Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom router modem mód


szszabolcs

Kérdés

Hello,

Sagemcom f@st 3686 AC modemem van, Jelenlegi verzió V1.0  magyar_4_121_0

A problémám , hogy eltűnt belőle a státusz és Advanced menü, így nem tudom bekacsolni a távoli elérés. Mivel IP tv van nem tudják bridge módba tenni így a 6G képes routerem nem tudom használni szintén távolról.

A 1414  azt mondta, hogy ez egy ingyenes ajándék szolgáltatás de  úgy néz ki, hogy kötelező mert enélkül nem tud szolgáltatni IPTV-t.

Mivel házon belül működik minden azt mondja a telecom, hogy nekik eddig tart a hatáskörük és ez így rendben. Ha brdige-et szeretnék akkor le kell mondanom az IP tv-t.

Tehát a kérdésem:

1. Sikerült e valakinek asagemcom  modemet távolról elérni és ha igen mi a megoldás? Egyébként ez működött , de egy frissítés után eltűnt az advanced menü.  

2.  Hogyan tudnám kihasználni a TPLINk routerem és annak felületét?  Az otthoni szerverem szeretném vezérelni távolról, de a tplink nek nincs public elérése a bridge hiánya miatt. Tplink-nél is azt mondták ez a hiba.

3. Miért nem tudják bridge módba tenni a routert?Jelenleg a tv is a tplink-be van bekötve és át lehet állítani a portot IP tv re és bridge módra. Ha jól értettem a műszakis kollégát - aki mint kiderült nem IT-s mert megszünt ez a műszaki szolgáltatás - nem tudnák monitorzni.

 

Köszönöm előre is a segítséget. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

Valóban így van, ezen technológiánál az IPTV működéséhez szükség van arra, hogy router módban működjön a kábelmodem. Ez egyben a válasz a 3-as pontra.

1. a modem távolról nem elérhető, csak LAN-ról helyi IP címmel

2. a routerednek adj egy fix IP címet és a kábelmodemben ezt az ip címet add meg DMZ-nek. Ilyenkor elvileg nem vonatkoznak rá a tűzfal és port átirányítás szabályok, tehát látható WAN irányból. A távoli hozzáférés legegyszerűbben ddns szolgáltatással és/vagy VPN-el oldható meg. Amennyiben ezeket támogatja a routered, akkor egyúttal szerverként is tud működni, amennyiben nem, egy külön szervert szükséges ezen funkcióra üzemeltetni (ami akár lehet pl egy NAS is)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, uzman írta:

Szia

Valóban így van, ezen technológiánál az IPTV működéséhez szükség van arra, hogy router módban működjön a kábelmodem. Ez egyben a válasz a 3-as pontra.

1. a modem távolról nem elérhető, csak LAN-ról helyi IP címmel

2. a routerednek adj egy fix IP címet és a kábelmodemben ezt az ip címet add meg DMZ-nek. Ilyenkor elvileg nem vonatkoznak rá a tűzfal és port átirányítás szabályok, tehát látható WAN irányból. A távoli hozzáférés legegyszerűbben ddns szolgáltatással és/vagy VPN-el oldható meg. Amennyiben ezeket támogatja a routered, akkor egyúttal szerverként is tud működni, amennyiben nem, egy külön szervert szükséges ezen funkcióra üzemeltetni (ami akár lehet pl egy NAS is)

Köszönöm a választ.

Dmz -t próbáltam de nem működik. Nem érem el a routert.

Tehat a Telecom kivette a távoli elérés funkciót és ahhoz hogy elérjem a routert vagy bármi távoli vezérlés működjön külön vásárolnom kell ddns és vagy VPN szolgáltatást. Tehát az eddig szolgáltatás dragabb lett.

Kivancsi lennék , hogy gazdasági vagy informatikai biztonsági problema okozta e ezt a lépést.

Egyébként hp microserver van beüzemelve , ami működik is távolról duckdns-el, de a vezérlést sehogy sem tudom megoldani. WOL package elküldése a servernek internetről nem működik. Tehát a servert ki tudom kapcsolni távolról OMV -n keresztül , de nem tudom visszakapcsolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...