választ de eddig sehol nem találtam meg. Hosszú évekig Telekom műholdas TV szolgáltatását használtam egészen a múlt hétig. Rákényszerültem a szolgáltatóváltásra, hiszen több, mint 10 év Telekom után sem tudtam 10 Mbps internetnél többet kapni (végén 4G routerem volt, amivel néha 20-25 Mbps elérhető volt, nyilván a maga korlátoltságával). TV oldalon a minőséget és felbontást nézve sosem lehetett panaszom. És akkor itt jönne a kérdésem felétek...

Az új szolgáltató koaxon biztosítja a netet és a TV-t. Digitális adásról van szó az új szolgáltatónál, nem analóg adás. A problémám, hogy az SD adások jóval pixelesebbek és rosszabb felbontásúak, mint a Telekomnál. Ezt már megfigyeltem más helyen is, konkrétan egy ismerősnél ahol pedig ***** ment koaxon neki. Ugyanezen koax kábél volt használva a műholdas Telekom SAT TV-mre. Erről nekem tudnátok-e bármilyen infót mondani, miért lehet ez? Telekom esetleg jobb minőségben adja az SD adásokat? Vannak olyan paraméterek, bitráták, stb... amik beállításával én ezt orvosolni tudnám? Esetleg a Telekom használ valamilyen különleges "filtert" amivel ezek az SD csatornák csak jobbnak tűnnek?

Bár végre 300 Mbps nethez juthattam amire hosszú évek óta várok, TV szolgáltatásom műholdról kábelre váltottam, és mégis rosszabb képet kapok SD adás esetében és ez eléggé zavar, ezért szeretném mindenképpen megtalálni erre a megoldást, vagy ha nincs akkor megtudni ennek az okát...

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszaitokat és infóitokat, remélem végére tudok járni a dolognak a segítségetekkel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...