Ugrás a tartalomhoz
  • 0

SmartBox távirányító


Solt

Kérdés

Sziasztok! 

A távirányító használati utasításában az alábbi szerepel,

Sikeres beállítás után a távirányító (TV ki-bekapcsolás) gombjának
2 másodpercig tartó lenyomásával válthatsz a TV
és a SmartBox vezérlése között.
A beállított távirányítóval ki-/bekapcsolhatod a
TV készüléket is, állíthatod a TV hangerejét, vagy
akár el is némíthatod.
10 másodperc inaktivitás után a távirányító
visszaáll STB üzemmódba
, amit a fény két gyors
felvillanása jelez.

Van arra valami megoldás, hogy ne álljon vissza 10 másodperc után STB módba? Elég macerás minden alkalommal amikor a TV-n hangerőt akarok állítani a 2 másodperces művelettel kezdeni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
1 perce, uzman írta:

Az STB-n is van hangerő állítási lehetőség, sőt némítani is tudsz.

Köszönöm, ezzel tisztában vagyok, de több eszköz van a TV-re kötve és emiatt azt szeretem, ha az STB hangereje állandó 100% és a TV hangerejét állítom, mert egyrészt sokkal finomabb léptékben megtehető, másrészt pedig így nincs jelentős eltérés a források között.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Solt írta:

Köszönöm, ezzel tisztában vagyok, de több eszköz van a TV-re kötve és emiatt azt szeretem, ha az STB hangereje állandó 100% és a TV hangerejét állítom, mert egyrészt sokkal finomabb léptékben megtehető, másrészt pedig így nincs jelentős eltérés a források között.

Én azt gondolom, hogy nincs mód átprogramozni a STB távirányítóját.

Esetleg ha - ahogy írtad is - több eszközöd van, akkor megfontolandó lehet beszerezni egy univerzális távirányítót.

Vagy a helyedben megnézném, hogy a TV távirányítója esetleg tudja irányítani az STB-t.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, uzman írta:

Én azt gondolom, hogy nincs mód átprogramozni a STB távirányítóját.

Esetleg ha - ahogy írtad is - több eszközöd van, akkor megfontolandó lehet beszerezni egy univerzális távirányítót.

Vagy a helyedben megnézném, hogy a TV távirányítója esetleg tudja irányítani az STB-t.

Bíztam benne, hogy esetleg egy firmware frissítés keretében ez megoldható... nekem logikusabbnak tűnik, hogy ha már univerzális távirányítóként párosítom, akkor utána alapértelmezetten a TV-t vezérli, vagy legalább a váltás után úgy marad és nem áll vissza magától STB módba.

A TV távirányítójával HDMI-CEC engedélyezéssel működik, de elég hektikus... ha például átváltok az Apple TV-re és utána vissza az STB-re, akkor már nem működik, csak ha újraindítom az STB-t, illetve a TV távirányítóval például nincs műsor infó.

Nyilván ezek azért élhető nyűgök és ennél nagyobb problémám soha ne legyen, de azért ha nem állna vissza STB módba akkor az jóval kényelmesebb lenne számomra.   

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Solt
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...