Ugrás a tartalomhoz
  • 0

KAON CG3000 probléma


wordsworth

Kérdés

Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok, nekem már elfogytak az ötletek (meg az idegszálak is..).

Klíma (Daikin) és egy automata etető eszköz elérése WIFI-ről nem működik.
(Szvsz, mindkettő külső szerverre csatlakozik)

Egyszer sikerül belépnem a felületre, de kis idő elteltével már nem elérhető.
Az ASUS újraindításával egy 1-2 csatlakozásig jó majd megint elérhetetlen.

A hálózat kialakítása a következő (2 szintes családi ház)

Gigaerős net 1000/25 - KAON CG3000

ALSÓ SZINT
KAON CG3000
LAN1: Felső emeleti switch
LAN2: IPTV
LAN3: IPTV

FELSŐ SZINT
KAON LAN1-ből jövő kábel végén switch
SWITCH:
LAN2 fali lan aljzat 1
LAN3 fali lan aljzat 2
LAN4 fali lan aljzat 3
LAN5 fali lan aljzat 4

A LAN2-höz tartozó fali aljzathoz pedig egy ASUS RT-AC66U van bekötve, AP módban (WAN portba).

A KAON összesen kb. 22 IP-t oszt és default beállításokon fut.

KAON info:
Build létrehozása: 20210205_1637
Szoftver verzió: 1.01.52

Cable Modem Szoftver:
Docsis 3.1
CG3000 REV: V1.2
Cable modem szoft. verzió: 1.1.42

(UPNP bekapcsolva)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

Alapból, mikor az AP módra váltasz az ASUS-ban, kikapcsolja a tűzfalat - DE úgy emlékszem ezt vissza lehet kapcsolni. Ellenőrizd légy szíves, hogy ki van-e kapcsolva. (ha nincs, nyilván ki kellene kapcsolni) Ugyanígy a NAT is.

A speciális wifi beállításoknál ellenőrizd, hogy a sávszél 20/40 MHz legyen, a b/g protection elvileg mindegy, hogy áll, de ha nem akarnak kapcsolódni, vedd ki belőle a pipát.

wifi-setup-53343.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, uzman írta:

Szia

Alapból, mikor az AP módra váltasz az ASUS-ban, kikapcsolja a tűzfalat - DE úgy emlékszem ezt vissza lehet kapcsolni. Ellenőrizd légy szíves, hogy ki van-e kapcsolva. (ha nincs, nyilván ki kellene kapcsolni) Ugyanígy a NAT is.

A speciális wifi beállításoknál ellenőrizd, hogy a sávszél 20/40 MHz legyen, a b/g protection elvileg mindegy, hogy áll, de ha nem akarnak kapcsolódni, vedd ki belőle a pipát.

wifi-setup-53343.jpg

Erre már én is gondoltam, de abban a pillanatban, hogy AP módra kapcsolod  nincs se Firewall se NAT beállítás.
A sávszél default úgy van, ahogy írtad.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
53 perce, wordsworth írta:

Erre már én is gondoltam, de abban a pillanatban, hogy AP módra kapcsolod  nincs se Firewall se NAT beállítás.
A sávszél default úgy van, ahogy írtad.

 

Még a csatornát próbáld meg fixre állítani.

A gyártó honlapján azt írják, hogy a klíma wifi adaptere csak a 2.4 GHz b/g/n sávokat támogatja, azon belül is csak az 1-11 csatornákat.

Screenshot_1.jpg

A Kaon-ban nézd meg légy szíves, hogy milyen IP címet kapott a klíma és egy számítógép parancssorából ping paranccsal tudod ellenőrizni, hogy kapcsolódik-e a hálózatra. (ping 192.168.xxx.yyy , a xxx.yyy írd be a konkrét címet, amit a Kaon-ban látsz a klímához rendelve)

Ha a lenti képhez hasonló szövegeket látsz, az azt jelenti, hogy rendben van. Ha nem találja  a címet, akkor magában a wifi kapcsolatban lesz a hiba.

Screenshot_2.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, uzman írta:

Még a csatornát próbáld meg fixre állítani.

A gyártó honlapján azt írják, hogy a klíma wifi adaptere csak a 2.4 GHz b/g/n sávokat támogatja, azon belül is csak az 1-11 csatornákat.

Screenshot_1.jpg

A Kaon-ban nézd meg légy szíves, hogy milyen IP címet kapott a klíma és egy számítógép parancssorából ping paranccsal tudod ellenőrizni, hogy kapcsolódik-e a hálózatra. (ping 192.168.xxx.yyy , a xxx.yyy írd be a konkrét címet, amit a Kaon-ban látsz a klímához rendelve)

Ha a lenti képhez hasonló szövegeket látsz, az azt jelenti, hogy rendben van. Ha nem találja  a címet, akkor magában a wifi kapcsolatban lesz a hiba.

Screenshot_2.jpg

Igen a követelményeket már confignál figyelembe vettem, így az stimmel.
Alapvetően mint írtam, router újraindítás után (Asus) megy a kapcsolat, kis idő múlva dobja el. Onnantól fogva pedig, ha gondol egyet egy darabig elérhető, majd megint lekapcsolódik.

Most például a klíma nem érhető el viszont az etető elérhető volt kb 5 percig, aztán a kliens lekapcsolódott timeout errorral.

Mindenesetre, ha hazaértem azért megnézem cmd-ből is, hogy mi történik pontosan.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, wordsworth írta:

Pingelésre az alábbi eredmény jött
(Mikor hazaértem nem sikerült elérnem az appból, router restart után kb. 5 percig ment az app, aztán nem találta az egységet, a pingelést utána csináltam)

 

ping result.JPG

Helyi hálózaton kb úgy kellene kinéznie, mint ahogy küldtem is, azaz az időnek <10ms-nek kellene lennie. Átlag 314 ms ping idő még interneten keresztül két végpont között is magas, nemhogy helyben, néhány méterre egymástól.

Én az Asus routerre gyanakszom, akár egy kölcsön vagy régebbi AP-vel is nem tudod kipróbálni, hogy úgy megfelelően csatlakozik-e a két ominózus eszköz?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...