Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Techicolor FGA2233 + asus ax88


krs

Kérdés

Sziasztok

1. a technicolor menüjében a pppoe pt aktiválását követően, a saját router rendesen csatlakozik a hálózathoz.

2. nem meghatározható idő után a kapcsolatot elveszti, csak újraindítás után hajlandó újracsatlakozni.

3. próbáltam már a keepalive-ot kikapcsolva is, akkor is ledobja.

A technicolor pppoept-n kívül kikapcsolható "jobban"?

Mi oldhatja meg a problémát?

Köszi

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

Van más előfizetésed is az interneten kívül? TV, telefon? Azok is megállnak a lecsatlakozáskor? A HGW ledjei ugyanúgy világítanak vagy olyankor az is újraindul? Ha nem, akkor a probléma csak a routeredet érinti, mivel PPPOE PT módban csak közvetíti az adatokat az ethernet és optikai interface között.

Egy fórumon a következőt találtam, ahol szintén arra panaszkodnak, hogy mindig lebontja a kapcsolatot az Asus router

Finally after trying many things, I finally happened upon the Traffic Manager tab which has a QoS setting. Turning it on, with a QoS Type of "Traditional QoS" did the trick. You will need to enter some numbers for Upload and Download Bandwidth...you can set these according to the speed/bandwidth of your ISP.

Azt mondja, hogy a Traffic manager (forgalomkezelő vagy valami hasonló magyarul) menüben a QoS-t a Traditional QoS-re kell állítani és beírni a szolgáltató által ígért fel és letöltési sebességet. Ez elvileg megoldja a lekapcsolódásokat.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, krs írta:

Szia

Köszönöm, megpróbálom.

A Technicolort nem lehet "modem" módba tenni?

Csak a routeremet érinti, nem voltam egyértelmű, nem a technicolort, hanem az asus-t kell rebootolni.

Üdv

 

Szia, 

Tudtommal nincs "modem" mod, de a PPP-PTval kb. ugyan ott vagy, mivel ahogy az elottem szolo irta, ebben a modban a Technicolor transzparensen tovabbitja az Asus forgalmat a kiepitett PPP csoben.

En is az Asusra gyanakszom, nincs valami log amit le lehet kerdezni az eszkozbol ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 11. 12. at 19:20, krs írta:

Szia

Köszönöm, megpróbálom.

A Technicolort nem lehet "modem" módba tenni?

Csak a routeremet érinti, nem voltam egyértelmű, nem a technicolort, hanem az asus-t kell rebootolni.

Üdv

 

Azzal, hogy aktiváltad a PPPoE passthrough módot, ergo modem módban van a Technicolor. Innentől fogva a saját eszközöd feladata a kapcsolat felépítése, tűzfal, nat, stb minden más hálózati feladat.

Ezt ki is próbálhatod. Ha kábellel a Technicolorra csatlakozol egy számítógéppel, azt fogod tapasztalni, hogy nem éred el az internetet.

Esetleg egy szoftverfrissítést próbálj meg az Asus routeren, ha az se segít és még garanciális, akkor mindenképp vidd vissza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...