Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kaon CG3000 - Asus RT-N12+ - Synology NAS


takacs9790

Kérdés

Sziasztok.

Synology NAS-hoz szeretnék portokat nyitni, hogy tudjam használni a naptár funkciót és a mail server funkciót.

Egy Kaon CG3000-es router-t kaptunk a Telekomtól, de ehhez teljesen feleslegesen nyitogatom a portokat, mert egyrészt a NAS sem látja, másrészt az online port chekkerek sem látják nyitottnak a portokat.

Elvileg megy a Bridge, így raktunk a Kaon és NAS közé egy Asus routert, amelyen szintén megnyitottam a portokat, de így sem értem el sikert.

Nagyon hálás lennék, ha valaki szánna rám időt, szívesen fizetnék is érte, csak működjön a dolog. A Telekom ügyfélszolgálat sokat nem tudott sajnos segíteni rajtam.

Köszönöm előre, ha szántok rám egy kis időt.

Alább csatolok képeket, hogy mely portokat és milyen módon nyitottam meg a Kaon routeren (ugyan ezek vannak megnyitva az Asus routeren is) és mit kér a NAS, illetve mit ír hibának.

Képernyőfotó 2022-01-20 - 0.19.17.png

Képernyőfotó 2022-01-20 - 0.20.09.png

Képernyőfotó 2022-01-20 - 0.21.54.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
10 órája, takacs9790 írta:

De valójában a legjobb az lenne, ha az Asus router nélkül valahogy ki lehetne nyitni a portokat.

Szerintem nincs bridge módban, mert az írtad, hogy  192.168.xxx.xxx  a wan IP címe az Asus routernek, tehát a Kaon-tól kap címet.

Ebben az esetben nem muszáj használnod az Asus routert, mert a Kaon is routerként működik.

Ha nincs IPTv előfizetésed, kérheted, hogy bridge módban legyen a Kaon, ekkor viszont mindenképpen az Asus router kell használd.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem az lenne a legjobb, ha csak a Kaon routeren keresztül működne a dolog.

Akkor ha jól értem, Asus router kikerül a képből és a Kanon csak megnyitom a portokat és ennek így elméletben működnie kell.

Had írjak egy példát, hogy biztosan stimmeljen a dolog:

a fentebb küldött képekből a Mailplus Servert 25-ös helyi porton és 54900-as adatútválasztó porton kéri a NAS.
A Kaon routeren megadom a NAS fixált LAN IP címét, külső portnak megadom a NAS által megadott adatútválasztó portot (54900) és belső portnak pedig a NAS által megadott helyi portot (25).

Köszönöm előre a válaszod!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, takacs9790 írta:

Nekem az lenne a legjobb, ha csak a Kaon routeren keresztül működne a dolog.

Akkor ha jól értem, Asus router kikerül a képből és a Kanon csak megnyitom a portokat és ennek így elméletben működnie kell.

Had írjak egy példát, hogy biztosan stimmeljen a dolog:

a fentebb küldött képekből a Mailplus Servert 25-ös helyi porton és 54900-as adatútválasztó porton kéri a NAS.
A Kaon routeren megadom a NAS fixált LAN IP címét, külső portnak megadom a NAS által megadott adatútválasztó portot (54900) és belső portnak pedig a NAS által megadott helyi portot (25).

Köszönöm előre a válaszod!

Igen, így kellene csinálni.

Maximum ha nagyon nem megy, akkor az "adatútválasztó port" (ami a külső port) azt is 25-re kell állítani. Pl olyan esetben ha a levelező programban nem tudsz megadni egyedi portot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...