Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Hiába a tiltás, DHCP/DNS beállítást ad a modem IPv6 címekkel


iojfiowjfiowejfoiw

Kérdés

Sagemcom f@st 3890v3 Telekom router-em van.

Pi-Hole-t használok Raspberry Pi-on, hogy kikerüljem a reklámokat otthoni szinten.
Ehhez az kell, hogy a DNS címfeloldásokat a Pi-Hole kezelje.
Ilyenkor a hálózat eszközein ennek az IP címét (csak IPv4-et szeretnék!) érdemes DHCP-vel elküldeni, nem kézzel állítgatni minden esetben.
A modemen sajnos nem tudom a DHCP-t használni, mert az a Telekom DNS szerverét állítja be minden esetben, nem konfigurálható.
Éppen ezért tiltottam a DHCP és DNS beállításokat a router-ben, majd bekonfiguráltam a Raspberry Pi-on egy DHCP szervert is, hogy hangolhatóbb megoldást nyújtson a Telekom router-énél. Ott be is állítottam saját magát DNS szervernek.

Ennek ellenére a klienseken ez a DNS információ jelenik meg:

   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 2001:4c48:2::1
                                       2001:4c48:1::1
                                       192.168.0.200

Server:  cns1.telekom.hu
Address:  2001:4c48:2::1

Azaz, valami DHCP-vel beállítja a telekom DNS szervereit IPv6-os címekkel!!! Ami feltételezem, hogy a router miatt van, mert mi más tenné?!
Mit tudok tenni, hogy teljesen tiltani lehessen a DNS/DHCP kommunikációt a routerben? Úgy tűnik, hogy ha ezeket kikapcsolom, akkor csak IPv4 stacken működik. Illetve ott sem, mert a router IPv6 címeket még mindig oszt, így ütközik a Raspberry DHCP szerverével, és a kliensek nem kapnak IPv4 címet, csak IPv6-ot. Ha nem tudom kikapcsolni IPv6-ra, lehet valahogy workaround-dal elnyomni a jelenlétét? Ez eléggé kiábrándító...

Köszi a segítséget előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 05/02/2022 at 17:10, iojfiowjfiowejfoiw írta:

Sagemcom f@st 3890v3 Telekom router-em van.

Pi-Hole-t használok Raspberry Pi-on, hogy kikerüljem a reklámokat otthoni szinten.
Ehhez az kell, hogy a DNS címfeloldásokat a Pi-Hole kezelje.
Ilyenkor a hálózat eszközein ennek az IP címét (csak IPv4-et szeretnék!) érdemes DHCP-vel elküldeni, nem kézzel állítgatni minden esetben.
A modemen sajnos nem tudom a DHCP-t használni, mert az a Telekom DNS szerverét állítja be minden esetben, nem konfigurálható.
Éppen ezért tiltottam a DHCP és DNS beállításokat a router-ben, majd bekonfiguráltam a Raspberry Pi-on egy DHCP szervert is, hogy hangolhatóbb megoldást nyújtson a Telekom router-énél. Ott be is állítottam saját magát DNS szervernek.

Ennek ellenére a klienseken ez a DNS információ jelenik meg:

   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 2001:4c48:2::1
                                       2001:4c48:1::1
                                       192.168.0.200

Server:  cns1.telekom.hu
Address:  2001:4c48:2::1

Azaz, valami DHCP-vel beállítja a telekom DNS szervereit IPv6-os címekkel!!! Ami feltételezem, hogy a router miatt van, mert mi más tenné?!
Mit tudok tenni, hogy teljesen tiltani lehessen a DNS/DHCP kommunikációt a routerben? Úgy tűnik, hogy ha ezeket kikapcsolom, akkor csak IPv4 stacken működik. Illetve ott sem, mert a router IPv6 címeket még mindig oszt, így ütközik a Raspberry DHCP szerverével, és a kliensek nem kapnak IPv4 címet, csak IPv6-ot. Ha nem tudom kikapcsolni IPv6-ra, lehet valahogy workaround-dal elnyomni a jelenlétét? Ez eléggé kiábrándító...

Köszi a segítséget előre is!

Nálam f@st 5565v2 esetén ugyan ez a helyezet és a probléma. Sikerült valahogy kiírtani az ipv6 dhcp/dns adást?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a választ. Sajnos távolról vagyok jelenleg a helyszíntől, így próbáltam volna megoldani, csak valami eszköz beállítással, hogy ne kelljen egy routert közétenni. Addig pedig szivat az a dolog.

Egyébként simán át tudom állítani bridge módba az alábbi beállítással? Ügyfélszolgálat nem kell hozzá?
ss_20220401_144313_DP3630HZS.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Zsolt6 írta:

Köszi a választ. Sajnos távolról vagyok jelenleg a helyszíntől, így próbáltam volna megoldani, csak valami eszköz beállítással, hogy ne kelljen egy routert közétenni. Addig pedig szivat az a dolog.

Egyébként simán át tudom állítani bridge módba az alábbi beállítással? Ügyfélszolgálat nem kell hozzá?
ss_20220401_144313_DP3630HZS.png

Igen, te magad át tudod állítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...