Ugrás a tartalomhoz
  • 0

iptv adás akadozik


Imca

Kérdés

Üdv!

Nem rég SagemcomF@st3896 digitális elosztó került beüzemelésre. Két boxunk van, az egyik közvetlenül az elosztónál, míg a másik külön szobában. Ezen a másodlagoson 2 perc után megáll az adás, majd csatornaváltás után újraindul, majd pár perc után ismét megáll. Mindent újraindítottunk, áramtalanítottunk, boxot cseréltünk, kábeleket, tévét is , de az adás nem tökéletes, akadozik. Itt van egy router is a szobában, az internet működik.

Az elsődleges tévénél rendben van az adás.   Valakinek ötlet esetleg? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
1 perce, Imca írta:

Nem vagyok egy szaki sajnos...de köszi a tanácsot, megnézem majd.

Elírtam, de már javítottam : Tehát IGMP képességet kell keresni. Ezt megtudhatod a routered gyártójának oldalán. 

Persze ez érthető, hogy nem vagy szaki, de ebben az esetben célszerű keresni egy olyan embert, aki képes átkötni vagy ellenőrizni a saját eszköz beállításait, tesztelni. 

A Telekom sajnos ingyenesen nem fogja megoldani abban az esetben, ha nem az általa biztosított eszköz használatából ered a probléma. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 perce, Imca írta:

Szerintem a routerre van rákötve.

Szerinted, az azt jelenti, hogy nem vagy biztos benne? 

Ha a box nem közvetlenül a digitális elosztóra van kötve, akkor ellenőrizni kell, hogy a saját router igmp képes e, ha pedig igen, akkor ez be van e kapcsolva az eszköz adminisztrációs felületén. 

Illetve azt kellene tesztelni, hogy a probléma megszűnik e abban az esetben, ha a saját router helyett az IPTV box és a szolgáltatói digits elosztó közé nincs téve saját eszköz, hanem közvetlenül egy vezetékkel vannak összekötve. Mert ha ettől megjavul, akkor szinte biztosan a saját eszköz beállítása vagy cseréje a megoldás. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...