Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Smartbox 4:3 - 16:9 képarány


Helayn

Kérdés

Üdv.

Tegnap kötötték be a tv-net kombót. Eddig ***** szolgáltatta koaxon az adást. Igazából 2 probléma is felmerült sajnos:
- A box folyamatosan eldobálja a távirányitót. Már bekötésnél a srácnál is "távirányitó lecsatlakozva" felirat ugrált fel minden 10ik gombnyomásra. Kicserélte másik távirányitóra, ma ez megint előjött.
Jövőhéten kicseréli a boxot elvileg. Szóval ez megoldódni látszik.

A nagyobb baj a képaránnyal van. Régi filmeknél amit a szolgáltató alapból 4:3 ban sugároz, a tévén 2 fekete csikkal jelenik meg. Ez a diginél nem volt probléma mert automatikusan a tv felismerte és teljes képernyőre rakta a műsort. Nyújtotta vagy nagyította nem tudom, de nem volt fekete csík. Most hogy HDMIvel van csatlakozva, a box menüjében semmi képaránnyal kapcsolatos beállítást nem látok.
A tv-ről manuálisan át tudom állitani a nyújtást, viszont az nem adott csatornára vonatkozik, hanem mindenre. Igy a 16:9 es képarány is annyival van megnyújtva mint amennyivel nagyítottam a 4:3, at hogy ne legyen fekete csík. Ez meg elég macera igy.

Van erre valami megoldás vagy a fekete csíkokkal kell együtt élnem?

Köszi a segitséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
16 órája, Helayn írta:

Üdv.

Tegnap kötötték be a tv-net kombót. Eddig ***** szolgáltatta koaxon az adást. Igazából 2 probléma is felmerült sajnos:
- A box folyamatosan eldobálja a távirányitót. Már bekötésnél a srácnál is "távirányitó lecsatlakozva" felirat ugrált fel minden 10ik gombnyomásra. Kicserélte másik távirányitóra, ma ez megint előjött.
Jövőhéten kicseréli a boxot elvileg. Szóval ez megoldódni látszik.

A nagyobb baj a képaránnyal van. Régi filmeknél amit a szolgáltató alapból 4:3 ban sugároz, a tévén 2 fekete csikkal jelenik meg. Ez a diginél nem volt probléma mert automatikusan a tv felismerte és teljes képernyőre rakta a műsort. Nyújtotta vagy nagyította nem tudom, de nem volt fekete csík. Most hogy HDMIvel van csatlakozva, a box menüjében semmi képaránnyal kapcsolatos beállítást nem látok.
A tv-ről manuálisan át tudom állitani a nyújtást, viszont az nem adott csatornára vonatkozik, hanem mindenre. Igy a 16:9 es képarány is annyival van megnyújtva mint amennyivel nagyítottam a 4:3, at hogy ne legyen fekete csík. Ez meg elég macera igy.

Van erre valami megoldás vagy a fekete csíkokkal kell együtt élnem?

Köszi a segitséget!

A képarányra nincs “megoldás”, ez a helyes működés, nem torz nyomott képet kapsz mint eddig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...