Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mobil hangszolgáltatás


Balfi

Kérdés

Én affelől szeretnék érdeklődni,hogy a műholdak és az egyéb nem vezetékes távközlés korában,miért nem lehet megoldani,hogy egy mobil hálóza 100%os lefedetséggel éljen.Vonatozásnál a legkatasztrofálisabb a helyezet!Volt,aki 4G-t használta Szombathely-Budapest között,vagyis használta volna,ha működött volna,az ismerőse Vodafonenál használt hasonlót és végig dolgozott a laptopján.Egy sima telefonálás is turtúra tud lenni,ha vonatozik az ember,mert hol van térerő,hol nincs.Miért olyan nehéz 2014ben ezt kiépíteni?Mi nem áll rendelkezésre?Az ilyen-olyan havidíjak,meg egyebek azonnal kiszámlázásra kerülnek,de a szolgáltatás ellenértéke,nem egyenlő?Akkor hogy van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 146
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

 

az önkormányzatnál esetleg érdekődtél már? számtalan olyan esetről olvastam, hallottam amikor az önkormányzat furta meg a távközlési szolgáltató fejlesztési tervét... a zuglóiból meg egyenesen ki is nézem, bár ott most új polgi van, lehet őt kéne nyektetned és nem itt protestálnod (főleg azért mert állandóan jelzed, hogy nincs is szolgáltatásod a t-nél és mennyivel jobb szolgáltatót találtál...)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

ha nincs szolgáltatásod a T-nél, akkor mit kavarsz itt és írsz baromságokat? (hozzáteszem, megint, mert olyan rossz irányba próbálod terelni az embereket, amit én még nem láttam, pedig lehet, csak a guglit kéne segítségül hívni és nem demagóg módón falusi kisbíróként a nemléptező igazadat hajtogatni...)

az interneten (ha már ezt a nevet választottad magadnak akkor légy intelligens és ne csak prunyesz letöltésére használd) megtalálod a kérdésedre, rüsszögésedre a választ, nem kell messzire menni, de akár kopogtass be a zuglói önkormányzat ajtaján is sztem, ahogy már javasolták itt neked, ott megkapod a kérdésedre a válasz zsenikém

ha nem akarsz kimozdulni otthonról, akkor mint írtam, a gugli a barátod és szembesülsz a valósággal, akár a 98 mbit/s sebességeden keresztül.

 

hogy miért is?

ezért:

zugló2-közmű

zugló1-fejl

 

remélem meg is nyílnak a doksik...

 

a közműves doksit ajánlom figyelmedbe, annak is ezt a csudálatos részét:

"A jelenleg érvényben lévő ZKVSZ. Előírásaihoz képest ez a szabályozási terv övezet módosítás mellett csökkenti az elhelyezésre kerülő létesítmények paramétereit, ezáltal kisebb növekedés várható a távközlési és adatátviteli rendszeren, ami várhatóan nem haladja meg a kerületet ellátó központ kapacitását."

 

na szóval, akkor kin múlik egy esetleges fejlesztés főként?

hát persze, hogy az önkormányzaton, elvégre ő hozza az intézkedéseket, rendeleteket, amik lehetővé teszik a haladást, fejlődést...

 

ha kábel nincsen, rezet nem lehet fejleszteni, mert korlátolja az önk. rendelet, akkor mi marad, az optika... (mert kábeles hálózatot állítólag szintén nem éri már meg építeni nagyon)

itt meg szintén mehetsz reklamálni, de talán már inkább az nmhh! fele asszem, hogy miért rendelkezett kb. 2-2,5 éve arról, hogy újonnan kiépített optikai hálózatokra korlátozás nélkül engedni kell betelepülni a konkrurens szolgáltatókat (sztem szabott nagyker áron ráadásul, de ehhez a részéhez nem értek, mert mélyebben bele kéne látni)

tehát kérdem én, te építenél saját pénzeden konkrétan másnak (értsd a témához igazodva, hogy másik szolgáltatónak) hálózatot? balek lenne aki ebbe belevágna, sztem a befektetés alapjaiban nem térülne meg sosem, de ez már megint mélyebb elemzést kíván.

 

ha már trollkodsz, akkor kicsit gondolkodj is előtte, mielőtt az elferdített igazságnak látszó írásaiddal meg akarod téveszteni a fórum lakóit (bár sztm egyre kevesebben vesznek komolyan téged)...

 

mindenki mástól elnézést kérek, ha kicsit ingerültre sikeredett a beírásom...

