Ugrás a tartalomhoz
  • 0

ipv6 + Fortigate


vlad

Kérdés

Hello!

Hátha van valaki olyan őrült, hogy hasonló rendszerrel küzd :) Egy Fortigate a tűzfalam ami tárcsáz, szóval a WAN lába kap publikus címet. IPv4-en minden tökéletes, de nem sikerül sehogy sem rábírni, hogy ipv6-on is működjön. A support azt mondta derítsem ki mi a delegated prefix és akkor jó lesz. Ez rendben is lenne, de meglátásom szerint az ipv4 publikus címhez hasonlóan az ipv6 prefix is változik minden egyes kapcsolódáskor. Valakinek sikerült valahogy megoldani ezt a helyzetet?

Köszi

L:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Hello!

Szerintem engedd el az IPv6-ot.

(nálunk a cégnél is ilyen tűzfalak vannak, nekem is volt már egy-két köröm vele, de nem sikerült megoldani ahol PPPoE kapcsolat van. Én azt gondolom, hogy csak statikus címmel (pl egy bérelt vonalon) működik megfelelően. A support az esetünkben sem volt a helyzet magaslatán)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, vlad írta:

Abszolút nem életbevágó, csak ugye idegesít, hogy egy 10e Ft-os tplinkel vagy akár a matáv sajátjával meg lehet csinálni minden gond nélkül ilyen enterprise grade cuccokkal meg nem :) Egyébként van jegyem a Fortinál is rá, meglátjuk mit találnak ki, de majd megírom ha lesz eredmény

Teljesen megértelek. 

Köszönöm előre is ha megosztod majd az eredményt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...