Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Hálózati adattároló miatt szakadozik a net


Gromac

Kérdés

Sziasztok!

Van egy zyxel nsa310 hálózati adattárolóm és egy tp-link Archer C6 routerem.
A NAS a routerbe van dugva, de ha be van kapcsolva, akkor 2-3 óránként, vagy néha hamarabb is bezavar a modemnek és teljesen eldobja a netet pár percre. A modembe belépve nem jelez semmi problémát, de a router már jelzi, hogy nincs net. Amit a modembe dugok kábellel, annak sincs nete, meg úgy semminek, wifin se. A mellékelt képen látható, mit csinál...
Ha kikapcsolom a NAS-t, vagy nincs bedugva az utp, akkor nincs semmi probléma a nettel. Már volt sagemcom v3 és Kaon modemem is, most jelenleg sagemcom v2 modem van, de mindegyikkel ugyanazt csinálja.

Valami beállításbeli probléma lehet, vagy csak ezzel a típussal van baja? Nem szívesen vennék másik NAS-t, ha azzal is ugyanezt produkálná.
Volna valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.,
Gromac

 

nincs net ma sem2.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia!

a routeren és a NAS-on már ki volt kapcsolva eddig is. A modemnél az IPv6 DHCP ki volt kapcsolva, alatta amit találtam "SLAAC", ezt sajnos nem tudom mi, de kikapcsoltam. Viszont magát az IPv6 hálózatot nem tudom ezen a modemen sehol kikapcsolni.
1-2 órán keresztül így használtam és nem volt gond, most viszont megint jelentkezett ugyanaz a jelenség.
Képem mutatom, mik hogy vannak kapcsolva a modem ezen részén.
Két eszközt is jelez IPv6-on, hogy csatlakoztatva van, de nem tudom mik lehetnek, mert DHCP nincs is bekapcsolva. Lehet a két settopbox?

 

ipv6.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 órája, Gromac írta:

Szia!

a routeren és a NAS-on már ki volt kapcsolva eddig is. A modemnél az IPv6 DHCP ki volt kapcsolva, alatta amit találtam "SLAAC", ezt sajnos nem tudom mi, de kikapcsoltam. Viszont magát az IPv6 hálózatot nem tudom ezen a modemen sehol kikapcsolni.
1-2 órán keresztül így használtam és nem volt gond, most viszont megint jelentkezett ugyanaz a jelenség.
Képem mutatom, mik hogy vannak kapcsolva a modem ezen részén.
Két eszközt is jelez IPv6-on, hogy csatlakoztatva van, de nem tudom mik lehetnek, mert DHCP nincs is bekapcsolva. Lehet a két settopbox?

 

ipv6.JPG

Szia

 

Ha új típusú stb-d van, az lehet. A tatung úgy emlékszem csak ipv4-es.

Esetleg még számítógép lehet, mert win7 és 10 alatt alapértelmezésben be van kapcsolva a v6 címkérés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...