Ugrás a tartalomhoz
  • 0

A Telekomnak megéri havi 200 forintért átverni a sok tíz éve hűséges ügyfelet?


Kalimera

Kérdés

Telekom hűségprogram:

Egy kedves hölgy keresett a hűségem lejárata előtt pár nappal.
Mivel igen régóta ügyfél vagyok vállaltam az újabb egy évet változatlan feltételek mellett.
Sajnos a visszamondási lehetőség után tudatosult bennem, hogy ez egy burkolt áremelés.
Már az első évben a hűség kedvezmény figyelembevételével is minimális veszteséggel zárok.
Minden további évben újabb 2400 forint ajándékot kap tőlem a Telekom az egy éves hűségemért.
Nem olyan nagy összegről van szó …
A Telekomnak megéri havi 200 forintért átverni a sok tíz éve hűséges ügyfelet?
Ha nem vállalok hűséget, elvileg marad a jobb ár, vagy ez is megváltozott már?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
21 órája, Kalimera írta:

@btz

Elképzelhető, hogy figyelmetlen voltam.
Nem olyan nagy összegről van szó, magát az elvet nem értem.
A hűség elvileg win-win alapú, nem csak az egyik félnek előnyös.
Miért keresnek meg telefonon, hogy vállaljak újabb egy év hűséget, ha ezért ezután többet kell fizetnem?

Nálam ez általában úgy működik, hogyha hűséget hosszabbítok és emellett általában díjcsomagot is váltok, akkor pontosan tudom, hogy mire szerződöm. Ha drágább is az új szolgáltatás, akkor is tudom, hogy mik az előnyei, milyen többletet kapok érte stb...
Nem tudom miért kerestek meg, gondolom kaptál valamit a pénzedért, de ezt én nem tudhatom. Mikor valaki aláír egy szerződést, akkor gondolom tisztában kell legyen, hogy ez neki megéri e vagy sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
39 perce, Kalimera írta:

@btz

Nem tudom miért kerestek meg, csomagot nem váltottam, megfelelőek az aktuális (Hoppá plusz vezetékes telefon és 1000/1000-es internet) szolgáltatások. Változatlan feltételekkel kértem a hűségvállalást. Nem merült fel bennem, hogy már az első évben ráfizetek ...

Azért írtam meg az esetet, hogy ezután hűség vállalásnál mindenki ellenőrizze, hogy pontosan milyen feltételeket kap. A hűség vállalás nem feltétlenül jelent előnyt. Az egy éves hűség vállalása 10 év alatt kb. 25 ezer forintomba kerül a figyelmetlenségem miatt.

Amit igazán nem értek, hogyan ajánlhat a Telekom rosszabb feltételeket azért, ha valaki vállalja, hogy egy évig biztosan nem vált szolgáltatót?

Értem. Ha nem változtatták semmin, akkor nem tudom mi az árváltozás oka. Sajnos oda kellett volna figyelni a részletekre. 

Javaslom én is mindenkinek minden szerződés elolvasását, mielőtt aláírja. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP

Nem igazán értem a helyzetet... 

(Vélelmezem elhangzott egy ajánlat, elfogadtad, tehát akkor rendben volt?)

De túllépve ezen: 10%-os inflációhoz képest, és az évek óta stabilan működő infrastruktúrához (hálózat, ügyfélszolgálat, kiszolgáló területek) hasonlítva ez még mindig jelképes. (Nem beszélve a chiphiány miatt elszállt eszköz-árakról, helyszíni területekre nehezedő extra humánnyomásról (megbetegedések miatt.) stb.) 

Ráadásul az érintett csomagnál újabban WiFi 6-os router van,  van Netgarancia stb. 

(A 2400 Ft többlet azután jelentkezik, hogy az 1 évre járó első havi havidíjkedvezményt levontad belőle... vagy?) 

 

Mármint szétnézve a piacon, hasonló szolgáltatás nincs, vagy csak drágábban, 

nagyobb cégek közül pedig az egyik pénzügyileg, a másik pedig műszakilag állt bele a földbe... (ami azért reméljük rendeződik, mert így kihívó nélkül marad...) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Dave
Finomitas
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 perce, Kalimera írta:

Telekom hűségprogram:

Egy kedves hölgy keresett a hűségem lejárata előtt pár nappal.
Mivel igen régóta ügyfél vagyok vállaltam az újabb egy évet változatlan feltételek mellett.
Sajnos a visszamondási lehetőség után tudatosult bennem, hogy ez egy burkolt áremelés.
Már az első évben a hűség kedvezmény figyelembevételével is minimális veszteséggel zárok.
Minden további évben újabb 2400 forint ajándékot kap tőlem a Telekom az egy éves hűségemért.
Nem olyan nagy összegről van szó …
A Telekomnak megéri havi 200 forintért átverni a sok tíz éve hűséges ügyfelet?
Ha nem vállalok hűséget, elvileg marad a jobb ár, vagy ez is megváltozott már?

Tudomásul kell venni, hogy a szolgáltatóknak már jó ideje csak az új ügyfél számít.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Elképzelhető, hogy figyelmetlen voltam.
Nem olyan nagy összegről van szó, magát az elvet nem értem.
A hűség elvileg win-win alapú, nem csak az egyik félnek előnyös.
Miért keresnek meg telefonon, hogy vállaljak újabb egy év hűséget, ha ezért ezután többet kell fizetnem?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Nem tudom miért kerestek meg, csomagot nem váltottam, megfelelőek az aktuális (Hoppá plusz vezetékes telefon és 1000/1000-es internet) szolgáltatások. Változatlan feltételekkel kértem a hűségvállalást. Nem merült fel bennem, hogy már az első évben ráfizetek ...

Azért írtam meg az esetet, hogy ezután hűség vállalásnál mindenki ellenőrizze, hogy pontosan milyen feltételeket kap. A hűség vállalás nem feltétlenül jelent előnyt. Az egy éves hűség vállalása 10 év alatt kb. 25 ezer forintomba kerül a figyelmetlenségem miatt.

Amit igazán nem értek, hogyan ajánlhat a Telekom rosszabb feltételeket azért, ha valaki vállalja, hogy egy évig biztosan nem vált szolgáltatót?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...