Ugrás a tartalomhoz
  • 0

"Ez a hálózat blokkolja a titkosított DNS-forgalmat."


huan

Kérdés

Sziasztok,

Pár hete küzdök ismétlődően megszakadó nettel (1000Mb/s), amibe már a Telekomot is bevontam, de nem járok sikerrel úgy néz ki, mert megint találkozom a hibával.

A lenti hibát egy időre a Telekomos modem újraindítása oldja meg. A Telekomos kolléga telefonos segítségével reseteltem a Sagemcom-ot, amit távolról beállított.

A Sagemcom log-jában sok ilyen bejegyzést találok:
...
A device has been disconnected from an Ethernet port (4)
...
An Ethernet port is now connected (4/1000/FULL)

Érdekes továbbá, hogy nem minden eszközön szakad meg a net. Van 2,4Ghz-re csatlakozott is és 5Ghz-re csatlakozott is a megszakadtak között, random mennyiségben...

Ilyen a kiépítés jelenleg:
- optikai kábel > Telekom Sagemcom_LAN (wifi off) > Asus router Ap-mód (wifi on) >

- Telekom Sagemcom_LAN > NAS_LAN > "Hálózati hiba történt. Ellenőrizze a DNS- és hálózati beállításokat."
- Asus router_wifi > iPhone,iPad..._wifi > "Ez a hálózat blokkolja a titkosított DNS-forgalmat."

Amiket már megtettem:
- Asus router factory reset (router mód és AP-mód is)
- Telekom Sagemcom modem factory reset (telekomos munkatárssal)

Az eszközök DNS-problémára utalnak, de miért? Pár hete jelentkezett először a hiba, azelőtt nem volt.

Eszközök:
- Sagemcom F@st 5655v2
- Asus RT-AX92U AiMesh duo-pack
- Synology DS720+

IMG_1694.PNG

Képernyőkép 2021-11-26 213557.png

Képernyőkép 2021-11-29 060106.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
37 perce, uzman írta:

A Speciális beállítások ablakot lefényképeztem, nekem ezek a beállítások vannak:

Képernyőfotó 2021-12-01 - 19.56.41.png

 

Ha ez nem oldaná meg:

- Hálózat, Általános fülön a DNS manuális konfigurálás-t engedélyezd és írd be a mezőkbe a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 értékeket, majd Alkalmaz gomb.

 

A speciális ablak nekem is ugyan ez, annyi kivétellel, hogy minden be van pipálva.

Írtam a Synology-központnak is, ugyan ezt javasolták, amit Te is.

Azonban jó lett és ilyen bagatell dolog miatt:

A Quickconnect engedélyezését inaktiváltam, majd vissza :o

Köszönöm a segítségeket!

(a router dolog azóta sincs:) )

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Mi csatlakozik a logban szereplő 4-es portra?

A Synology Quickconnect-et biztos, hogy nem blokkolja a Telekom vagy az eszköz, mert nálam is be van állítva és megy rendben.

Az iOS üzenettel kapcsolatban az Asus adott ki javítást az eszközeihez, így ajánlott egy firmware frissítés - ha még nem történt volna

forrás

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
37 perce, uzman írta:

Szia

Mi csatlakozik a logban szereplő 4-es portra?

A Synology Quickconnect-et biztos, hogy nem blokkolja a Telekom vagy az eszköz, mert nálam is be van állítva és megy rendben.

Az iOS üzenettel kapcsolatban az Asus adott ki javítást az eszközeihez, így ajánlott egy firmware frissítés - ha még nem történt volna

forrás

Szia

A 4-esre csatlakozik a Synology.

Az Asus frissítésről nem tudtam, de jelenleg nem ajánl fel újabb frissítést...:o

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, huan írta:

Szia

A 4-esre csatlakozik a Synology.

Az Asus frissítésről nem tudtam, de jelenleg nem ajánl fel újabb frissítést...:o

Synology-val kapcsolatban próbálj meg:

- kábelt cserélni

- a syno másik ethernet portját csatlakoztatni

- a router másik portjába csatlakozni

Az ASUS nélkül a Sagem Wifijét használva mit mutat? Úgy próbáltad?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia @huan!

"Ez a hálózat blokkolja a titkosított DNS-forgalmat." uzenetre tudok erdemben reflektalni. Az ujabb iOS, iPadOS verziokban elerhetove valtak az un. DoH, DoT funkciok (DNS-over-HTTPS)&(DNS-over-TLS). Ez a hibauzenet azert jelenik meg pl. az adott iPhone-on, mert a halozatodban (valoszinuleg) a telekomos gateway latja el a DNS "szerver" szerepet es a benne implementalt DNS proxy nem tamogatja a DoH/DoT megoldasokat.

