Ugrás a tartalomhoz
  • 0

2,5 hónapja várok a Magenta1-es optika bekötésére


BJoc

Kérdés

Sziasztok!

2020 október végén szereztem meg Dorogon egy 2 emeletes 12 lakásos épületbe az aláírásokat a Telekom optika behúzásához. Az akkori alvállalkozó cég elvileg kész lett már január elejére. Március közepére értem el azt a pontot, hogy végre meg tudtam rendelni a Magenta1 csomagot. Jött is a szerelő március végén, majd meglepően tapasztaltuk, hogy szét van barmolva a bekötés. KB március 29-én leadta a hibajelentést, azt mondta innen már nem sok idő, max 2 hét. Azóta eltelt 2,5 hónap. 1,5 hónap után küldtek egy üzletkötőt, nem szerelőt, hogy megpróbáljon rábeszélni a szolgáltatásra, ami használhatatlan. Én egyébként 2019 áprillisától, vagy még talán korábbról követtem a városi optikai fejlesztést, mivel körülbelül párhuzamosan folyt a ***** FTTH fejlesztésével, amit egy kicsit korábban sikerült átadni. 2019 áprilisban a Telekom megcsinálta az épületig a kábelelvezető csatornákat aknákkal a földkábel elhelyezéséhez. Az aláírás összeszedése óta (még 9 nap és megvan) 9 hónap telt el. Direkt csinálják szerintetek? Nem értem Őket, én csak fizetni szeretnék egy szolgáltatásért és élvezni, ha már "Együtt veled..." meg a többi... :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, BJoc írta:

Szia!
Hiába néztek utána, már vagy 500-an utánanéztek 9 hónap alatt :). Én már időpontot szeretnék kérni, mikor lesz napra pontosan bekötve?

Szia

Írtad, a történeted, nekem az derül ki belőle - de javíts ki ha tévedek - : az épületen belüli kábelezés elkezdődött, de az épületig még nincs elhúzva a kábel?

Azt esetleg látod, hogy a környéken (pl szomszédos ingatlanon, társasházban, stb) ki van-e már építve az optika? Lehetséges, hogy egyelőre csak az alépítményt készítették el és valamiért húzódik a kábel behúzása és a műszaki létesítés.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia Uzman!
Igen a városban már 2019 vége óta működik a Telekom optikai hálózata. Bárhova behúzzák az épület körüli kertesházakba. Elvileg az is "kész" lett egyszer, de hibás, szóval javítás alatt. 16-os osztó helyett 4-essel kéne bejönni az épületbe, mert gyenge volt a jel, azt tudtam meg a szerelőktől. Most viszont 1 hónapja megint áll a dolog, nem értem mi a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
4 órája, BJoc írta:

Szia Uzman!
Igen a városban már 2019 vége óta működik a Telekom optikai hálózata. Bárhova behúzzák az épület körüli kertesházakba. Elvileg az is "kész" lett egyszer, de hibás, szóval javítás alatt. 16-os osztó helyett 4-essel kéne bejönni az épületbe, mert gyenge volt a jel, azt tudtam meg a szerelőktől. Most viszont 1 hónapja megint áll a dolog, nem értem mi a probléma.

Szia! Létesítés során, sajnos több olyan tényező is történhet, ami eltolja a teljesítést. Ezekre üzenetedben példát is írtál.
Ezek a fejlesztési feladatok, ha elkezdődtek, nem maradnak félbe. Nagy valószínűséggel egy hasonló műszaki akadály, vagy engedély miatt nem történt újabb előrelépés. Ahogy ezt kollégáink megoldják, azonnal folytatják a munkálatokat. Bízunk benne, hogy már nem kell sokáig türelemmel legyél! ^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Úgy látszik el fog telni itt megint egy hét a semmivel :). A mobil számlám megint megjött  -30% nélkül, ez a cég már csak ilyen, így első tapasztalatra. O.o Várhatom én a szerelő hívását, mint az első bekötési próbálkozásnál. Ott gyorsan ment volna a dolog. Megrendeléstől 8. nap, ha nem lett volna rádobva +3 hónap "hibajavítás". Nincs elsietve, hogy egyszerre két szolgáltatótól is át legyek véve. ***** VDSL NET/DigiTV(4Mbps). Jó lenne már inkább Magenta1-be fizetni a dolgokat. Ma megint katasztrófa volt a DigiTV adása, nézhetetlenül szétcsúszik. Jelerősség 99, jelminőség 0.

Na mind1, most már csak megszületik ez egyszer. Jó kis kínszenvedés.

Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ilyen esetben mit lehet kérni kárpótlásnak? Azért csak egy 3,5 hónapig elhúzott "javítás". Erre számítsak majd az élő Magenta1 előfizetésem alatt bekövetkezett hibák kijavításánál is? Megvárjuk a 4. hónapot is, hogy a mobil előfizetésem -30% kedvezmény nélkül kerüljön kiszámlázásra? Undorító... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én több mobiltelefont bisztos hogy nem veszek többet a cégüktől. Ezerszer meggondolom most már azt is, hogy ha meglesz a szolgáltatás, talán inkább a D1G1 mellett döntök majd, ez már elképzelhetetlenül nevetséges, ami itt történik. Mondhatni undorító, elegem van az "elnézést"-ből, most már több kell, mint egy sz@ros elnézést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia! Sajnáljuk a kellemetlenséget! Jelen esetben nem hibajavításról  van szó, hanem a végpontok működéséhez (bekötéséhez) szükséges feladatok elvégzéséről, a felszálló hálózat megépítéséről. Bízunk benne, hogy most már nem kell sokat várni rá. Ha privát üzenetben megírod az MT azonosítódat, szívesen leellenőrizzük a konkrétumokat. ^Andrea

