Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Hivatalos Függetlenítés


rbalazs

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 3
  • Telekom

Sziasztok!

Köszönjük a topik konkrét témájára (hivatalos függetlenítés) adott válaszaitokat!

 

Egyúttal kérném, hogy maradjatok is ennél a témánál, és sem célzásokkal, sem félreértések magyarázatával, sem egyéb módon, ne térjetek el ettől... mint ahogyan a személyeskedést is kérjük mellőzni.

Köszönjük, hogy a segítő tájékoztatást már megadtátok, ezért, ha további, fórumtársaitokat zavaró hozzászólások érkeznének, lezárjuk ezt a topikot.

 

a többit privát üzenetben megindokoltam.

 

Üdv: laktim

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

A függetlenítés menete:

1. Felkeresel egy t-mobil fiókot. Kell vinni egy számlát vagy jótállási jegyet, hogy igazold, a készülék saját. Ha céges, akkor meghatalmazás és aláírási címpéldány is kell.

2. 15e Ft, ha nincs hűség rajta.

3. Az ügyintéző azt fogja mondani, kapsz majd egy kódot, amit be kell írni ha betettél egy más szolgáltatótól származó simet. Nincs semmilyen kód.

4. Néhány napot várni kell, amit lefut a T kérése az apple szerverein. (én 5 nap után próbáltam és ment) Nem kaptam sem sms-t sem e-mailt.

Ha van kéznél egy idegen nano sim kártya, akkor elég azt betenni a telefonba és Itunes-ra kapcsolódni, elméletileg automatikusan elvégzi a függetlenítést.

Nekem nem volt kéznél idegen sim kártya, így azt a folyamatot írom le, ahol e nélkül is megy (Nem jailbrakelt iphone 5). 

5. Usb kábbellel géppel összeköt, majd ITunes megnyit.

6. Készíts biztonsági másolatot.

7. Vedd ki a SIM kártyát (gémkapocs segít) majd ITunes-on keresztül ha felismerte a készüléket, kattints az "Iphone visszaállítása..." gombra, hogy a gyári beállításokat visszaállítsa. (Itt elkezdi letölteni a legfrissebb verziót, ez 10 percig is eltarthat) Vigyük végig a visszaállítás folyamatát. 

8. A visszaállítást követően kérni fogja, hogy válasszuk le a telefont, majd helyezzük vissza a sim kártyát. Ha ezt megtettük,  dugjuk vissza az usb-t. Kis gondolkodás után kiírta az Itunes, hogy "Gratulálunk, az Iphone fel van oldva!"

9. Ezt követően töltsük vissza a legutóbbi biztonsági másolatot és ugyanúgy használhatjuk a telefont mint előtte csak függetlenül. 

Ezt a listát azért írtam össze, hogy a magam kárán másnak megspóroljak 2-3 órányi külföldi fórum bújást és próbálkozást.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 2017. 06. 29. at 14:41, anonymus írta:

Egyenlőre úgy néz ki megvárja, előtte szinte biztosan nem fogja ingyen függetleníteni. Arra van ráció még hogy 15.000 Ft helyett valami kisebb áron nyomulnak addig.

Amennyiben most veszek a webshopban egy készüléket, kartya és elofizetes nélkül akkor az függetlenül kapom? Ha nem akkor azzal mi a helyzet? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Adott egy többször tulajdonost váltott Samsung Galaxy Alpha ami már rég nem "hűséges" és nincs rajta tartozás. Az eredeti tulajdonos telefonszámát tudom. Ha 25.-én besétálok vele egy ügyfélszolgálatra akkor az IMEI számmal a hűség ellenőrzése után függetleníti a szolgáltató, és felrakja a függő software helyett a függetlent, vagy mi ennek a meneke ez esetben?
Ugye mivel már többször váltott tulajdonost ezért az értelmetlen, hogy adásvételi szerződést vigyek hiszen nem az első tulajdonos adatai lesznek rajta. Viszont a 25.-től érvényes jogszabály nem mondja ki, hogy csak az első tulajdonos kérésére kell függetleníteni a már nem "hűséges" készüléket.

