Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Wi-fi nem csatlakozik a laptophoz


csenabi

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 0
9 órája, uzman írta:

A routeren lévő címkén találod az IP címét, alapértelmezésben 192.168.1.1

A bőngészőből éred el. Pontosan milyen laptopod van?

 Addig eljutottam, ott nem találok ilyen lehetőséget.

Lenovo G50,  win8.1.

Azóta 2 másik készülék is simán latja a wifi jelet, csak a laptop nem, ameliyk továbbra is lát minden más hálózatot, csak a sajátot nem.

12 órája, uzman írta:

A router webes felületén ellenőrizd, hogy nem-e el lett rejtve a hálózatnév (ilyenkor a korábban már csatlakoztatott eszközök tudnak újra csatlakoztatni, de új eszközök nem fogják látni a hálózatot). Broadcast SSID néven kell keresni.

Ha ez nem oldja meg, készíts egy képernyőképet a beállításokról és küldd el.

 

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 12. 22. at 17:54, uzman írta:

Szia

Köszönöm a visszajelzést.

A Technicolor webes felületén (alapesetben 192.168.1.1 - belépési adatok az eszköz hátulján) a Wireless csempére kattintva, majd az ablak jobb felső sarkában lévő Show advanced szövegre ha kattintasz, az alábbihoz hasonló ablak fog megjelenni. Itt próbáljátok, hogy a Standard és a Channel width opciókat (piros nyíllal jelölve) a képen látható módon beállítani.

Itt egyúttal látszódik is, hogy a területre vonatkozó beállítás, azaz az informatikus által javasolt Country code, a Region opció mellett látható EU, de ez nem is módosítható. Ha a hálózati kártya beállításainál Hungary-ra van állítva, akkor ez megfelelő.

Képernyőfotó 2021-12-22 - 17.44.06.png

Szia! Nagyon hálás vagyok, az én problémámat megoldotta ezen beállítások módosítása - sőt már nemcsak a saját wifimet látja a pc, hanem más telekomos wifiket is, előtte viszont csak *****-s illetve *****fone-os wifik jelentek meg a listában.

"Tünetek" egyébként ugyanazok voltak: telefonnal, tablettel simán lehetett csatlakozni, a pc számára viszont láthatatlan volt a saját wifink, az egész utca *****-s és *****fone-os wifijét azonban látta. Második szélmalomharcomat vívtam éppen a telekommal - szerintük a hálózati adapteremmel lehet a gond, ezen pedig nem tudnak segíteni -, miután rátaláltam a megoldásodra. Még egyszer köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A problémám ugyanez.

Új telepítésű Telekom modem. Minden eszköz látja és csatlakozik, kivéve egy Lenovo G5 típusú laptop. A laptop lát sok hálózatot (a fél házat, és még az utca túloldalán levő tanári szobát is)

Az nem látja a mi hálózatunkat. Az összes többi eszköz (telefonok, tablet, notebook igen). Ha telefont, vagy a tabletet használom net megosztásra, akkor a laptop is.

Amit eddig találtam a neten ötletként sok mindent megpróbáltam, de siker nincs.

A router Sagemcom F@ST 5670. Minden más működik rajta. van 2,4 GHz, és 5 GHz Wi-Fi is, és aktívak is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
44 perce, Kvazdidzs írta:

Sziasztok!

A problémám ugyanez.

Új telepítésű Telekom modem. Minden eszköz látja és csatlakozik, kivéve egy Lenovo G5 típusú laptop. A laptop lát sok hálózatot (a fél házat, és még az utca túloldalán levő tanári szobát is)

Az nem látja a mi hálózatunkat. Az összes többi eszköz (telefonok, tablet, notebook igen). Ha telefont, vagy a tabletet használom net megosztásra, akkor a laptop is.

Amit eddig találtam a neten ötletként sok mindent megpróbáltam, de siker nincs.

A router Sagemcom F@ST 5670. Minden más működik rajta. van 2,4 GHz, és 5 GHz Wi-Fi is, és aktívak is.

A router webes felületén ellenőrizd, hogy nem-e el lett rejtve a hálózatnév (ilyenkor a korábban már csatlakoztatott eszközök tudnak újra csatlakoztatni, de új eszközök nem fogják látni a hálózatot). Broadcast SSID néven kell keresni.

