Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Szakadozó VDSL2-es kapcsolat


hegedussz

Kérdés

ziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Vasárnap reggel (8:00) óta a vonalon folyamatosan növekedő CRC hibát tapasztalok illetve egy idő után eldobja a szinkront a modem.

8:00-9:00 között ~ 14000 CRC hiba keletkezett letöltés irányban
9:00-11:00 között ~ 2500 CRC hiba keletkezett letöltés irányban
11:00-19:00 között ~ 20 CRC hiba keletkezett letöltés irányban
19:00-19:45 között ~ 2800 CRC hiba keletkezett letöltés irányban

Ez jelenség jelenleg is tapasztalható. 


Az alábbi képen a CRC hiba letöltés irányban látható 2022-02-21 00:00- 2022-02-22 00:00 között:

 

2022-02-21.JPG

 

Ezen a képen 2022-02-22 00:00 - 2022-02-22 14:30 közötti időszak látható:

crc-0222.JPG

 

Látható, hogy a szakadás és a CRC hiba kevesebbszer jelentkezik mint az elmúlt napon.


Az egyik vonal szakadás előtt az alábbi értéket mutatta a modem:
(2022-02-20 22:23)

Downstream: 85994 kbps
Upstream: 27518 kbps
SNR(Down/Up): -4.8/13.3 dB
Attenuation(Down/Up): 8/3.6 dB
CRC Erros(Down/Up): 15565/0
FEC Erros(Down/Up): 61678/16

Jelenlegi modem értékek:
(2022-02-22  14:35)
Downstream: 86202 kbps
Upstream: 27518 kbps
SNR(Down/Up): 6.3/13.3 dB
Attenuation(Down/Up): 8.1/3.6 dB

Normális helyzetben a vonali adatok: 
Downstream: 86350 kbps
Upstream: 27518 kbps
SNR(Down/Up): 6.3/13.3 dB
Attenuation(Down/Up): 7.8/3.3 dB

Ezzel az értékkel folyamatosan megvolt a szinkron, szakadás nem volt tapasztalható.

A modem és az MSAN között ~ 251 méteres távolság van.

A lakásban található kábelezés és aljzatnak az ellenőrzése megtörtént, hibát nem találtam. 

Mi okozhatja ezt a problémát?

Ha leadom hibára és küldenek ki szerelőt akkor a vizsgálat időpontjában lehetséges, hogy nem  tapasztalja a hibát. Emiatt megeshet, hogy a hibajelenséggel nem foglalkozik komolyabban. :( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Egy kis frissítés a témával kapcsolatban:

Február 23-án megtörtént a kiszállás. A vonal átkötésre került egy másik érpárra. 
A csere után a vonal értékek is javultak a modem adatai szerint. A jegy lezárásra került.

Úgy tűnt, hogy a hiba elhárult. 

A vonal teljesen tökéletes volt március 10 délutánig. Addig nem történt szakadás és rohamos CRC hiba emelkedés sem.
Innentől kezdve visszatért a régi állapot. Ezen a napon erős volt a szél illetve előzőnap még hóesés is volt. Gondoltam lehet ez a kettő játszik közre, legutóbb is hasonlóak voltak a körülmények. 
A folyamatos szakadás miatt használhatlan lett az internet, így ismét leadtam hibára.

Másnap megtörtént a kiszállás, a szerelő nem látott hibát a vonalon. A vonal ismét egy újabb érpárt kapott. A szakadás továbbra sem szűnt meg. 
A délután folyamán a vonal korábbi 80-as profilja csökkentésre került a 60-as profilra. A 60-as profilon a CRC hibák száma lecsökkent, a szakadás megszűnt. Kicseréltem a modem tápegységét is. 

Ma reggel visszaállításra került a 80-as profil és kisidő múlva a hiba visszatért.
A hibabejelentés átadásra került egy másik szerelő számára. Ő annyit csinált, hogy a 80-as profilt átállította 70-es profilra. 
A 70-es profilon a CRC hibák száma csökkent, szakadás egyelőre nem tapasztalható. 

A vonal jelenegi adatai: 

20220312.png

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, b10up írta:

Sajnos pedig ez az időszakos zavarásnak tűnő hiba nem valószínű, hogy meg lesz oldva tempó csökkentéssel. Ezt ki kell harcolni szerintem, hogy nézzék át. Nem könnyű, mert elég aljas hiba, de semmiképpen nem normális.

Lehet minden időszakos zavarásnál tovább csökkentik a sebességet :) 
Velünk együtt ezen a szakaszon 15 előfizetés található. 
Mondtam, hogy korábban nem volt ilyen szakadozás, de erre csak azt kaptam válasznak, hogy csak néhány napot látnak így ezt már nem tudják. 
Végül annyit sikerült elérnem, hogy lesz egy helyszíni kiszállás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meglepő dolgok is okozhatják ezt.

Nézelődj körbe otthon, hogy a CRC hibázós időszakban mit kapcsolnak be körülötted. Napokig jártam vissza egy házhoz hibára, mire sikerült beazonosítani, hogy a 2 szobával arrébbi konkurens szolgáltató satos dobozának a tápegysége vitte be a rontást a hálózatba, de csak akkor, mikor ment a doboz, standby állapotban már nem.

De ugyanezt okozhatja kb bármilyen elektromos csoda. Okosizzó, random táp/töltő, bármi. Lehet kültéren akár beázás/párásodás is olyan helyen, ahol nem kéne.

A helyzetet nehezíti, hogy nem feltétlenül nálad van hiba, beviheti ezt valamelyik szomszéd is, aki az érpár környékén van

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, b10up írta:

Meglepő dolgok is okozhatják ezt.

Nézelődj körbe otthon, hogy a CRC hibázós időszakban mit kapcsolnak be körülötted. Napokig jártam vissza egy házhoz hibára, mire sikerült beazonosítani, hogy a 2 szobával arrébbi konkurens szolgáltató satos dobozának a tápegysége vitte be a rontást a hálózatba, de csak akkor, mikor ment a doboz, standby állapotban már nem.

De ugyanezt okozhatja kb bármilyen elektromos csoda. Okosizzó, random táp/töltő, bármi. Lehet kültéren akár beázás/párásodás is olyan helyen, ahol nem kéne.

A helyzetet nehezíti, hogy nem feltétlenül nálad van hiba, beviheti ezt valamelyik szomszéd is, aki az érpár környékén van

Köszi a tippet!

A tegnaphoz képest a mai nap igazán csendesnek mondható. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, hegedussz írta:

Update:

Reggelre az elmúlt napok szakadozásai miatt a rendszer visszább vett a sebességéből. 
A Telekom is megvizsgálta közben az esetet. Az elmúlt néhány nap alapján az találták rossz a vonal így a sebességből még visszább vettek. 

 

Sajnos pedig ez az időszakos zavarásnak tűnő hiba nem valószínű, hogy meg lesz oldva tempó csökkentéssel. Ezt ki kell harcolni szerintem, hogy nézzék át. Nem könnyű, mert elég aljas hiba, de semmiképpen nem normális.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...