Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Új csatlakozás a hálózatra


haluben

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk Telekom előfizetők lenni újonnan épülő otthonunkban, azonban a következő problémába ütköztünk. A telek előtt az optikai hálózat levegőben halad, azonban a villanyszerelők és a kivitelezők földkábeles csatlakozást készítettek elő (a telekhatáron található villanyóra szekrénytől az egész előkert alatt be van csövezve egészen a tárolóig, ahol a modem lenne). A Telekomos szakemberek akik a felmérést végezték, közölték, hogy légkábeles csatlakozást tudnak biztosítani, amihez egy védőcsövet kellene létesíteni a padlástérből a tárolóig szétverve a vadi új házat. Miután mondtam nekik, hogy földkábeles csatlakozást szeretnék kérni, mondták, hogy nem gond, csak az E-ON oszloptól, amiről lejönne az optika, a villanyóra szekrényig nekem kell megoldanom a védőcsövezést a közterületen (kb. 10 méteres szakasz a telekhatárunk mentén). A kivitelezőnk és a villanyszerelőnk szerint ehhez nekem közterület bontási engedélyt kellene szereznem a településünk önkormányzatától, de hogy egyébként meg ennek a védőcsőnek a telepítése szerintük a Telekom feladata lenne. Tud ebben valaki igazságot tenni, hogy ebben a helyzetben kinek van igaza? Nyilván, ha nincs más út meg fogom kérni a bontási engedélyt és saját költségen megcsináltatom a csövet, mert nem szeretném szétvésetni a házat, csak félek, hogy a papírmunka még hónapokig is elhúzódhat emiatt. 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia

Valóban nem egyszerű ha a kábelt közterületen a földben szeretnéd elvinni az oszloptól. 

Én azt gondolom, hogy sokkal gyorsabb és egyszerűbb megoldás volna a telekhatáron állítani egy árbócot (pl kerítéshez). Ide léges megoldással el tud jönni az optika és innen a kiépített védőcsőben tovább tud menni az általad elképzelt helyre a kábel.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...