Ha ez nem oldja meg, készíts egy képernyőképet a beállításokról és küldd el.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
28 perce, uzman írta:

A router webes felületén ellenőrizd, hogy nem-e el lett rejtve a hálózatnév (ilyenkor a korábban már csatlakoztatott eszközök tudnak újra csatlakoztatni, de új eszközök nem fogják látni a hálózatot). Broadcast SSID néven kell keresni.

Ha ez nem oldja meg, készíts egy képernyőképet a beállításokról és küldd el.

 

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Kvazdidzs írta:

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

A routeren lévő címkén találod az IP címét, alapértelmezésben 192.168.1.1

A bőngészőből éred el. Pontosan milyen laptopod van?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Kvazdidzs írta:

 Addig eljutottam, ott nem találok ilyen lehetőséget.

Lenovo G50,  win8.1.

Azóta 2 másik készülék is simán latja a wifi jelet, csak a laptop nem, ameliyk továbbra is lát minden más hálózatot, csak a sajátot nem.

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Ugyanitt tartunk mi is… szintén Lenovo laptop. Minden más hálózatot lát a környéken, csak a sajátot nem. Minden más eszköz megtalálja, csak a laptop nem… 

router menüjébe lépve nincs olyan rész, amit itt korábban olvastunk a titkosítás résznél

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Kvazdidzs írta:

 Addig eljutottam, ott nem találok ilyen lehetőséget.

Lenovo G50,  win8.1.

Azóta 2 másik készülék is simán latja a wifi jelet, csak a laptop nem, ameliyk továbbra is lát minden más hálózatot, csak a sajátot nem.

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Készítsetek egy képernyőképet a router wifi beállítások oldaláról.

Print screen gombot lenyomni, paint programba beilleszteni és itt új hozzászólásba vagy privát üzenetben küldjétek el.

Amit eddig tudunk:

-router wifi hálózata látható és használható más eszközök számára - tehát ez működik

-laptop minden hálózatot lát- csak ezt nem - tehát itt lesz a hiba.

Nincs valami munkahelyi, védelmi, szülői felügyelet, stb szoftver, ami blokkolhatja a hozzáférést?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, uzman írta:

Készítsetek egy képernyőképet a router wifi beállítások oldaláról.

Print screen gombot lenyomni, paint programba beilleszteni és itt új hozzászólásba vagy privát üzenetben küldjétek el.

Amit eddig tudunk:

-router wifi hálózata látható és használható más eszközök számára - tehát ez működik

-laptop minden hálózatot lát- csak ezt nem - tehát itt lesz a hiba.

Nincs valami munkahelyi, védelmi, szülői felügyelet, stb szoftver, ami blokkolhatja a hozzáférést?

Melyikről a 2,4Ghz vagy az 5 GHz verzióról?

Mivel valószínűbb, hogy a laptop a hibás, miért kellene a router wifi beállítása? Lehet, hogy csak én vagyok paranoid, de van amit nem szívesen adok meg.

Nincs semmi blokkolás, csak szolgáltató és ezáltal router csere történt, és ez a laptop nem akarja ezt e hálózatot látni. A többi eszköz mind első helyen hozza a legerősebb jelű eszközt, azaz amit kell, kivéve a Lenovo. Ha kapcsolok egy net megosztást telefonon, tableten, azonnal kapcsolódik.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Kvazdidzs írta:

Melyikről a 2,4Ghz vagy az 5 GHz verzióról?

Mivel valószínűbb, hogy a laptop a hibás, miért kellene a router wifi beállítása? Lehet, hogy csak én vagyok paranoid, de van amit nem szívesen adok meg.

Nincs semmi blokkolás, csak szolgáltató és ezáltal router csere történt, és ez a laptop nem akarja ezt e hálózatot látni. A többi eszköz mind első helyen hozza a legerősebb jelű eszközt, azaz amit kell, kivéve a Lenovo. Ha kapcsolok egy net megosztást telefonon, tableten, azonnal kapcsolódik.

 

Az lehet a gond, hogy a router wifije olyan csatornán (frekvencián) sugároz, amit a laptop wifi kártyája nem támogat.

Ez nem probléma, a régebbi modellek 1-11-ig terjedő csatornákkal kommunikálnak, de a HGW (azt hiszem) 13-ig támogatja az újabb Wifi szabvány szerint. Tehát ha 12 vagy 13 csatornára van állítva, vissza kell állítani 1-11 tetszőleges értékre.

