Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Technicolor_FGA2233 Router probléma


MLGandhi

Kérdés

Decemberben kaptuk ezt az új routert.

Az a gond vele, hogy minden készülékem csatlakozik hozzá wifi-n keresztül, csak a laptopom nem!

Fel sem hozza elérhető hálózatként.

Tegnap volt szervízben a laptopom, a szerelőnél simán felismerte az összes csatlakozási lehetőséget, még az 5g-t is, ott nem Telekomos router volt.

Így jelenleg csak akkor tudom használni a laptopom ( Lenovo Z50 ) ha a telekomos routerhez csatlakoztatok egy  külső extendert, és arra csatlakozom a laptoppal.

A telekomos routerben már külön választottam a 2,4 G-t, és az 5G-t is, és külön nevet kaptak, de a laptop így sem hozza fel még csak felismert hálózatként sem.

Próbáltuk kikapcsolni az 5G-t, hogy csak 2,4 G menjen, de ez sem segített...

Szeretnék segítséget kérni, hogy mit tegyek azért hogy ne kelljen külön extender, és végre felhozza elérhetőként a telekomos routerem is a gép, és csatlakozn i is tudjak hozzá...Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Köszönöm! Már működik is...de lehet hogy így már a "giganet" nem annyira giga...jelenleg 72/72 a le, és feltöltésem wifin.

Elötte mintha kicsit jobb lett volna.

Most leírom egyszerűen, hogy hogyan állítottam át a routerem, és így a legkezdőbbek is nekiláthatnak...

1. A keresőbe beírtam a 192.168.1.1-et ( nem kellett http, azzal csak a netre vitt fel )  feljött hogy "nem privát" itt a bal oldalira kell kattintani, majd arra hogy "tovább a 192...-re )

2 Bejön a router szervíz oldala, ott be kell írni a jelszót, és a felhasználót ( alapból rajta van a routeren, egy kis matricán ).

3. A vezetéknélküli kis kockában, a fogaskerekekre kell kattintani, ott kikeresni a 2,4-est, ami nem a "vendég" hanem az eredeti.

4. Itt nekem csak a "speed" felett a 802.11 b/g/n-t kellett beállítanom, és a Channel vidthnél a 20Mhz.-et

5. A módosításokat el kell fogadni, és már kész is...

Hátha segít valakinek a leírásom!

Köszönöm mindenkinek az ötleteit, és megjegyzem 3 számítástechnikus, és két telekomos sem tudta megoldani eddig ezt a problémám...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A jó hír, hogy még tegnap este átállítottam a frekvenciát, az 5G-nél újra automatára...ugyan úgy felismeri a laptopom így is.

Elötte töröltem azt hogy ugyan azokat a paramétereket használja 2,4 és 5G-re is, az 5 G-t átneveztem, majd visszaállítottam 20Mhz-ről automatára.

Most ami közel van azt 5G-n használom, ami messzebb vagy nem ismeri azt 2,4-en.

Egyszerre megugrott a fel, és letöltés 420/420-ra...a wifin...hasít a laptopom mint a rakéta!

Általában mindig megoldom a problémákat, csak kell egy szikra ami elindít...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 órája, MLGandhi írta:

Köszönöm! Már működik is...de lehet hogy így már a "giganet" nem annyira giga...jelenleg 72/72 a le, és feltöltésem wifin.

Elötte mintha kicsit jobb lett volna.

Most leírom egyszerűen, hogy hogyan állítottam át a routerem, és így a legkezdőbbek is nekiláthatnak...

1. A keresőbe beírtam a 192.168.1.1-et ( nem kellett http, azzal csak a netre vitt fel )  feljött hogy "nem privát" itt a bal oldalira kell kattintani, majd arra hogy "tovább a 192...-re )

2 Bejön a router szervíz oldala, ott be kell írni a jelszót, és a felhasználót ( alapból rajta van a routeren, egy kis matricán ).

3. A vezetéknélküli kis kockában, a fogaskerekekre kell kattintani, ott kikeresni a 2,4-est, ami nem a "vendég" hanem az eredeti.

4. Itt nekem csak a "speed" felett a 802.11 b/g/n-t kellett beállítanom, és a Channel vidthnél a 20Mhz.-et

5. A módosításokat el kell fogadni, és már kész is...

Hátha segít valakinek a leírásom!

Köszönöm mindenkinek az ötleteit, és megjegyzem 3 számítástechnikus, és két telekomos sem tudta megoldani eddig ezt a problémám...

Wifin nem is fogsz tudni elérni gigabites sebességet. 20MHz-nél 150Mbit lesz a maximum linksebesség, tehát a 72 mbit mért sebesség reális lehet (wifinél, az ethernettel ellentétben nem tudod kihasználni a teljes linksebességet a vételi viszonyok, ismételések, elveszett csomagok, stb miatt)

A gigabites sebességet minden esetben csak kábeles kapcsolattal, minimum gigabites hálózati kártyával és megfelelő hardverrel tudod kihasználni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, MLGandhi írta:

A jó hír, hogy még tegnap este átállítottam a frekvenciát, az 5G-nél újra automatára...ugyan úgy felismeri a laptopom így is.

Elötte töröltem azt hogy ugyan azokat a paramétereket használja 2,4 és 5G-re is, az 5 G-t átneveztem, majd visszaállítottam 20Mhz-ről automatára.

Most ami közel van azt 5G-n használom, ami messzebb vagy nem ismeri azt 2,4-en.

Egyszerre megugrott a fel, és letöltés 420/420-ra...a wifin...hasít a laptopom mint a rakéta!

Általában mindig megoldom a problémákat, csak kell egy szikra ami elindít...

Örülök, hogy megoldódott!

:)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...