Megköszönöm ha valaki segít eligazodni és megoldást találni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
7 órája, MrZed írta:

Adott egy többször tulajdonost váltott Samsung Galaxy Alpha ami már rég nem "hűséges" és nincs rajta tartozás. Az eredeti tulajdonos telefonszámát tudom. Ha 25.-én besétálok vele egy ügyfélszolgálatra akkor az IMEI számmal a hűség ellenőrzése után függetleníti a szolgáltató, és felrakja a függő software helyett a függetlent, vagy mi ennek a meneke ez esetben?
Ugye mivel már többször váltott tulajdonost ezért az értelmetlen, hogy adásvételi szerződést vigyek hiszen nem az első tulajdonos adatai lesznek rajta. Viszont a 25.-től érvényes jogszabály nem mondja ki, hogy csak az első tulajdonos kérésére kell függetleníteni a már nem "hűséges" készüléket.

Megköszönöm ha valaki segít eligazodni és megoldást találni.

Szoftvercsere nem lesz. A SIM lockot oldják csak fel a készüléken.

Ha független szoftver kell, akkor azt te magad tudod feltenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Ez azért érdekes, mert ha nálam van a készülék összes tartozéka, a doboza is akkor nem tudják azt mondani, hogy lopott. De ha még azt is mondanák akkor IMEI alapján ott a lehetőségük, hogy felvegyék a kapcsolatot az eredeti tulajdonossal. A törvény nem tér ki ilyenekre, tehát mindegy ki viszi be a készüléket el kell végezniük díjtalanul.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Igen de ahogy én olvastam a törvény a most vásárolt és hűségben előfizetésben lévő telefonok jövőjéről. Illetve a jövőben megvásárolt telefonokról nyilatkozik. De ha nincs igazam akkor hip hop független lesz. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
3 perce, teherwagon írta:

Hello @MrZed, egyelőre csak találgatunk. én személy szerint azt remélem, hogy valami hasonló megoldást hoznak rá, mint a Domino adategyeztetésre. alapból nem kell bemenni sehová, hanem valami automatizált felületen beprüntyögjük az adatokat, és kész (azonnal vagy ésszerű időn belül kapjuk a kódot, amivel feloldhatjuk a telót)

Sztem szinte tuti biztosan nem lesz erre felület. Csak aminek kifüt a törlesztöje lejár az fügetlen lesz. Svédek is igy csinálják. Vége a hüségnek kövi nap 00:00 tol független a telo. Régi telokra meg tojtak egyett

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Ezt kaptam 5 órája a Telekomtól és ezt mindenre választ ad.
"Szia! Tegnapi napon (október 13-án) délután, sajtótájékoztató keretében adtunk tájékoztatást az október 24-i törvényi változásokkal kapcsolatosan. Társaságunk már a törvényben megjelölt határidő előtt, október 20-tól biztosítja a díjmentes hálózat-függetlenítést lakossági ügyfelei számára. Erre sorban állás nélkül, egy automata rendszeren keresztül lesz lehetőség (nem feltétel a személyes megjelenés, és a tulajdonigazolás). Lakossági ügyfeleinknek a 1414-es számon, üzleti előfizetőinknek pedig a 1400 és 1435-ös telefonszámon. A megadott automata menüben lehet jelezni a hálózat-függetlenítésre vonatkozó igényt, az érintett készülék IMEI számának megadásával, valamint egy mobilszámot szükséges megadni, amire ki lehet küldeni SMS-ben a feloldás menetéről szóló tájékoztató linket és a készüléktípustól függő feloldó kódot. Javasoljuk, várd meg ezt az időpontot! ^Petra"

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
És mi van akkor, ha egy lejárt szerződéses készüléknél, én magam végeztem a függetlenítést ponotsan nulla ruppóért?

 

Nem mondom, hogy 8 diploma kell egy iPhone függetlenítéséhez, de azért az sem ajánlott, hogy otthon mindenki nekiálljon sufnituningban.

Ha ennyire menő vagy, csináld, de aztán ne sírj, ha lockos lesz a telefonod, mert elnéztél valamit. És akkor az ingyen nagyon drágán van. Valamint az ingyen sincsen ingyen, mert foglalkozol vele, megy az időd, szóval nullában nem jössz ki, ha nagyon komplexen nézem.

