Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Technicolor FGA2233 MAG otthoni hálózat


Diwi

Kérdés

Kedves Fórumozók! 

Otthoni hálózat kialakításában kérném a segítségetek, elsősorban a megfelelő eszközök kiválasztásához. Utp 5e kábelek (remélhetőleg) mindenhova elvezetve.

Jelenlegi eszköz:  Technicolor FGA2233 MAG

Internet: Gigaerős net 2000/1000

TV: IPTV szuper családi HD

Amit jelenleg szeretnék:

TV: 3 db

Internet: 3 TV, 2 számítógép, 1 konzol, 1 kaputelefon

+ később egy router a ház hátsó felébe (Wifi + további vezetékes eszközöknek (TVk, számítógépek, konzol) 

Üdv. Dávid

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 2022. 02. 01. at 19:04, Diwi írta:

Kedves Petra!

Étem, de a rendelkezésre álló eszközön ( Technicolor FGA2233 MAG ) 4 db RJ45 port van, nekem pedig több kellene.

Ezért gondoltam plusz eszközökre, switch, router stb. beillesztésére?!

Dávid

Ha a Technicolor eszköz, mint router megfelelő, akkor elegendő csak egy switch-et vásárolnod. Ha IPTV eszköz is csatlakozni fog a switch-re, figyelj arra, hogy az IGMP-t támogassa (ha támogatja, akkor az eszköz jellemzői között ezt feltüntetik).

Ha a wifi hatótávolságának a növelése is cél, akkor válassz access pointot vagy a Telekomnál is kapható mesh rendszert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia Dávid! A router és a beltéri egységek automatikusan biztosítva vannak a szolgáltatáshoz, azok típusát külön nem lehetséges megválasztani. Weboldalunkon itt https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/otthoni/jonet található hasznos információ, valamint az Okoswifiről itt https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/okoswifi olvashatsz. A bekötéssel kapcsolatban műszaki munkatársainkkal lehet egyeztetni a 1414-es számon. ^Petra

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
21 órája, Diwi írta:

Kedves Petra!

Étem, de a rendelkezésre álló eszközön ( Technicolor FGA2233 MAG ) 4 db RJ45 port van, nekem pedig több kellene.

Ezért gondoltam plusz eszközökre, switch, router stb. beillesztésére?!

Dávid

Szia Dávid!

Lehetséges saját eszközök például router vagy switch közbeiktatása, ám ez esetben a hálózat megfelelő működését saját eszközeinken túl már nem tudjuk garantálni. Jelenleg nincs olyan modem, mely 4-nél több port-ot biztosít. Áthidaló megoldás lehet erre az előző üzenetünkben hivatkozott Okoswifi rendszerünk. Ezzel a megoldással további Wifi jeladók kerülnek be a hálózatba, melyek vezeték nélkül kommunikálnak a modemmel, illetve vezetékesen rájuk lehet kötni a beltéri egységeket, felszabadítva ezáltal port-okat a modemen. Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk. ^Levente

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Telekom szakértő
korrekció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...