Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Smartbox - Nincs Ethernet kapcsolat hiba minden este


Aterdik

Kérdés

Sziasztok!

Nemrégen telepitették az internet és tv szolgáltatásunkat és egy olyan problémám adódott, hogy az egyik smartbox minden nap eldobja az ethernet kapcsolatot és csak a kábel újracsatlakoztatása vagy pedig a box újraindítása oldja meg a problémát. Próbáltam már statikus IP címet beállitani illetve lefoglaltam (reserved-re állitottam) a dhcp által kiosztott IP címet is, de minden este a nincs ethernet kapcsolat hibaüzenet fogad.

A box egy Sagemcom F@st 5670-hez csatlakozik. A történethez hozzátartozik hogy az UTP kábel már itt volt amikor ideköltöztünk, a padláson elvezetve. Létezik, hogy sérült lehet a kábel és ezért dobja el mindig a kapcsolatot? De ha ez a helyzet áll fent, akkor miért oldja meg minden esetben a kábel újracsatlakoztatása/box újraindítása?

A másik box-al, ami a nappaliban van, nincs ilyen gond, ott új UTP kábel lett kihúzva.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
5 perce, uzman írta:

Szia

Lehet, hogy a csatlakozó van fellazulva/megsérülve vagy azon a részen egy szál meg van törve és a mozgatástól beáll olyan pozícióba , amikor érintkezik.

Szia!

Erre már én is gondoltam, de a kapcsolat akkor is helyre áll, ha csak újraindítom a smart boxot a távirányítóval (hosszan tartom a bekapcsolás gombot és rábökök az újraindításra). Ilyenkor nincs fizikai behatás, mégis megjavul. Ez inkább olyan, mintha valami letiltaná a kapcsolatot bizonyos uptime után. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Aterdik írta:

Szia!

Erre már én is gondoltam, de a kapcsolat akkor is helyre áll, ha csak újraindítom a smart boxot a távirányítóval (hosszan tartom a bekapcsolás gombot és rábökök az újraindításra). Ilyenkor nincs fizikai behatás, mégis megjavul. Ez inkább olyan, mintha valami letiltaná a kapcsolatot bizonyos uptime után. 

Én azt gondolom,hogy nincs sem a boxban sem a HGW-ben ethernet energiagazdálkodás funkció (EEE). 

Még azt megpróbálnám, hogy megcserélni a két boxot. Ha netalán fizikailag hibás az ethernet portja, akkor a másik helyen (ahol jól működik a kapcsolat) is el fogja dobni a linket. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Кондитерские принадлежности и прочая посуда по низким ценам в Украине на сайте - moya-posuda.com.ua

Быстрая доставка, гарантия высокого качества, приемлемые цены, скидки для оптовиков!

Ждем Ваших заказов!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...