Ugrás a tartalomhoz
  • 0

settop & wifi


vorosj

Kérdés

TV és 300MBit/sec wifi előfizetésem van. Optikai kábel, Sagem modem/router, Technicolor settop.

A probléma a következő: az egyik settophoz nem tudom elvezetni a tpu kábelt. Megpróbáltam wifi-vel csatlakoztatni kétféle módszerrel, egyik sem működik.

1. tplink wifi hálózat bővítő, amelyen ethernet csatlakozó is van, ez csatlakozik a Sagemm wifi-re, a tpu pedig a settopra. Az eredmény: pár másodperc után a TV vétel fagy, szaggat.

2. Tenda mesh, az egyik doboz TPU kábellel csatlakozik a Sagem modemhez, a másik szintén TPU-val a settophoz.  Az eredmény ugyanaz,  pár másodperc után a TV vétel fagy, szaggat. Mobillal a TV melletti boxnál sebességet mérve 50-60MBit/sec, ami szerintem bőven elég kellene legyen.

3. Hálózati vezetéken keresztül kommunikáló dobozokkal működik a TV vétel, de ezt szeretném elhagyni, mert rádióamatőr is vagyok, és ez egy erős zavaró jel forrás.

 

Mi lehet a baj, miért nem működik wifi-n a settop? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
5 perce, vorosj írta:

Nagyon úgy néz ki, hogy a Tenda MW3 nem támogatja a multicast-ot, legalábbis az app-ban semmi se utal erre, és a neten sincs találat. :-(

Ezt a telekomos mesh-et venni lehet (nem találom a boltjukban) vagy bérelni kell?

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/okoswifi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a válaszokat.

Az utp kábellel az egyetlen probléma, hogy nem tudom behúzni a settop meg a modem közé... :-) Falakat kellene vésni a nemrég felújított házban.  A hálózati vezetéken keresztül kommunikáló dobozpár az iszonyatos zavarforrás, amit szeretnék wifire kiváltani.  A wifi jóval magasabb frekvencia, mint a rövidhullámú amatőr sávok, nem zavar.

A modem-utp-Tenda1-wifi-Tenda2-utp-settop útvonalnak szerintem működnie kellene. A multicast-ot ellenőrzöm, elképzelhető, hogy ezt külön engedélyezni kell valahol a Tenda mesh-ben.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, uzman írta:

Bár én nem vagyok rádióamatőr, de szerintem a Wifi jelek környezetre gyakorolt hatása jóval magasabb, mint az ethernet kábelen futó jeleké.

Wifi segítségével csak akkor fogod tudni csatlakoztatni, ha a Wifi eszközök támogatják a multicast szabványt - ilyen például a Telekom Mesh rendszere.

Nagyon úgy néz ki, hogy a Tenda MW3 nem támogatja a multicast-ot, legalábbis az app-ban semmi se utal erre, és a neten sincs találat. :-(

Ezt a telekomos mesh-et venni lehet (nem találom a boltjukban) vagy bérelni kell?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...