Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Android TV képminőség


Manó

Kérdés

Az androidos tv képminősége rosszabb. mint a régi IPTV-jé. Az IPTV-t 1024i-ben használtam, az androidot három tévén HD, UHD kipróbáltam, 1k 60Hz-en és 4k 50Hz-en is (a 4k 60Hz-en a kép alsó fele szétesik). Mindegyik tévén mindegyik módban rosszabb a kép mint a régin. Valami szűrés vagy tömörítés festményszerűvé teszi a képet, illetve, olyan mintha valami párafüggönyön kersztül látnám a képet.

Kérdésem, hogy ki lehet-e kapcsolni ezeket a szűrőket, akár szerelő segítségével gyári menüből?

Ha lehet a következő frissítésben a beállításokba fel kellene hozni, hogy kikapcsolhatók legyenek ezek a szűrők. A saját tévén is a profik kikapcsolják/minimumra teszik a mindenféle reality creation szűrőket, mert csak mosottá teszi a képet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Manó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Pár dolgot sikerült kideríteni. A fehér fátyolos képet a tömörített szintér okozza. Az RGB nem csinál ilyet, a többi (YCbCr444, illetve 422) igen. Az RGB HDR-rel 4k felbontásban nem megy át a HDMI 2.0-ás 18Gbps sebességű kábelen, illetve az én 2018-as NU7400-ás Samsung tévémen is 2.0-ás a port. Illetve az android boxhoz is 2.0-ás kábelt adnak.

Továbbá egy ügyfélszolgálatos hölgy felhívott, hogy sikerült-e telepítenem a rendszert. Mondtam, hogy igen, de rosszabb a kép, mint a régi IPTV-n. Erre azt mondta, hogy ilyen esetben az 1080i felbontást ajánlják (amit egyébként a régi IPTV boxszon is használtam) . Kipróbáltam az 1080i-t HDR RGB-vel 60Hz-en, és tényleg jobb a kép mint a 4k 50Hz-en, illetve úgy magyarázom, hogy a magyar HDTV adás 1080i, és 4k úgy lesz, hogy felskálázza az android boxon futó dekoder. Valószínű a középkategóriás Samsung tévém szebben, festmény effekt nélkül, skáláz fel. Illetve a 60Hz-es HDR-es kép RGB%-ben sokkal jobb, mint az 50 Hz-es tömörített színterű, illetve az RGB-vel nincs fehér fátyol hatás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Manó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Manó írta:

Az androidos tv képminősége rosszabb. mint a régi IPTV-jé. Az IPTV-t 1024i-ben használtam, az androidot három tévén HD, UHD kipróbáltam, 1k 60Hz-en és 4k 50Hz-en is (a 4k 60Hz-en a kép alsó fele szétesik). Mindegyik tévén mindegyik módban rosszabb a kép mint a régin. Valami szűrés vagy tömörítés festményszerűvé teszi a képet, illetve, olyan mintha valami párafüggönyön kersztül látnám a képet.

Kérdésem, hogy ki lehet-e kapcsolni ezeket a szűrőket, akár szerelő segítségével gyári menüből?

Ha lehet a következő frissítésben a beállításokba fel kellene hozni, hogy kikapcsolhatók legyenek ezek a szűrők. A saját tévén is a profik kikapcsolják/minimumra teszik a mindenféle reality creation szűrőket, mert csak mosottá teszi a képet.

Én is ezt tapasztalom LG OLED-eken, a régi 1080i-s IPTV jobb volt, itt az 1080i undorító, 1080p-n meg fura hibák vannak a logókban illetve a kép széleinél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, patrik.2199 írta:

Én is ezt tapasztalom LG OLED-eken, a régi 1080i-s IPTV jobb volt, itt az 1080i undorító, 1080p-n meg fura hibák vannak a logókban illetve a kép széleinél.

Igen, nekem középkategóriás sony meg 2 samsung van, 1 HD, 2 UHD+HDR, de nincs extra színterem. A régi boxot párhuzamosan bekötöttem, mindkét bemenetre egyforma képparamétereket állítottam be, és nagyon látszik a különbség a régi javára.

 

9 órája, Roli82 írta:

Üdv.

Elvileg jobb a képminőséget kellene látnod a korszerűbb HW miatt.

1080p50 tedd a felbontást akkor nem esik szét a kép.

"Párafüggönyt" az a HDMI fekete szint lesz szerintem, azt a saját TV-den kell beállítani.

Ilyen szűrők nincsenek , az új kliensben se találkoztam velük.

Köszi, a fekete szín egyszer tényleg elállítódott, általában automatikus, és nem állítható. Most kísérleteztem sokat, és akkor jön be a fehér fátyol, amikor a HDR-t bekapcsolom az android tv-ben. Szóval kikapcsoltam.

50Hz-en megy a 4k, de 60Hz-en szebb a kép nem szétesett része. Vettem ma egy hdmi premium high speed kábelt, ami jobb, mint amit kaptam a boxhoz. A folyamatos képszétesés megritkult és csak pár másodpercenként jelentkezett, viszont még mindig nem használható. Viszont a telekomos kábelhez képest megjelentek új színtér opciók (még RGB is) a 4k 50Hz-en. Az ügyfélszolgálat azt mondta, a 60Hz még általában nem működik, és a kábel is lehet probléma.

A hardver lehet, hogy jobb, de a kodek beállítások mások lehetnek, meg lehet, hogy rátesznek utófeldolgozást, ami miatt romlik a kép.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Manó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...