Ugrás a tartalomhoz
  • 0

ONT+saját router => PPPoE jelszó


Zoli_82

Kérdés

Sziasztok! Az ONT csodás router képességeit szeretném teljesen a média konverter szintjére levinni és a saját routerem használni úgy hogy az IPTV az ONT-ben marad. Az elvet még tudom is, (feltéve ha a Sagemcom 5655v2 szoftverében a pppoe passtrough gomb él és nem csak dísznek van) csakhogy nem tudom a PPPoE jelszót. Korábban valahol a Telekom fiókomban láttam ennek a lehetőségét, de jelenleg nem találom. Kivette a szolgáltató ezt a lehetőséget vagy csak én nem találtam rá? Illetve azt tudjátok hogy jelenleg az IPSec engedélyezett-e vagy kérni kell? Mindenképpen keressem a 1414-et vagy van esélyem magam megoldani? Köszönöm. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

18 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
Ekkor: 2022. 01. 22. at 19:06, Zoli_82 írta:

1414 megvolt, generált a fiatalember egy új jelszót. Viszont mindent vissza kellett állítanom, mert a routerem csatlakozott szépen, viszont kb 10 másodpercenként visszajön-elmegy a net. A router logja szerint nincsen leszakadás. A router egy MikroTik RB3011.

Csak egy eszközben legyen jelen a PPPoE adat, a másikból töröld ki. Ha lejegyezted a jelszavát, akkor mindent vissza tudsz állítani gyári beállításra is, ha valami nem stimmel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 perce, Zoli_82 írta:

A Dial On Demand be van kapcsolva mint default funkció. Ne legyen? Nálad így jó kikapcsolva? A log-ot bekapcsolom, és valamelyik nap kipróbálom és referálok. Köszönöm. 

Felesleges Dial on Demandban lenni. Az ott hasznos, ahol mondjuk csatlakozási idő alapú fizetős a kapcsolat van, bár ilyen nem nagyon van sehol.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Épp most, btz írta:

Felesleges Dial on Demandban lenni. Az ott hasznos, ahol mondjuk csatlakozási idő alapú fizetős a kapcsolat van, bár ilyen nem nagyon van sehol.

Értem. Ki fogom próbálni hogy így kikapcsolva ezt a 'funkciót' mi történik. A log is hátha beszédesebb lesz így hogy a PPPoE adatokat is naplózza. Nagy gond nem lehet, lévén elég sokan használják így. Legalábbis bízom benne. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
21 perce, Zoli_82 írta:

Természetesen így történt. Az ONT-ből a felhasználónév-jelszó párost kitöröltem, és a csatlakozást manuálisra állítottam. A kapcsolat a routerben stabil, nem szakadozik, a log szerint is rendben van. De a net folyamatosan szakadozik. A minap is próbáltam, de változatlan a helyzet. Mi okozhat ilyen problémát? 

A pppoe kapcsolatnál a Dial-on-demand ki van kapcsolva?

pppoe.jpg

 

Esetleg a lognál hozzáadod a pppoe interface-t is és akkor több infót fog a logban megjeleníteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, Zoli_82 írta:

A Dial On Demand be van kapcsolva mint default funkció. Ne legyen? Nálad így jó kikapcsolva? A log-ot bekapcsolom, és valamelyik nap kipróbálom és referálok. Köszönöm. 

Ha be van kapcsolva, akkor az internetkapcsolat a keepalive timeout mezőben megadott ideig lesz aktív (ha nincs rajta forgalom). Ha újra el szeretné érni az internetet az egyik kliens, akkor előbb újra felépíti a pppoe kapcsolatot. Ezért érzékeled a szakadozást.

Kapcsold ki nyugodtan, ahogy btz is javasolja.

8 perce, Zoli_82 írta:

Értem. Ki fogom próbálni hogy így kikapcsolva ezt a 'funkciót' mi történik. A log is hátha beszédesebb lesz így hogy a PPPoE adatokat is naplózza. Nagy gond nem lehet, lévén elég sokan használják így. Legalábbis bízom benne. :)

Előbb vedd ki a pipát a connect on demand elől.

Ha utána jó lesz, fölösleges logolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, uzman írta:

Ha be van kapcsolva, akkor az internetkapcsolat a keepalive timeout mezőben megadott ideig lesz aktív (ha nincs rajta forgalom). Ha újra el szeretné érni az internetet az egyik kliens, akkor előbb újra felépíti a pppoe kapcsolatot. Ezért érzékeled a szakadozást.

Kapcsold ki nyugodtan, ahogy btz is javasolja.

Értelek. A Keepalive timeout ugye 10, tehát valóban lehet ez a gond. Ma már nem kínlódok vele mert a család nézi a tv-t, de valamelyik nap mindenképpen kipróbálom mi történik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Keresd a 1414-et és a telefonos jelszógenerálási díjat próbáld meg arra hivatkozva elengedni, hogy az online felületen ez már nem található meg, vagy ha valahol még elérhető a régi felület, akkor irányítanak oda. 