Ezt nézd meg légy szíves.

Az alábbi képen látszik, hogy az enyém a 4-es csatornát használja.Képernyőfotó 2021-10-24 - 18.30.25.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
38 perce, uzman írta:

Az lehet a gond, hogy a router wifije olyan csatornán (frekvencián) sugároz, amit a laptop wifi kártyája nem támogat.

Ez nem probléma, a régebbi modellek 1-11-ig terjedő csatornákkal kommunikálnak, de a HGW (azt hiszem) 13-ig támogatja az újabb Wifi szabvány szerint. Tehát ha 12 vagy 13 csatornára van állítva, vissza kell állítani 1-11 tetszőleges értékre.

Ezt nézd meg légy szíves.

Az alábbi képen látszik, hogy az enyém a 4-es csatornát használja.imageproxy.php?img=&key=4d4faa2b0b2835daKépernyőfotó 2021-10-24 - 18.30.25.png

A 7-es csatornát használja, és a 11-12 alapból le van tiltva a routeren.

Ha átállítom 4-re, akkor azt írja, hogy wifi felhasználók elveszíthetik a kapcsolatukat.

De így is benne van az 1-11 tartományba, hiszen a 7 is ott van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, Kvazdidzs írta:

A 7-es csatornát használja, és a 11-12 alapból le van tiltva a routeren.

Ha átállítom 4-re, akkor azt írja, hogy wifi felhasználók elveszíthetik a kapcsolatukat.

De így is benne van az 1-11 tartományba, hiszen a 7 is ott van.

Ha a 7-esen van, az jó, ne bántsd.

Itt találsz néhány dolgot, amit érdemes ellenőrizni a laptop wifi beállításaiban. Ha frissül a hálózati kártya meghajtóprogramja vagy maga a Win telepít egy update-t, az is bekavarhat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, uzman írta:

Ha a 7-esen van, az jó, ne bántsd.

Itt találsz néhány dolgot, amit érdemes ellenőrizni a laptop wifi beállításaiban. Ha frissül a hálózati kártya meghajtóprogramja vagy maga a Win telepít egy update-t, az is bekavarhat.

Köszi!

Remélem előbb utóbb megoldódik a probléma.

Szerencsére van pár eszköz, amin tudunk netezni, csak a feleségem laptopja nem akarja az igazságt.

Biztosan így jelzi, hogy cserélni kell egy újabbra :-)

1 órája, uzman írta:

Az lehet a gond, hogy a router wifije olyan csatornán (frekvencián) sugároz, amit a laptop wifi kártyája nem támogat.

Ez nem probléma, a régebbi modellek 1-11-ig terjedő csatornákkal kommunikálnak, de a HGW (azt hiszem) 13-ig támogatja az újabb Wifi szabvány szerint. Tehát ha 12 vagy 13 csatornára van állítva, vissza kell állítani 1-11 tetszőleges értékre.

Ezt nézd meg légy szíves.

Az alábbi képen látszik, hogy az enyém a 4-es csatornát használja.imageproxy.php?img=&key=4d4faa2b0b2835daKépernyőfotó 2021-10-24 - 18.30.25.png

A 7-es csatornát használja, és a 11-12 alapból le van tiltva a routeren.

Ha átállítom 4-re, akkor azt írja, hogy wifi felhasználók elveszíthetik a kapcsolatukat.

De így is benne van az 1-11 tartományba, hiszen a 7 is ott van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, Kvazdidzs írta:

Köszi!

Remélem előbb utóbb megoldódik a probléma.

Szerencsére van pár eszköz, amin tudunk netezni, csak a feleségem laptopja nem akarja az igazságt.

Biztosan így jelzi, hogy cserélni kell egy újabbra :-)

A 7-es csatornát használja, és a 11-12 alapból le van tiltva a routeren.

Ha átállítom 4-re, akkor azt írja, hogy wifi felhasználók elveszíthetik a kapcsolatukat.

De így is benne van az 1-11 tartományba, hiszen a 7 is ott van.

