Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kaon CG3000 5G wifi kikapcsolása


tdavid

Kérdés

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Kaon CG3000 típusú készüléken hogy lehet megoldani az 5GHz wifi lekapcsolását?

Az Ügyfélszolgálattal átrakattam bridge módba, mivel saját routert használok, és mivel a beépített router csak plusz hibalehetőség, ezért elég ha a Telekomos készülék csak a legminimálisabb üzemmódban, modemként funkcionál.

Azonban ennek ellenére 5GHz-en továbbra is mutatja a Telekomos SSID-t. Ha a wifi gombot megnyomom rajta,  akkor kikapcsolja, de újraindítás után ismét visszakapcsolja.

Próbáltam azt is, hogy 192.168.0.1-re felmentem, beléptem a webes felületre, kikapcsoltam az 5G wifit, elmentettem, de mikor frissítette az oldalt, ugyanúgy bekapcsolva maradt és az SSID-t is változatlanul mutatta.

Az Ügyfélszolgálatot is hívtam emiatt régebben, de nem tudtak segíteni.

A 2.4-es wifi szépen ki van kapcsolva, azzal nincs ilyen gond.

Firmware bug lenne?

Valakinek van esetleg ötlete? Köszi! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tdavid
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv!

Bár nekem személy szerint nem ilyen eszközöm van, de azt gondolom, hogy a 2.4-es sávot kikapcsoltad, akkor az 5-öst is ki kellene tudni a felhasználónak. Ha nagyon nem akarja kikapcsolni, azt megpróbálhatod, hogy ha van benne opció az SSID elrejtésére, aktiválod azt, hátha ezt az opciót el tudja tárolni újraindítás után is. Igaz így bekapcsolva marad a rádió, de a hálózatnév nem lesz látható - ergo ugyanazt a célt érted el, amit szerettél volna :) 

@Telekom szakértő - t megkérjük, hogy az esetet továbbítsa az illetékes részlegnek, hogy kivizsgálják.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a gyors választ és az issue továbbítását az illetékeseknek.

A hide SSID-re gondoltam én is, bár ennyi erővel a mostani jelenséget is figyelmen kívül hagyhatom, hogy feleslegesen  sugároz azon a frekin, sőt, a Windows még mutatná is, hogy van egy elérhető Hidden network. Tehát igazából a "cél" az lenne, hogy ne is menjen rajta a wifi :)

Viszont nem tudom, az működhet-e, hogy reset-elem a készüléket, kikapcsolom a wifi radio-t (hátha akkor engedi - és a hiba a bridge móddal áll összefüggésben) és újra bridge módba raknám? Bár ha jól tudom, én "házilag" nem tudom bridge módba rakni, és nincs az az Isten, hogy ezért még egyszer végigszenvedjem az telefonos AI.-t, mire emberi ügyintézőt kapcsol.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tdavid
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia @tdavid

A leggyorsabb megoldás érdekében, azt javasoljuk, hogy újra egyeztess ez ügyben ügyfélszolgálatukkal, mert nagy valószínűséggel Ők, már hívásban is meg tudják oldani ezt a kérést.
Természetesen, arra is van lehetőség, hogy adataid (MT azonosító, kapcsolattartói mobil, teljes neved) privát üzenetben elküldöd nekünk és mi továbbítjuk, segítséget kérünk, hogy milyen módon tudnád beállítani. ^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Én most ütköztem ugyanebbe a problémába. Nem volt hajlandó csatlakozni az Rcool-os klímám. Írja, hogy csak a 2,4-hez tud, de nem tette.

A Telekomos kolléga azt mondta:a 2,4-es és 5G-s WIFI-t csak együtt lehet ki-be kapcsolni. Ezek folyamatosan működnek, stb. nem mindent értettem.

Felvetettem, majd megpróbáltam egy régebbi tp-link-es routeremet rádugtam a t-home-s modem-re.

Nekem arról most simán működik.

Ha valakinek hasonló problémája van, egy próbát megér.

Üdv: Placi58

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...