Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Optikai Internet & TV Saját Routerrel


colethegamer

Kérdés

Üdvözlet,

A jövő hónapban elérhetővé válik falunkban a TELEKOM optikai csomagja illetve TV szolgáltatása.

Erre szeretnék váltani én is, de rengeteg rossz tapasztalatot olvastam a témával kapcsolatban, ha az ember saját routerét és hálózatát szeretné használni.

Egy Xiaomi AX3600-as routerem van. Erre a routerre van rákapcsolva egy 24 portos switch és a hozzátartozó patch panel, így az egész házban mindenhova be van húzva  CAT6 kábel fali aljzatokon keresztül. A Xiaomi AX3600 intéz most mindent, DHCP, Port forwarding , WiFi stb... 

Szeretném ha így maradna és semmit nem kéne változtatnom és minden maradna ahogy eddig annyi különbséggel hogy a TELEKOM adja a bejövő optikai szálat és a hozzátartozó bridge módban lévő routert.

Megvalósítható ez a TELEKOMnál is ahogy az összes eddigi szolgáltatónál ahol COAX volt? Ha Igen, ez kihatással lesz a TV szolgáltatásra valahogy?

Köszönöm előre is a segítséget, nagyon fontos lenne tudnom mielőtt megrendelem a szolgáltatást 2 év hűséggel.
 

Tisztelettel:
SG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

"Megvalósítható ez a TELEKOMnál is ahogy az összes eddigi szolgáltatónál ahol COAX volt?" Igen, megvalósítható. Lesz majd egy HGW nevű eszközt a kábelmodem helyett. Ez beállítható ún. PPPoE passthrough módba, azaz a xiaomi eszközöd végzi a csatlakozást és a routing funkciót.

Annyival számolj, hogy ha nincs IGMP támogatás a routerben, akkor a TV boxot közvetlenül a szolgáltatói eszközhöz kell csatlakoztatnod. Tehát a patch panelen a TV-nél lévő végpontot nem a switch-be, hanem a hgw-be kell csatlakoztatnod.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv ismét.

 

sikerült is a telepítés, átállítottam a PPPOE PT módba ahogy írtad, tökéletesen megy a hálózat a saját routeremről. A TV-k pedig a telekomos eszközről. A telekomos eszköz osztja kábelen a 192.168.1.0/24-et az enyém pedig 192.168.0.0/24-et.

 

egyetlen apró kérdés/probléma. Van itthon szerverem amin van Plex szerver. Mivel a telekomos beltéri egységen telepített plex klienst használom a TV hálózata nem látja az én szerverem hálózatát így nem tudom belső hálóból nézni a filmeket. Erre esetleg vmi routing megoldás valahogy?

 

köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 10. 19. at 22:08, colethegamer írta:

Üdv ismét.

 

sikerült is a telepítés, átállítottam a PPPOE PT módba ahogy írtad, tökéletesen megy a hálózat a saját routeremről. A TV-k pedig a telekomos eszközről. A telekomos eszköz osztja kábelen a 192.168.1.0/24-et az enyém pedig 192.168.0.0/24-et.

 

egyetlen apró kérdés/probléma. Van itthon szerverem amin van Plex szerver. Mivel a telekomos beltéri egységen telepített plex klienst használom a TV hálózata nem látja az én szerverem hálózatát így nem tudom belső hálóból nézni a filmeket. Erre esetleg vmi routing megoldás valahogy?

 

köszönöm!

Szia

A Xiaomi-n alapból nincs, esetleg ha openwrt van rajta, akkor meg lehet csinálni. 

A tűzfalban masquerade szabályt kellene (ha lehet) beállítani, ami routing nélkül továbbítja a boxok felől érkező csomagokat és visszafelé is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...