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindig le van maradva a cég... Egyszerüen nem akarnak dolgozni... Az elmaradt, javított, szerződés határidelyét jelentősen túllépő helyzetekben sincs elsőbbség. Tipikus magyar mentalitás, semmi rendszer, majd ami jön, ha esetleg előkerül az a papír az aljáról, mert Marikanéninek úgy van kedve dobálni... Tényleg nevetséges ez a cég, nincs már türelem... és ha nem lesz bármilyen kárétérítés én továbbra is egy szennynek fogom látni ezt a céget, hiába adok nekik pénzt. Elnézést..., de ki lett vívva ez a helyzet. Katasztrofális Magyarországon bárminemű Információ technológiai előfizetést könnyen lerendezni a k1b@sz0tt Budapesten kívül... Ennyi az ország, egy jó nagy BP!!!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BJoc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

860720470 MT 
Tessék, tőlem más is ránézhet, mert az egész egy vicc... Talán az előzményeket azóta már törölték, mert annyira hosszadalmas kínkeservesség az egész. Tavaly október vége óta vannak meg a 2 szintes kis 12 lakásos épület optikai kiépítéshez az aláírások. Azóta megy a küzdelem. Tavaly 2020 áprilisa óta vannak (a cím témában elírtam "csak" 2020 április) leásva a földkábel behúzására alkalmas vezetőcsövek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BJoc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
6 órája, BJoc írta:

860720470 MT 
Tessék, tőlem más is ránézhet, mert az egész egy vicc... Talán az előzményeket azóta már törölték, mert annyira hosszadalmas kínkeservesség az egész. Tavaly október vége óta vannak meg a 2 szintes kis 12 lakásos épület optikai kiépítéshez az aláírások. Azóta megy a küzdelem. Tavaly 2020 áprilisa óta vannak (a cím témában elírtam "csak" 2020 április) leásva a földkábel behúzására alkalmas vezetőcsövek.

6 órája, BJoc írta:

860720470 MT 
Szia! Ismét kis türelmed kérjük! Felvettük a kapcsolatot területileg illetékes kollégáinkkal. Amint visszajeleznek, megírjuk a választ. ^Kata

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meglátjuk.. Az a baj, hogy már 4 hónapja veszik fel a kapcsolatot az itteniekkel, mégsem történik semmi. Vagyis én a prohardveren tartom az új alvállalkozóval a kapcsolatot. Ők voltak kint múlt hét hétfőn megcsinálták. Mondta múlt hét kedden, hogy jó a jel be lehet kötni. Mondjam nyugodtan, de minek mondjam, amikor magasról megy a lesz@rás? Ennyit az egész hozzáállásról... Kérdés ez mennyi idő alatt jut el egy információ technológiai cégnél megint a célcsoporthoz, mert én egyre jobban azt látom, hogy szinte hiábavaló a "megsürgetjük" ígéret 500x elmondva és az "elnézést"... 2 év hűség már bukta, annyit biztos hogy nem írtam volna ennyi idő eltelte után alá és a tavalyi televízió vásárlás is máshol történik. Remélem kapok valami kárpótlást, mert már lesz@rnám mi az istent szerencsétlenkednek itt össze Dorogon, de az a k1b@szott ígéret... Az b@sz fel. Inkább ku$$ legyen most már. Tényleg elfogyott a türelmem :).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az 1-es épületben is buktak már egy ügyfelet, inkább előfizetett mobilnetre, annyit szerencsétlenkedtek itt. Most is sz@rakodik a DigiTV ősrégi koax, simán szerezhetnének maguknak még ügyfeleket, de f0fsnak bele az egészbe. Én nem tudom kik dolgoznak ezen a területen, de hogy egy elb@szott csapat, az már biztos. A munkamegrendelés is az előző vállalkozóval, aki összerakott itt valamit tavaly novemberben és egy j0rakás f0s lett az egész.

Én tényleg nagyon türelmes ember vagyok, de ez már a öklendezés kezdete, ami itt történik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BJoc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De most komolyan? Ki az az 0st0ba p@raszt, aki elhiszi, hogy 4 hónapig kell javítani egy elb@szott vállalkozó munkáját? Szerintem mindenki elküldene már titeket a k4rva any@tokba... Már elnézést, de szerintem ennyi idő alatt mindenki nagyon felidegesíti már magát, valaki össze is veri az ilyeneket :).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BJoc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem igazán van már erre mit mondani mi? Annyira undorító amit művelnek. Hányinger... Mondom én, hogy fölösleges ránézni is. Szégenyteljes nyomorékoskodás, ami itt van. Ezeknek adok már 10+ éve pénzt a k1b@szott mobil előfizetésemre. Magenta1 mindenkinek, persze... Menjen az a rohadt reklám is a tévében, ami sz@rt sem... Szór@koznak csak az emberrel.

Aztán jönnek ezek a k1b@szott fölösleges erdőírtó szórólapok, mi az 1sten f@szának b@sszák ezeket is be? Ülnek b@zmeg azon az @nyabaszott munkán... Ló*****t nem művelnek, de szórólap, az kell B@ZDMEG!
 

IMG_20210629_080737.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...