Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Discord belassulás, nagy válaszidő


klori04

Kérdés

Tiszteletem mindenkinek!

Mostanában már egy hete észrevettem hogy a Discord egyre és egyre lassabb lett az esti órákban, megjegyezném hogy esti órán kívül mondhatni elfogadható a sebesség és nincs belassulás és nagy pingnek sincs nyoma. Szóval visszatérve, megnéztem egy pingelést és a válaszidő kb: 170-es volt mint átlag. Ez után megkérdeztem pár barátomat is akinek ugyanúgy mint nekem Telekom az ISP-jük náluk is ez a helyzet, nagy válaszidő, belassulás volt nekik is jellemző. Ezután még azokat a barátokat is megkérdeztem akiknek más az ISP-jük, náluk érdekesen nincs ilyen probléma.

Mi történt hogy belassulás történik állandóan? Miért csak a Telekomosoknál van ez a probléma?

Ha lehet belemagyarázott választ nem szeretnék kapni, előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Screenshot (31).png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Pont ugyanezért regisztráltam én is, mert ugyanezt tapasztalom, ráadásul nem csak a discord esetén, hanem több weboldalnál is ez van az esti órákban (jellemzően 18:00 után, de van hogy már előbb is).

Bejelentettem mint hiba (110655277.2 számú hibajegy), de vagy nem értették meg hogy mi a problémám, vagy nem foglalkoznak vele. Ma volt kint helyszíni felmérésen is a szolgáltatótól ember, de hát nyilván ha délután háromkor méri, akkor nem jelentkezik a probléma, hiába mondtam, így zárták is a jegyet.

Amit én ki tudtam eddig nyomozni, az egy sima traceroute néhány "belassult" weboldallal kapcsolatban, ez pedig az, hogy a routing során egy francia csomópontnál (212.73.202.22) hullik szét az egész. A saját routeremnél is világosan látszik, hogy ez már kb másfél hete minden nap így van, a késő délutáni-kora esti órákban kezdődően hajnalig magas a válaszidő.

Képeket csatoltam

tracer2.png

tracer3.png

tracer1.png

telekom1.png

telekom2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...