Az IPsec végett mindenképpen telefonálni kell úgy tudom 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm. Reméltem hogy elkerülhetem ezt, de leginkább Vandát. :D A szerződésemben elvileg 'tán benne kellene lennie a jelszónak de nincsen. Tehát nem az én hibám hogy nem kaptam meg, illetve az is lényeges amit írtál, hogy korábban a weboldalon ez elérhető opció volt. Láttam az eszközeimet is, most meg csak az előfizetésem részleteit. Gyanús hogy hozzányúltak a weboldalhoz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Zoli_82 írta:

Köszönöm. Reméltem hogy elkerülhetem ezt, de leginkább Vandát. :D A szerződésemben elvileg 'tán benne kellene lennie a jelszónak de nincsen. Tehát nem az én hibám hogy nem kaptam meg, illetve az is lényeges amit írtál, hogy korábban a weboldalon ez elérhető opció volt. Láttam az eszközeimet is, most meg csak az előfizetésem részleteit. Gyanús hogy hozzányúltak a weboldalhoz.

Igen, az online felület egy ideje megújult. A régi funkcionalitás visszatétele az új rendszerbe ígéretben van. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

Azért reméljük mindig a legjobbakat

1414 megvolt, generált a fiatalember egy új jelszót. Viszont mindent vissza kellett állítanom, mert a routerem csatlakozott szépen, viszont kb 10 másodpercenként visszajön-elmegy a net. A router logja szerint nincsen leszakadás. A router egy MikroTik RB3011.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 26. at 23:14, btz írta:

Csak egy eszközben legyen jelen a PPPoE adat, a másikból töröld ki. Ha lejegyezted a jelszavát, akkor mindent vissza tudsz állítani gyári beállításra is, ha valami nem stimmel

Természetesen így történt. Az ONT-ből a felhasználónév-jelszó párost kitöröltem, és a csatlakozást manuálisra állítottam. A kapcsolat a routerben stabil, nem szakadozik, a log szerint is rendben van. De a net folyamatosan szakadozik. A minap is próbáltam, de változatlan a helyzet. Mi okozhat ilyen problémát? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, uzman írta:

A pppoe kapcsolatnál a Dial-on-demand ki van kapcsolva?

pppoe.jpg

 

Esetleg a lognál hozzáadod a pppoe interface-t is és akkor több infót fog a logban megjeleníteni.

A Dial On Demand be van kapcsolva mint default funkció. Ne legyen? Nálad így jó kikapcsolva? A log-ot bekapcsolom, és valamelyik nap kipróbálom és referálok. Köszönöm. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos a probléma továbbra is ugyanaz. Egy érdekesség, hogy ugyan az ONT PPPoE passtrough módban van, de fix ip-vel mégis elérem a szokásos 192.168.1.1-es címen. Előző (még UPS-s) DOCSIS eszköz bridge módban használva nem látszott, ami ugye normális is volna. Esetemben az ONT a háttérben mégis kínlódik a csatlakozással? Bedobok néhány képet a logról és magáról a kapcsolatról is, a kapcsolat profiljában minden paraméter default vagy kitöltetlen, azokhoz nem nyúltam csak egy nevet kapott. Én már nem értem pedig már az előbb sem értettem.  O.o

Telekom pppoe hiba1.jpg

Telekom pppoe hiba2.jpg

Telekom pppoe hiba3.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Zoli_82 írta:

Sajnos a probléma továbbra is ugyanaz. Egy érdekesség, hogy ugyan az ONT PPPoE passtrough módban van, de fix ip-vel mégis elérem a szokásos 192.168.1.1-es címen. Előző (még UPS-s) DOCSIS eszköz bridge módban használva nem látszott, ami ugye normális is volna. Esetemben az ONT a háttérben mégis kínlódik a csatlakozással? Bedobok néhány képet a logról és magáról a kapcsolatról is, a kapcsolat profiljában minden paraméter default vagy kitöltetlen, azokhoz nem nyúltam csak egy nevet kapott. Én már nem értem pedig már az előbb sem értettem.  O.o

Telekom pppoe hiba1.jpg

Telekom pppoe hiba2.jpg

Telekom pppoe hiba3.JPG

Szia

 

751-833 sorokban mi történik?

Ennyiből az látszódik, hogy nehezen bár, de felkapcsolódik, de megszakadás nincs benne. Az SPF porton keresztül kapcsolódsz? Érdemes lenne áttenni valamelyik ethernet portra, a mikotikeknél az sfp kompatibilitás elég kiszámíthatatlan tud lenni vagy lehet hibás is a modul.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, uzman írta:

Szia

 

751-833 sorokban mi történik?

Ennyiből az látszódik, hogy nehezen bár, de felkapcsolódik, de megszakadás nincs benne. Az SPF porton keresztül kapcsolódsz? Érdemes lenne áttenni valamelyik ethernet portra, a mikotikeknél az sfp kompatibilitás elég kiszámíthatatlan tud lenni vagy lehet hibás is a modul.

 

 

Ezek történnek az általad említett sorokban. Az hogy az SFP modult használom Ethernet helyett egy dolog, de réz modul van benne nem optika. Eddig is így volt használva, sőt már korábban a *****-s időkben is. 

Telekom pppoe hiba4.JPG

Telekom pppoe hiba5.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...