 

Nem olvastam el részleteiben az itteni szabályzatot, de a warez-ra, buherá-ra buzdítás más fórumokon tilos szokott lenni, nem kéne máshogy legyen itt sem.

 

Egyetértek kollégával, ha a hivatalos utat kérdezi valaki, akkor maradjunk is annál.

Én úgy tudom egységáras lett a függetlenítés, már nem számít mikor szerződtél. Ha tévednék, akkor majd kijavít valaki.

 

Apple terméknél általában a függetlenítés érvényesítése/véglegesítése iTunes-on keresztül megy, egy full takarítással (gyárira visszaállítás), és így már nem lesz függő (persze, ha forgalmazó megkérte, a gyártó pedig  befogadta az igényt és a "kódot megküldte a kütyü felé"). Vagy valahogy így van, ténylegesen nem intéztem még ilyet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ne függetlenítsd magad a valóságtól! Én nem buzdítottam senkit semmire, különösen nem warez-ra és buherára, csak kérdeztem valamit!

 

Ne haragudj, de olvasva a soraidat, valami nem tiszta nekem. Előbb a beírásod szerint megcsinálod magad a függetlenítést sufnituning módon (buhera meg is van, szóval kár tagadni), majd a következő gondolatban már számla ellenében állítólag hivatalos helyen (sufnituning 2.0, a gsm boltos nem az szerintem, kevés rendelkezik hivatalos, gyártó által támogatott szervizzel és szerviztevékenységgel) csináltatod. Nem ugyanarról beszélsz, mint amibe belekezdtél.

Elnézést, ha nem értem és elveszek a gondolataidban, írásaidban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Akkor engem lehet hülyére vettek annó, de vettem egy kártyás telefont a következőt mondta az ügyintéző:

"az első évben 15 vagy 20.000, a második évben 7500-10000, ha lejárt a két év ingyenesen függetlenítenek". Még azt is megkérdeztem miért ingyenes azt mondta, általában 2 évente az emberek cserélnek telefont, legtöbbször a műszaki körülmények miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello Deino, szerintem nem. annak idején az én emlékeim szerint is volt valami sávosság a függetlenítés díjában, de ma már egységes, ahogyan Roli82 és Ricsi13 írta. kiegészítve a Roli82 által írt hűség alatti kötbér fizetési kötelezettséggel, meg azzal, hogy a nagyon régi (talán '98 előtti?) telóknál ingyenes...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ha egy új SIM kártyát behelyezünk egy már müködö IPhone-ba, amely eddig egy másik szolgáltató SIM kártyájával müködött, akkor elég, ha csak az eltárolt konfigurációt kitöröljük. Ezt az IPhone-ban is meg tudjuk csinálni:
Beállítások / Általános / Visszaállítás / Hálózati beállítások visszaállítása
Ezzel kitöröljük a meglévö konfigurációt.
Az új SIM kártya behelyezésekor a szolgáltató leküldi az aktuális konfiguraciót. Ha ez valami miatt nem sikerül, akkor megjelenik a hibajelzés:
"A konfiguráció letöltése nem volt sikeres", de a telefonszolgáltatás azért müködik.
Ha sikeres, akkor mind a telefonálás, mind az adatátvitel az új SIM kártyával müködik.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @Ágota, ilyen szerintem nem lehet, tehát tuti lesz megoldás :)

a kódnak jónak kell lennie, ha mégsem, a Té vagy a gyártó segít, de előtte zárjuk ki a félreütési hibát. írd le, légyszi, hogy hogyan próbálod, hol akadsz el vele, mit látsz a kijelzőn? (a kapott kódot ne írd le :))

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, balboa írta:

Amennyiben most veszek a webshopban egy készüléket, kartya és elofizetes nélkül akkor az függetlenül kapom? Ha nem akkor azzal mi a helyzet? 

Ahogy anonymus írta attól függ mit veszel, a lista áras vásárlás nem befolyásolja azt, hogy független vagy sem.

Az utóbbi időben bekerült telefonok nagy része független már pl HTC U11

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...