Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom F@st 3890V3 160MHz már nem elérhető


skaramuca

Kérdés

Sziasztok!

A napokban feltűnt, hogy kevesebbet mér a speedtest. Kb 500-600 Mbit. Ránéztem a csatlakozásra 867 Mbit-et mutatott. Megnyitottam a modem beállításait és eltűnt a 160 MHz-es választás. Amikor megkaptam a modemet, akkor még volt WiFi 5GHz-en "auto 20/40/80/160 MHz" választási lehetőség. Laptopon és asztalin is 160 MHz-es wifi van és ezzel el lehet érni a Gbit-es sávszélességet. Van megoldás a problémámra? Nem igazán szeretnék megint kábelezni, na meg drága routerbe befektetni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
  • Telekom
Ekkor: 2022. 01. 22. at 20:18, skaramuca írta:

Sziasztok!

A napokban feltűnt, hogy kevesebbet mér a speedtest. Kb 500-600 Mbit. Ránéztem a csatlakozásra 867 Mbit-et mutatott. Megnyitottam a modem beállításait és eltűnt a 160 MHz-es választás. Amikor megkaptam a modemet, akkor még volt WiFi 5GHz-en "auto 20/40/80/160 MHz" választási lehetőség. Laptopon és asztalin is 160 MHz-es wifi van és ezzel el lehet érni a Gbit-es sávszélességet. Van megoldás a problémámra? Nem igazán szeretnék megint kábelezni, na meg drága routerbe befektetni.

Szia! A  modem használati útmutatóját ide kattintva érheted el. Javasoljuk, hogy indítsd újra az eszközt, 2-3 perc áramtalanítás szükséges, hogy frissüljenek az adatok. A wifin mért sebesség 450-500 Mbit/s, így az általad a speedtest eredmény megfelelő. A műszaki feltételeket itt tekintheted meg. ^Noel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ!

De... Pihentetés és visszakapcsolás után sem lett 160 MHz-em. De volt!!! 80-on természetesen nem lehet elérni az 1.7-es becsatlakozást. Itt egy bejegyzés pl:" A fent említett modemnél próbáltam beállítani egy számomra megfelelő csatornát. A sávszélesség kiválasztása opciónál viszont csak 20MHz vagy Auto 20/40MHz, 20/40/80MHz, 20/40/80/160MHz van. Nem értem miért nincs csak 40MHz, mert még nem láttam a modemet csak 20MHz-en sugározni, és a csatornák száma is csak 36-136 között váltható. Miért nincs 144+ 40MHz? 80 és 160 MHz sávokat egyik itthoni készülék sem látja, így az nem is játszik". Nos akkor vissza lehet varázsolni a 160 MHz-et vagy kérjek másik modemet? Volt ilyen routerem 35e ft de eladtam mert tudta a modem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, skaramuca írta:

Köszönöm a választ!

De... Pihentetés és visszakapcsolás után sem lett 160 MHz-em. De volt!!! 80-on természetesen nem lehet elérni az 1.7-es becsatlakozást. Itt egy bejegyzés pl:" A fent említett modemnél próbáltam beállítani egy számomra megfelelő csatornát. A sávszélesség kiválasztása opciónál viszont csak 20MHz vagy Auto 20/40MHz, 20/40/80MHz, 20/40/80/160MHz van. Nem értem miért nincs csak 40MHz, mert még nem láttam a modemet csak 20MHz-en sugározni, és a csatornák száma is csak 36-136 között váltható. Miért nincs 144+ 40MHz? 80 és 160 MHz sávokat egyik itthoni készülék sem látja, így az nem is játszik". Nos akkor vissza lehet varázsolni a 160 MHz-et vagy kérjek másik modemet? Volt ilyen routerem 35e ft de eladtam mert tudta a modem.

Szia

 

Ha jól értem azt mondod, hogy  "A sávszélesség kiválasztása opciónál viszont csak 20MHz vagy Auto 20/40MHz, 20/40/80MHz, 20/40/80/160MHz van."

Válaszd a 20/40/80/160-at és ha megfelelőek a vételi lehetőségek, akkor 160 MHz-vel fog csatlakozni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
11 órája, skaramuca írta:

Köszönöm a választ!

De... Pihentetés és visszakapcsolás után sem lett 160 MHz-em. De volt!!! 80-on természetesen nem lehet elérni az 1.7-es becsatlakozást. Itt egy bejegyzés pl:" A fent említett modemnél próbáltam beállítani egy számomra megfelelő csatornát. A sávszélesség kiválasztása opciónál viszont csak 20MHz vagy Auto 20/40MHz, 20/40/80MHz, 20/40/80/160MHz van. Nem értem miért nincs csak 40MHz, mert még nem láttam a modemet csak 20MHz-en sugározni, és a csatornák száma is csak 36-136 között váltható. Miért nincs 144+ 40MHz? 80 és 160 MHz sávokat egyik itthoni készülék sem látja, így az nem is játszik". Nos akkor vissza lehet varázsolni a 160 MHz-et vagy kérjek másik modemet? Volt ilyen routerem 35e ft de eladtam mert tudta a modem.

Szia! Kérjük, hogy keresd fel műszakilag illetékes kollégáinkat telefonos ügyfélszolgálatunkon, ők tudnak segíteni a beállításokban. Köszönjük! ^Kriszti

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 28. at 9:00, uzman írta:

Szia

 

Ha jól értem azt mondod, hogy  "A sávszélesség kiválasztása opciónál viszont csak 20MHz vagy Auto 20/40MHz, 20/40/80MHz, 20/40/80/160MHz van."

Válaszd a 20/40/80/160-at és ha megfelelőek a vételi lehetőségek, akkor 160 MHz-vel fog csatlakozni.

Szia!

Az idézett szöveg csak példa volt, hogy tényleg létezik a 160 MHz másnál is ugyanezzel a modemmel. Az nem az én problémám volt. De miért is nincs 136-os csatorna felett? Felkeresem az ügyfélszolgálatot...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 29. at 9:20, skaramuca írta:

Szia!

Az idézett szöveg csak példa volt, hogy tényleg létezik a 160 MHz másnál is ugyanezzel a modemmel. Az nem az én problémám volt. De miért is nincs 136-os csatorna felett? Felkeresem az ügyfélszolgálatot...

Felhívtam az ügyfélszolgálatot. Semmi megoldás nincs. A frissítéseket központilag küldik ki így az összes modem megkapja. Nincs egyéni frissítés. Aki ilyen modemmel rendelkezik, mindenkinek eltűnt a 160 MHz, vagy csak engem érint/érdekel ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...