Ennek a figyelmezteto uzenetnek, vagy maganak a DoT/DoH tamogatas hianyanak nem kellene gondot okoznia, de egy probat mindenkepp megerne ha mondjuk atirnad a gatewayben a a DHCP-vel hirdetett DNS szervert mondjuk a Cloudflare DNS szerver cimere: 1.1.1.1 (ez tamogatja a DoH/DoT-t), a router sajat privat cimerol. Ha nincs ilyen opcio a gatewayben, esetedben celszeru megadni az erintett klienseken statikusan ezt a DNS szervert (vagy mondjuk az asust betenni nem AP modban es azon futtatni a DHCP szervert + PPPoE PT - ebben az esetben majd a NAS-t is at kell tenned az asus-ra).

A Synology leszakadas problemaval en is azt tanacsolnam, hogy cserelj UTP kabelt, mert a logok mind arra a portra panaszkodnak, vagy dugd at a NAS-t az asus AP-ba.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: rmcz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, rmcz írta:

Ennek a figyelmezteto uzenetnek, vagy maganak a DoT/DoH tamogatas hianyanak nem kellene gondot okoznia, de egy probat mindenkepp megerne ha mondjuk atirnad a gatewayben a a DHCP-vel hirdetett DNS szervert mondjuk a Cloudflare DNS szerver cimere: 1.1.1.1 (ez tamogatja a DoH/DoT-t), a router sajat privat cimerol.

Kozben lecsekkoltam, nincs sajnos ilyen opcio az 5655v2-ben, hogy atird a LAN-on hiredett DNS szervert :(

Maradnak ezek:

7 perce, rmcz írta:

Ha nincs ilyen opcio a gatewayben, esetedben celszeru megadni az erintett klienseken statikusan ezt a DNS szervert (vagy mondjuk az asust betenni nem AP modban es azon futtatni a DHCP szervert + PPPoE PT - ebben az esetben majd a NAS-t is at kell tenned az asus-ra).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, uzman írta:

Synology-val kapcsolatban próbálj meg:

- kábelt cserélni

- a syno másik ethernet portját csatlakoztatni

- a router másik portjába csatlakozni

Az ASUS nélkül a Sagem Wifijét használva mit mutat? Úgy próbáltad?

 

Sziasztok,

- Az ethernet-portos hiba az én hibám, közben rájöttem. A Sagemcom után kötött Asus-routert régen beállítottam auto restart-ra, amiatt szakadt meg vele a kapcsolat a 4-es porton. :/

- A linkelt oldalt elolvastam, a routerek a legfrissebb firmware-rel rendelkeznek, az eszközökön "elfelejtettem" a hálózatot, ahogy ott írták (lehet ez kimaradt eddig) és újracsatlakoztattam őket. Most figyelem. Egyenlőre nem láttam viszont a titkosított DNS-üzenetet.

- A Synology-nál azonban ugyan az a helyzet. Amit csináltam eddig:
  - Sagemcom LAN1-ből másik LAN-ba csatlakoztattam
  - Synology LAN2-be csatlakoztattam
  - Sagemcom-hoz kapott vadi új Cat5.e kábelre cseréltem a gyárit

  - Synot Asus-ra csatlakoztattam

Sajnos továbbra is fent áll a Synoban a "Hálózati hiba történt. Ellenőrizze a DNS- és hálózati beállításokat."

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: huan
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 órája, huan írta:

Sziasztok,

- Az ethernet-portos hiba az én hibám, közben rájöttem. A Sagemcom után kötött Asus-routert régen beállítottam auto restart-ra, amiatt szakadt meg vele a kapcsolat a 4-es porton. :/

- A linkelt oldalt elolvastam, a routerek a legfrissebb firmware-rel rendelkeznek, az eszközökön "elfelejtettem" a hálózatot, ahogy ott írták (lehet ez kimaradt eddig) és újracsatlakoztattam őket. Most figyelem. Egyenlőre nem láttam viszont a titkosított DNS-üzenetet.

- A Synology-nál azonban ugyan az a helyzet. Amit csináltam eddig:
  - Sagemcom LAN1-ből másik LAN-ba csatlakoztattam
  - Synology LAN2-be csatlakoztattam
  - Sagemcom-hoz kapott vadi új Cat5.e kábelre cseréltem a gyárit

  - Synot Asus-ra csatlakoztattam

Sajnos továbbra is fent áll a Synoban a "Hálózati hiba történt. Ellenőrizze a DNS- és hálózati beállításokat."

A Speciális beállítások ablakot lefényképeztem, nekem ezek a beállítások vannak:

Képernyőfotó 2021-12-01 - 19.56.41.png

 

Ha ez nem oldaná meg:

- Hálózat, Általános fülön a DNS manuális konfigurálás-t engedélyezd és írd be a mezőkbe a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 értékeket, majd Alkalmaz gomb.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, huan írta:

A speciális ablak nekem is ugyan ez, annyi kivétellel, hogy minden be van pipálva.

Írtam a Synology-központnak is, ugyan ezt javasolták, amit Te is.

Azonban jó lett és ilyen bagatell dolog miatt:

A Quickconnect engedélyezését inaktiváltam, majd vissza :o

Köszönöm a segítségeket!

(a router dolog azóta sincs:) )

Rendben, örülök, hogy jó lett :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...