Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Namecheap dyndns beállítás


barcaxavi

Kérdés

Sziasztok!

Egy Technicolour FGA2233 modem van itthon és szeretnék dynamic DNS-t beállítani.

A namecheap a domain szolgáltatóm, és az oldalukon elvileg mindent jól beállítottam, de a router oldalán mindig hibát kapok: "No Records updated. A record not Found;".

Többféle beállítással is próbálkoztam már, főleg olyanokkal, amiket a namecheap oldalán láttam (pl.).

Van esetleg ezzel a párossal másnak tapasztalata? Igazából három változó van a router oldalán: domain, username, password

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 2021. 11. 15. at 9:13, uzman írta:

A hibaüzenet az mondja, hogy nem talál "A" rekordot.

Én azt javaslom,hogy töltsd le a kliensprogramját és próbálj rá, hogy azzal frissíted a rekordot. Ha az se működik, akkor a rekorddal vagy felhasználói fiókkal lesz valami hiba.

Végül ez segített jofelé elindulni. A letöltött namecheap DNS alkalmazásban sokkal egyértelműbb volt, hogy mit hova kell írni.  Ha valaki esetleg hasonlóan járna, nekem ez működött:

Domain: yourwebsite.com

Username: www

Password: yourdnspassword

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 órája, barcaxavi írta:

Köszi, vannak is már alternatívák.De ha a router tudja natívan, akkor azt használnám ki. 

A hibaüzenet az mondja, hogy nem talál "A" rekordot.

Én azt javaslom,hogy töltsd le a kliensprogramját és próbálj rá, hogy azzal frissíted a rekordot. Ha az se működik, akkor a rekorddal vagy felhasználói fiókkal lesz valami hiba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Adj meg egy kezdeti IPv4 cimet a domainedhez namecheap oldalan ("A" record). Sajnos az eszkozben levo DDNS kliens DNS feloldasra hagyatkozik, hogy frissitenie kell-e az IP cimet vagy sem (ha a feloldott IP cim megegyezik az aktualis IP cimevel, akkor nem frissit). Ebbol adodoan, amikor letrehozol egy domaint, nem fogja tudni updatelni mivel ahhoz alapbol nem tartozik IPv4 cim... amint ezt athidalod mukodni fog!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: rmcz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@uzman jó ötlet, köszi. Ezzel folytatom.

@rmcz szerintem ez megvolt már, de azért átolvasom még párszor, hogy jól értem-e. Köszönöm!

 

Ekkor: 15/11/2021 at 9:13, uzman írta:

A hibaüzenet az mondja, hogy nem talál "A" rekordot.

Én azt javaslom,hogy töltsd le a kliensprogramját és próbálj rá, hogy azzal frissíted a rekordot. Ha az se működik, akkor a rekorddal vagy felhasználói fiókkal lesz valami hiba.

 

Ekkor: 15/11/2021 at 10:59, rmcz írta:

Szia!

Adj meg egy kezdeti IPv4 cimet a domainedhez namecheap oldalan ("A" record). Sajnos az eszkozben levo DDNS kliens DNS feloldasra hagyatkozik, hogy frissitenie kell-e az IP cimet vagy sem (ha a feloldott IP cim megegyezik az aktualis IP cimevel, akkor nem frissit). Ebbol adodoan, amikor letrehozol egy domaint, nem fogja tudni updatelni mivel ahhoz alapbol nem tartozik IPv4 cim... amint ezt athidalod mukodni fog!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...