Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Android SmartBox irányítása LG TV távirányítójával


krisztianm

Kérdés

Sziasztok!

Ma megkaptam az új Androidos SmartBoxot, és szomorúan tapasztaltam hogy nem tudom a megszokott módon irányítani. A korábbi IPTV set-top-boxot simán tudtam irányítani az  LG TV-m (OLED65CX3LA) távirányítójával, most viszont amikor szeretném beállítani a TV-n a SmartBox irányítását, mindig hibaüzenetet kapok. (Tudom, hogy elvileg tudnám a SmartBox távirányítójával irányítani a TV-t, de az nem hozza a megszokott felhasználói élményt.)

Van akinek sikerült rávenni az LG TV-jét hogy annak a távirányítójával menjen a SmartBox is?

 


 

(Továbbá *****i jól jönne egy Android TV-vel kompatibilis Műsorújság app, illetve a csatornák rendezhetősége, elrejthetősége…)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
  • Telekom

Szia! A Telekom TV távirányítójának segítségével a TV készülékedet is vezérelheted, melynek részletes leírását/beállítását itt https://bit.ly/3qMT8bE találod, így elég lesz egy távirányítót használnod. Nem kapcsolható össze a Műsorújság alkalmazással, sajnáljuk, és jelenlegi információnk szerint ez a közeljövőben nem is várható. ^Petra

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP

Szia! 

Igen, LG TV-n én is használom a Magic Remote-ot. Elindítottam az Univerzális távirányító varázslót, kiválasztottam a set-top-boxot és ennyi volt. Amúgy Deutsche Telekom szabványt használ, ugyanazt mint a Sat TV vagy az IPTV

Felvételhez lépj be a Telekom TV GO-ba, onnan lejátszani és felvenni is fel tudod a tartalmakat. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP
10 órája, krisztianm írta:

És neked is az új Androidos set-top-boxod van? Mert én ugyanúgy az Univerzalis távirányító beállításoknál végigpróbáltam az összes szabványt, de egyikkel se megy.

Szia! Nos, én csak simán a Magyar Telekomot választottam (szerintem T-Home is jó). Igen, SmartBoxom IS van ;)

Nálam a guide stb.-hez 9-es alatt van 3 pötty és onnan kell nyitni.

photo_2022-01-21_10-57-28.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP
Ekkor: 2022. 06. 15. at 18:52, Robin62 írta:

Két napja indították el a rendszerem, ma jött meg az LG tvm, és alapból mindkét távirányítóval megy mindkét eszköz, kivéve a guide-ot, és a kedvenceket. Mert ennél a tvs távirányítónál csak a hangolt csatornákkal működik (dtv,kábel,műhold). Olyan lehetőség, hogy set top box, nincs. Léptetni tudom a csatornákat, és amit eddig próbáltam, az működött a beállításoknál, és a filmek közötti nézegetésnél, de még sok mindent nem próbáltam.

Nálam a 9-es alatt van 3 pötty és ha STB-n vagyok, akkor az mindenféle extra opciót (gombot) hoz fel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Dave írta:

Szia! 

Igen, LG TV-n én is használom a Magic Remote-ot. Elindítottam az Univerzális távirányító varázslót, kiválasztottam a set-top-boxot és ennyi volt. Amúgy Deutsche Telekom szabványt használ, ugyanazt mint a Sat TV vagy az IPTV

Felvételhez lépj be a Telekom TV GO-ba, onnan lejátszani és felvenni is fel tudod a tartalmakat. 

Szia!

És neked is az új Androidos set-top-boxod van? Mert én ugyanúgy az Univerzalis távirányító beállításoknál végigpróbáltam az összes szabványt, de egyikkel se megy.

A Telekom Hungary-t választva amikor arra a képernyőre vált ahol tesztelnek kéne hogy működik-e a csatornaváltógomb, egy hibaüzenetet kapok. A többi szabványnál ez nincs, tesztelhetem a gombot, csak nem működik…

Krisztián

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Két napja indították el a rendszerem, ma jött meg az LG tvm, és alapból mindkét távirányítóval megy mindkét eszköz, kivéve a guide-ot, és a kedvenceket. Mert ennél a tvs távirányítónál csak a hangolt csatornákkal működik (dtv,kábel,műhold). Olyan lehetőség, hogy set top box, nincs. Léptetni tudom a csatornákat, és amit eddig próbáltam, az működött a beállításoknál, és a filmek közötti nézegetésnél, de még sok mindent nem próbáltam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A jelzett "..." gomb megvan, használom is, de ez nem adja vissza azokat a lehetőségeket, mint amit az antennával kiválaszthatók. Plusz a kedvencek ugyan kijelölhetőek, de minden guide indításnál újra ki kell választani, amit nem lehet egy gombnyomásra, hanem ...->menü-> és itt még további lépések. Ha kiválaszasz egy műsort, és újabbat szeretnél, kezdheted legelőröl. Ha ez jól működne, akkor rögtön a guide-ba léphetnék. Mivel a "list" gomb lenne erre kijelölve, de onnan nem lehet a STB-ből kijövő csatornákra keresni, azokat behangolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

A témához kapcsolódóan már nem először tapasztalom, hogy időnként a jól működő magic remote funkció a tv bekapcsolását követően elveszíti a kapcsolatot. 2-3 havonta 1x.

A "ház" és a "fogaskerék"(beállítások) gombok egyszerre történő hosszabb ideig nyomva tartásával újra lehet szinkronizálni gyorsan, de hiába írja ki, hogy sikeres, továbbra sem működik. Ha a magic remote beállításokból próbálom ugyan ezt, akkor pedig csak "karikázik" a végtelenségig. Ilyenkor a smart box újraindítása sem segít. Gondoltam, talán frissítem az eszközt, de naprakésznek írja. Ha korábban hasonlót tapasztaltam, néhány nap után egyszer csak magától helyre jött. Találkozott már valaki ilyennel? Van ötlet, hogy ez miért van és hogy lehet megoldani hamarabb? Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...