Érdemes volna végigmenni a linkelt oldalon lévő lépéseken. Esetleg ha már esedékes, egy újratelepítés is segíthet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 10. 25. at 8:57, uzman írta:

Érdemes volna végigmenni a linkelt oldalon lévő lépéseken. Esetleg ha már esedékes, egy újratelepítés is segíthet.

Eddig semmi eredmény.

Még annyi érdekesség, hogy a másik (ugyanolyan Lenovo G50) laptopon sem látja a mi telekomos netünket, minden mást igen.

Az a fura, hogy péntekig (addig *****, izé Vodfone) net volt, minden ment, a telekomot nem szereti, de csak a sajátot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
31 perce, Kvazdidzs írta:

Eddig semmi eredmény.

Még annyi érdekesség, hogy a másik (ugyanolyan Lenovo G50) laptopon sem látja a mi telekomos netünket, minden mást igen.

Az a fura, hogy péntekig (addig *****, izé Vodfone) net volt, minden ment, a telekomot nem szereti, de csak a sajátot.

A másik szolgáltató eszközét sajnos nem ismerem, hogy mit tud vagy mit nem.

Eszembe jutott még valami. Véletlenül nem WPA3 titkosítás van beállítva?

 

Képernyőfotó 2021-10-27 - 19.15.53.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 10. 23. at 15:08, csenabi írta:

Sziasztok 

a laptopom nem csatlakozik a Telekomos wi-fi re

minden más környékbeli hálózatot megtalál, csak a sajátunkat nem :(

próbáltuk már kézi beállítással is, de az sem működik

kérlek, segítsetek

Nem tudom mire jutottál, de nekem a mai napon sikerült megoldani.

A Lenovo támogatási oldaláról szedtem le egy drivert, amivel sikerült működésre bírni a Lenovo masinát.

Itt található: https://support.lenovo.com/rs/hu/downloads/ds039738

23 órája, uzman írta:

A másik szolgáltató eszközét sajnos nem ismerem, hogy mit tud vagy mit nem.

Eszembe jutott még valami. Véletlenül nem WPA3 titkosítás van beállítva?

 

Képernyőfotó 2021-10-27 - 19.15.53.png

Nem, WPA2 Personal van beállítva.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
33 perce, Kvazdidzs írta:

Ma végre sikerült leszednem egy olyan drivert, amivel működik a wifi.

Itt található: https://support.lenovo.com/rs/hu/downloads/ds039738

Lenovo G50, Win 8.1 Telekom Sagem Fast 5670 router esetén ez segített.

Örülök, hogy sikerült!! :)

Köszönöm, hogy megosztottad a megoldást is, hátha segítségére lesz másnak is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 10. 28. at 19:05, uzman írta:

Örülök, hogy sikerült!! :)

Köszönöm, hogy megosztottad a megoldást is, hátha segítségére lesz másnak is!

Időközben a gyártó részéről is megjelent egy közlemény, benne az érintett wifi adapterek típusaival és  a legfrissebb meghajtóprogrammal, ami orvosolja a problémát.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000054799/wireless.html

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, uzman írta:

Időközben a gyártó részéről is megjelent egy közlemény, benne az érintett wifi adapterek típusaival és  a legfrissebb meghajtóprogrammal, ami orvosolja a problémát.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000054799/wireless.html

Ez jó hír, csak a mi laptopjaink AMD processzorral vannak ellátva, és Realtek a wifi kártya.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Kvazdidzs írta:

Ez jó hír, csak a mi laptopjaink AMD processzorral vannak ellátva, és Realtek a wifi kártya.

Valószínűleg ott is hasonló probléma lesz.

HP fórum

Találtam egy bejegyzést ott egy hasonló jelenségről számolnak be. Vélhetően az operációs rendszer egy frissítése vagy akár egy automatikusan letöltött frissebb meghajtó program okozza a gondot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Párom laptopján szintén ugyanez a probléma. Win8.1, Dell Inspiron 5558. Nem mai darab, de elvárható lenne, hogy működjön. Hálózati kártyát próbáltuk frissíteni. Letöltöttün az Inteles cuccot, de az meg nem kompatibilis, hiába sorolja fel a drivert a leírás és hiába 8.1-es 64-es Winhe szettük le. Minden eszköz látja az új routert csak ez nem. Sőt kábellel sem érzékeli a netet, hiába próbálunk úgy csatlakozni. Bármi egyéb ötlet? Másnak hogy javut meg?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...