Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom F@st 5655v2-höz új eszköz LAN port bővítéséhez


Kornél

Kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon otthon hálózati témákban. Van ejelneg egy 1GB optikai net szolgáltatásom és egy  Sagemcom Fast 5655V2 eszközöm (nincs semmi más router vayg switch, csak 5 db Strong Mesh, de a probléma felvetésnél ez nem releváns).

Szeretnék még plusz 6 vagy 8 LAN csatlakozást, a Sagemcom-é (eredetileg 4) nem elég. Ehhez keresnék megfelelő eszközt, amit LAN-nal összekötnék a Sagemcommal. Jó lenne, ha már tudná a 2GB-ot, ha a jövőben bővítem a netet (és lecserélik a jelenlegi Sagemcom-ot).

Kérlek javasoljatok eszközt, ami egyszerű, robusztus (nem feltétlen a legolcsóbbat, hanem a legoptimálisabbat keresem).

 

Előre is köszönöm,

Üdv.:Kornél

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

A kábeles plusz LAN csatlakozások viszonylag egyszerűen bővíthetőek egy switch segítségével. Létezik belőle több fajta, 5, 8, 16, 24...stb portos kivitel. Pl: TL-SG1016 . Egy kábellel összekötöd a Sagem eszközzel és "szétosztja" a hálózatot. Ez gigabites (1 Gbps) változat

Amely modellek tudnak nagyobb sebességen (2.5G) kommunikálni, ennek megfelelően sajnos drágábbak, mint pl ez: link

Nem tudom, hogy neked mi a legoptimálisabb. Ha az eszközeid támogatják a 2.5G vagy magasabb sebességet, akkor ilyen irányba érdemes menni, ha többnyire gigabites (1Gbit) eszközeid vannak, akkor elegendő az első változat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...