Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kábelnet + Sagemcom Fast 3686 + IPTV + UniFi


TheDombi

Kérdés

Sziasztok, 

 
A következőt szeretném megvalósítani: 
Kábelnet + IPTV + Sagecom F@st 3686 v2 + IPTV + Unifi UDM 
 
Szeretném, ha az internetes forgalmamat a Unifi kezelné. 
És persze néha szeretnénk TV-t is nézni. 
 
El tudnátok magyarázni, egyszerűsített nyelven, hogyan megvalósítható mindez? 
- mit hova kell csatlakoztatni?
- hogyan legyen beállítva az Sagecom?
- kell-e telefonos segítség, konfiguráció a központtól?
- hogyan lehet felcsatlakoztatni a Unifi-t a Telekom rendszerére? 
 
Köszönöm!
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheDombi
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Üdv

Kábeles internet esetén csak IPTV nélkül van lehetőség saját eszközt használni internetes átjáróként. Az új Androidos Telekom TV box esetén lehetséges. 

Ha a saját eszközödön szeretnéd használni az internetet, akkor a 1414-re betelefonálva tudsz kérni úgynevezett bridge módot 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, TheDombi írta:

btz: Köszönöm a tippet.

Az "új Androidos Telekom TV" a set-top boxra vonatkozik, ugye? Az Androidos verzió azért működik, mert "sima" hálózaton kapja a jelet? Mert ha igen, akkor mehetnék ebbe az irányba. 

És ha ez megtörtént, akkor kell bridge módba tenni a Sagemcom-ot? Ilyenkor a saját eszköz milyen módon kap IP címet?

A Telekom TV működik internet felett, míg a régi hagyományos IPTV egy virtuális LAN-on keresztül érkezik, ami a bridge mód esetén elérhetetlen, ezért nem lehet használni.
A saját eszköz DHCP kliensként kapja az IP címet koaxkábeles hálózat esetén. DSL (régi telefonos rézkábel) és optikai hálózat esetén PPPoE a használatos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Felhívtam a 1414-et. 

Az Androidos TV box más csomagot igényel. A mostani kábeles internet nem jó hozzá. Valamilyen adategyeztetési probléma miatt itt el is akadtunk. Elvileg holnap újra kell próbálkoznom náluk. 

Az otthoni TV-s csomagom változni fog. Az internetes csomagomat szintén változtatni akarják. Gondolom, ezzel együtt a Sagemcom doboz is változni cserélődik majd. 

Holnap kiderül. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
27 perce, Roli82 írta:

Se Telekom TV, se Telekom IPTV esetén nincs lehetőség bridge módba rakatni a szolgáltatói eszközt (Sagemcom) kábelnet esetén, csak akkor lehet ha nincs TV előfizetésed.

Telekom TV (Androidos SmartBox) felejtős, sok a probléma még vele, nem forrta ki magát, nem ajánlom a váltást, egyébként ugyan azzal a net csomaggal most is menne amid van, csak gondolom régi portfóliós vagy így át akartak tenni az újabba, gondolom drágábban...

Telekom TV esetén sem engedik? MI az oka ennek? Mivel technikai akadálya nemigazán kelle, hogy legyen. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, Roli82 írta:

Se Telekom TV, se Telekom IPTV esetén nincs lehetőség bridge módba rakatni a szolgáltatói eszközt (Sagemcom) kábelnet esetén, csak akkor lehet ha nincs TV előfizetésed.

Telekom TV (Androidos SmartBox) felejtős, sok a probléma még vele, nem forrta ki magát, nem ajánlom a váltást, egyébként ugyan azzal a net csomaggal most is menne amid van, csak gondolom régi portfóliós vagy így át akartak tenni az újabba, gondolom drágábban...

Igen, amikor felhívtam a Telekomot, szinte azonnal csomagváltásról kezdtünk beszélgetni. A hölgy elmondta, hogy a Telekom TV a mostani csomagban nem fog működni. Szerinte váltanom kell mindent: internetet és TV-s csomagot is. Én ebből gondolt tovább azt, hogy a Sagemcom eszközt is cserélnék vele együtt. 

Közben tegnap este, dupla NAT-tal összeraktam a saját hálózatomat. Úgy tűnik működik minden.
Néhány eszközöm ugyan a saját hálóm előtt ragadt (switch és kábel hiányában), de azt orvosolni fogom. A settop boxot maradna a saját háló előtt. 

Viszont, az írásodat olvasva elbizonytalanodtam.  
A csomagváltás, ha nagyjából ugyanezt kérném, nagyságrendileg 5E forinttal többe kerülne. Az új csomagok természetesen sokkal drágábbak, mint az én több éve kért szolgáltatásom. És, ha jól értem nem is biztos, hogy jobban járnék vele.

Mivel most még nem szerződtem semmire, és nagyjából kezd összeállni a saját hálózat, először befejezem a hálózat kiépítését. Aztán majd kiderül, hogy lesz-e szükség további fejlesztésre. 

Semmiképp sem szeretnék beleugrani egy olyan dologba, amivel nem nyerek szinte semmit, viszont sokkal többet kell érte fizetnem. 

Köszönöm a tippet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

btz: Köszönöm a tippet.

Az "új Androidos Telekom TV" a set-top boxra vonatkozik, ugye? Az Androidos verzió azért működik, mert "sima" hálózaton kapja a jelet? Mert ha igen, akkor mehetnék ebbe az irányba. 

És ha ez megtörtént, akkor kell bridge módba tenni a Sagemcom-ot? Ilyenkor a saját eszköz milyen módon kap IP címet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, TheDombi írta:

És ha ez megtörtént, akkor kell bridge módba tenni a Sagemcom-ot? Ilyenkor a saját eszköz milyen módon kap IP címet?

Se Telekom TV, se Telekom IPTV esetén nincs lehetőség bridge módba rakatni a szolgáltatói eszközt (Sagemcom) kábelnet esetén, csak akkor lehet ha nincs TV előfizetésed.

Telekom TV (Androidos SmartBox) felejtős, sok a probléma még vele, nem forrta ki magát, nem ajánlom a váltást, egyébként ugyan azzal a net csomaggal most is menne amid van, csak gondolom régi portfóliós vagy így át akartak tenni az újabba, gondolom drágábban...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...