 

 

 

Ha többet kapsz akkor kössz szerződést a Telekommal és használd azt. Én midenesetre egy méásik szolgéáltatóhoz mentem, pont azért, mert egy 100/50 -es net-ből a letöltésem 98-99 Mbit/sec, a feltöltésem 54 Mbit/sec, és ha 54 Mbps-el töltök fel, ugyanakkor 98 Mbps-es tudok letölteni, ami neked csak álom ennél a cégnél.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

******

egy érdekesség, hogy mennyire jo fej az onki, miszerint agglomeráció, Bp mellett, kb 5 évig azért nem volt egy bizonyos városrészén (majdnem 1000 háztartás) kábel tv, mert az önkormányzat nem adott építési engedélyt egy 15-20 méteres szakaszra, aláírásokat is hiába gyűjtöttek a lakok... Aztán vezetőség váltás volt, akik nem álltak a fejlődés útjába és érdekes módon, meg lett oldva a dolog, és énekes, hogy akkoriban a 2 megás net helyett lett 8 megás is, mert lehetett okosítani...
******

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

ATK Next S-re ez szerintem egy jó ajánlat lesz főleg ár/érték arányban,  hasonlít a valamikori Médiamánia M-re, de annál jobb, már csak az kellene, hogy a korlátlan lebeszélhetőséget kiterjesszék teljes Telekom irányba, talán ennek ez sincs már messze.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv! Érdeklődnék, hogy domino 5 díjcsomagot használok. Most aktiváltam a Domino most opciót. Kérdésem, hogy ahhoz, hogy 9 forintért tudjak telefonálni, le kell mondanom a domino 5 kiválasztott telefonszámokat? Mert ugye ott 39 ft a percdíj.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kocsis Tiborné
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia !

A 1777-en tényleg létre lehet hozni egy domino jelszót. Ezután az online felület is megjelenik. Azonban nincs testreszabás menűpont.

A szolgáltatások menűpontba be lehet lépni (https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/domino-dijcsomagok) Itt megjelenik a DOMINO MOST amelynél van egy BEKAPCSOLOM gomb.

Ezt kiválasztva sikeresen visszaugrik a fiók, áttekintés részére és üdvözöl. Semmi sem történik.

A 1777 automata rendszeren keresztül nem sikerült olyan helyre jutnom, ahol aktiválható lenne a MOST.

A 1430-nál pedig elfogyott a türelmem, így nem jutottam el az ügyintézőhöz.

Egyáltalán a DOMINO NAP csomag mellé aktiválható a MOST ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egy olyat találtam, hogy "kedvelt számok" amit még telefonon állítottam be a Telekom alkalmazásban. Megadtam a 3 számot, és első hónapban 72ft volt a "kedvezmény"... ebben a hónapban pedig már 4000ft volt a számla(többször hívok tnorost, de a beírt telekom számokat is ugyanúgy számlázza), úgy hogy be van állítva és a számlakivonatban egy szót nem írnak arról, hogy bármennyi is lett volna a kedvezmény :( Elég szomorú, lehet, hogy nem jót állítottam be, de mást nem találtam. :( 

Azért köszönöm!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: olahb
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azt szeretném megkérdezni, hogy Like S díjcsomagnál, hogy kell beállítani a "0 Ft-os percdíjjal hívható 3 Telekom mobilos  hívószám havonta 300 perc erejéig" lehetőséget?

PC-s felületről be lehet állítani vagy csak mobil felületről?

Beállítás-Előfizetéseim-Hívás-Kedvelt számok ?

Várom válaszod.

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az utóbbi 1-2 hétben egyre gyakrabban fordul elő, hogy a telefonom nem kapja meg a fallback jelet, amikor hívnak, vagy sms-t küldenek. Így persze nem is csörög, a hívó félnek azt mondja be, hogy nem vagyok elérhető. Vidéken, és Budapesten is előfordult már több alkalommal. Legalábbis én erre tippelek, mert térerőm van, mégsem csörög ki a telóm.

Más nem tapasztalt hasonlókat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Több esetben olvastam egy felhívást,miszerint bizonyos ismeretlen számról hívnak,ha felveszik vagy visszahívják a számot,esetleg több tízezres számlát is kaphatnak.Én ugyan dominós vagyok,de nem szeretném ha az egyenlegem elveszne.Valóban előfordulhat ilyen?Ma hívtak,ismeretlen szám,nem szólt bele senki.Tudakozás alapján titkosított számról lehet szó.Egyáltalán hogy tudom tiltani,ha a névjegyzékemben nem szerepel?Köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...