Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Asus RT-AX89X és Telekom optika


JSandor

Kérdés

Üdv!

Adott egy Asus RT-AX89X router. A router rendelkezik két db 10gbit porttal. Az egyik egy RJ-45 10gbit ig a másik pedig egy 10gbites SPF+ modul.

Kérdésem, hogy a Telekom 2000/1000 optikai net optika kábelét egy ilyen SFP+ GPON adapterrel fel tudnám csatlakoztatni és ezzel kiváltani a Telekom sagemcom ONT-t ? Ha igen milyen SFP+ modullal ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

Nem tudod kiváltani.

Nem tudsz közvetlenül saját eszközt csatlakoztatni az optikai kábel végére (fizikailag természetesen tudsz, de ez nem fog hitelesíteni a központi eszközzel).

Esetleg úgy tudod megoldani, hogy az SFP modulba egy 2.5G sebességet támogató rezes modult helyezel és ezen keresztül csatlakoztatod a Telekom ONT 2.5 G ethernet portjához.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, JSandor írta:

Köszönöm a választ!

Az említett router SFP modulja csak 10G-s et tud. Legalább is ezt írják https://www.asus.com/us/support/FAQ/1044066

Nekem 2.5G-s switchem és LAN kártyáim vannak a PC-kbe szóval így akkor nem hiszem hogy megy. A routeren az RJ-45 -ös portba meg lefelé kompatibilis.

Én is ugyanezt az infót találtam más oldalakon is. Valószínűleg a chipset limitációja miatt van így.

Arra vonatkozóan viszont nem találtam egyértelmű utalást, hogy a 10Gbit-es ethernet port ne működjön 2.5G sebességen. Esetleg ezt meg tudod próbálni.

A másik megoldás, hogy vásárolsz a jelenlegi helyett egy 2.5G Ethernet portokkal szerelt routert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...