Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Hálózat/segédoszlopok áthelyezése, kiváltása


Szilágyi György

Kérdés

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék, hogy mi az általános menete annak, ha a telken, amit nemrég vásároltam, 2 db betongyámmal ellátott fa segédoszlopot szeretnék áthelyezni a telken kívülre. A probléma az, hogy a rejtuk továbbfeszített kábelek, a szomszédos ingatlanokba csatlakoznak, viszont az én telkem felett futnak! Az E-közmű térkép alapján Telekom hálózathoz tartoznak. Tudomásom szerint senki telke,ingatlana felett nem mehet olyan kábel, ami szomszédos ingatlanra, telekre vezet át. Ezért szeretném áthelyeztetni az oszlopokat telken kívűlre és megszüntetni a kábelek jelenlegi helyeit, amik körülbelül 4-5 méterre vannak a talaj felett. Mivel építkezni szeretnék az adott területen, így meg kell szüntetne a jelenlegi állapotot. Köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
  • Telekom
3 órája, Szilágyi György írta:

Köszönöm a válaszokat. Időközben a helyszínen egyeztettem a Kábelhálózat üzemeltetési osztály egyik technikusával, aki felvette a kérésemet és továbbítja a kérésemet a Kábel hálózat üzemeltetési és beruházási osztály felé, aki illetékes az ügyben és további tájékoztatást adnak majd. A technikus egyébként azt közölte, hogy a hálózat átépítése terv-, és engedély köteles. Annyi kérdésem lenne még, hogy 101238460 hibajegy számon fut az ügyem, van-e arra mód, hogy a Beruházási osztály közvetlenül megkeressem az ügyem állapotát illetően? Van publikus elérhetőségük?


Szia! Közvetlen elérhetőségük sajnos nincs, azonban, azt látjuk, hogy szakértő kollégáink megkapták a részleteket és mindenképpen megkeresnek a z ügyeddel kapcsolatban. Türelmedet addig is köszönjük! ^Szilvi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
Ekkor: 2021. 10. 18. at 10:49, Szilágyi György írta:

Szaisztok!

A fentebb leírt problémám  101238460  számon fut. Szeptember vége óta még semmilyen tájékoztatást nem kaptam a Beruházási osztálytól, hogy mi lenne a telkem álló telekom oszlopok áthelyezésének és a rajtuk futó kábelek kiváltásának a menete. Szeretném minél hamarabb elkezdeni az építkezést...Hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot a beruházási osztállyal? Köszönöm!

Szia György! Elnézésedet kérjük az elhúzódód ügyintézés miatt. Illetékes műszaki terület visszajelzése alapján jelenleg is folyamatban van az átépítésre vonatkozó igény feldolgozása. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy mielőbbi megoldással tudjunk szolgálni számodra. Amint lehetséges, kollégáink fel fogják venni veled a kapcsolatot további egyeztetés céljából. Szíves türelmedet és megértésed kérjük. ^Levente

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Ha a tulajdoni lapra be van jegyezve a vezetékjog, ennek jogosultja jogszerűen használhatja a területet.

Viszont ha építkezni szeretnél és akadályoz a vezeték, a szolgáltatóval szükséges egyeztetned, hogy kiváltsátok valahogyan az érintett szakaszt. Javaslom, hogy a műszaki ügyfélszolgálatot keresed meg, hogy megoldást találjatok a kialakult helyzetre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a válaszokat. Időközben a helyszínen egyeztettem a Kábelhálózat üzemeltetési osztály egyik technikusával, aki felvette a kérésemet és továbbítja a kérésemet a Kábel hálózat üzemeltetési és beruházási osztály felé, aki illetékes az ügyben és további tájékoztatást adnak majd. A technikus egyébként azt közölte, hogy a hálózat átépítése terv-, és engedély köteles. Annyi kérdésem lenne még, hogy 101238460 hibajegy számon fut az ügyem, van-e arra mód, hogy a Beruházási osztály közvetlenül megkeressem az ügyem állapotát illetően? Van publikus elérhetőségük?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szaisztok!

A fentebb leírt problémám  101238460  számon fut. Szeptember vége óta még semmilyen tájékoztatást nem kaptam a Beruházási osztálytól, hogy mi lenne a telkem álló telekom oszlopok áthelyezésének és a rajtuk futó kábelek kiváltásának a menete. Szeretném minél hamarabb elkezdeni az építkezést...Hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot a beruházási osztállyal? Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...