Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mobil hangszolgáltatás


Balfi

Kérdés

Én affelől szeretnék érdeklődni,hogy a műholdak és az egyéb nem vezetékes távközlés korában,miért nem lehet megoldani,hogy egy mobil hálóza 100%os lefedetséggel éljen.Vonatozásnál a legkatasztrofálisabb a helyezet!Volt,aki 4G-t használta Szombathely-Budapest között,vagyis használta volna,ha működött volna,az ismerőse Vodafonenál használt hasonlót és végig dolgozott a laptopján.Egy sima telefonálás is turtúra tud lenni,ha vonatozik az ember,mert hol van térerő,hol nincs.Miért olyan nehéz 2014ben ezt kiépíteni?Mi nem áll rendelkezésre?Az ilyen-olyan havidíjak,meg egyebek azonnal kiszámlázásra kerülnek,de a szolgáltatás ellenértéke,nem egyenlő?Akkor hogy van ez?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 146
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 2

Meséld már el kérlek, hogy ki bízott meg azzal, hogy ilyen sületlenségeket írjál ide?

Az ufós témát én személy szerint végképp nem értem, saját magadnak mondasz ellent egymás utáni posztjaiddal (nem fejleszt senki semmit sem, de mégis vannak gigbites hálózatok, hát hogyan is van ez?)

 

Hogy kis komolyság is legyen: Hidd el, valakinek bőven elég a 192 kbit-es internet is, amire sokan használják, használnák, arra pont elég lehet ez is.

Hálózatot (akár vezetékes, akár mobil) nem mindenhol éri meg fejleszteni, újat építeni hivatalos körülmények között meg szintén nem biztos, hogy gazdaságos (lásd baráti szabályozások, elvárások a hatóságok által), főleg hogy azt folyamatosan karban is kéne tartani (és itt jön képbe a pénz, pénz, pénz).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Helló Joci!

Igen meglévő előfizetés mellé vehetsz új előfizetést telefonnal együtt!

Kedvezmény az max annyi, hogy vásárláskor beválthatod a kapcsolat pontjaidat és ennyivel csökken a telefon ára, illetve ha van kiemeltségi szinted akkor nagy valószínűséggel nem csinálnak fizető képességi vizsgálatot és nem kérnek be előleget!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A Dél –alföldi régióban a 2G mobil hang és adatszolgáltatásban fennakadás tapasztalható. A hiba elhárításán munkatársaink már gőzerővel dolgoznak, bízunk benne, hogy hamarosan újra zavartalanul tudod majd a szolgáltatást használni! A kellemetlenség miatt ezúton is elnézésedet kérjük!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Hello @fgabor87, a telókban nyilván be lehet állítani, hogy milyen hálózatokat használjon, de 2G-4G párosítás nincs, csak 2G vagy 2G-3G vagy 2G-3G-4G. így ha te hívsz, előtte beállíthatod a 2G-t. viszont a téged hívnak esetre csak az van, hogy 2G-n hagyod a telód. ezt a 4G mobilinternet használattal kombinálva az a közös metszet, hogy 2G-re állítod a telót, és csak akkor váltasz 2G-3G-4G -re, ha internetezni szeretnél. ez persze macera, meg nem megoldás arra, ha internetezés közben hívnak :(

így én a helyedben kipróbálnék egy 2g 3g 4g switch widget-et :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia @teherwagon!
Köszi a tippet, szétnéztem Play-en, és találtam egy nagyon hasznos kis app-ot. 4G LTE Switch a neve (Google Play). Igazából annyit tud, hogy szerintem a telefon egyik olyan beállítását hozza elő, ami el van rejtve (elvileg a *#*#3634#*#* vagy valami hasonló kódra kéne bejönnie, de nekem nem működik), és itt a hálózati módnál jóval több variációt ajánl fel, és van közte LTE/GSM auto. LTE-n lóg egész addig, amíg nem jön egy hívás, akkor egyből EDGE-re vált, majd le is kapcsol a mobilnet (gondolom ez normális, hogy lekapcsol, bár eddig siha nem figyeltem). Tökéletes, erre van szükségem. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia @teherwagon, hát majd próbálkozok még appokkal, egyelőre nem volt időm.

Sokat vagyok Budapesten, ott nem is okoz problémát, de ilyenkor kevesebbet is telefonálok. Nyilván pont akkor hívnak többször, ha nem vagyok bent munkahelyen, és ilyenkor vidéken vagyok, ahol meg nincs 3G.
Most már értem a DualSim-es telók értelmét, kár, hogy nem olyat vettem. Dehát nemrég óta van mobilnetem, most szembesültem igazán ezzel a problémával. Eddig GSM only-n volt a telóm (állítólag kevesebbet fogyaszt).
Nekem olyan app is jó lenne, ami automatikusan állítgatja: ha benyomom a mobilnetet, auto LTE, amúgy meg GSM only. Nincs állandóan bekapcsolva, szóval ez simán jó lehet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Igen a Domino Most opció az is promóciós, aztán majd eldöntik mi legyen a sorsa :)

Szerk: Persze hogy nincs benne net, hiszen ez csak egy opció nem csomag, kell hozzá egy meglévő Domino csomag mondjuk Surf, ahhoz hozzá pattintani a mostot, ha olcsóbban akar valaki dumálni, ha több net kell akkor bekapcsolni valamelyik adat csomagot. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
kiegészités
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Merre vannak cikkek mert egy darabot se láttam még róla?! :D

Telekomra jellemző, hogy megvárja hogy mivel jön ki a másik két mobil szolgáltató és aztán lép.

Újdonságokat nem kötelező előre bejelenteni az ÁSZF-ben, de pár nap múlva érkezik az új ÁSZF abban bele kerülhet.

Igénybevételéhez valamilyen aktív mobilinternet csomag meglétére van szükség.

Mondjuk hova ez a rohanás? Rá ér nem? :D

Türelem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Kiegészités
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Továbbra is lehet aktiválni 1430-os ügyintéző segítségével.

Egyébként szerintem a kampány november 2.-án indul el és lehet ezért nincs még fent semmi róla a weboldalon.

Update: Telekom alkalmazáson keresztül is aktiválható már a Domino Most

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szerbusz

Nem kell be menned a T-hez, elég ha belépsz a telekom.hu weblapon a telefonszámoddal és a hozzá tartozó jelszóval. Belépés után a webes felületen van lehetőséged beállítani a 3 telefonszámot.  Illetve a forduló nap után 2 Gb lett nálad is már az adatkeret. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, teherwagon írta:

Hello @zoli62, ezt miből gondolod, volt valami afférod velük? :D

Inkább nehézkes ügyintézésnek nevezném, főleg otthoni szolgáltatásnál.  Ki mit nevez afférnek. :) A lényeg, hogy jól kell kijönni belőle, de ez nem mindenkinek sikerül.  Egyébként arra céloztam, hogy egy portfólióváltás bevezetése előtt egy nappal közlik az ügyfélszolgálattal a tudnivalókat, holott mi már előbb is tudunk ezekről például a sajtóból, vagy fórumokról.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

én az agglomerációs vonalon próbáltam (bp-fehérvár irány) és ott a 3g/hspa/4g megy rendesen nagyrészt, de azért ott is vannak fekete foltok sajna...

 

volt ilyen wifi-s kezdeményezés, mávnál van infó is a honlapon:

máv wifi

 

ennek szerintem itt van egy buktatója:

"A vezeték nélküli Internet hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps"

 

Ha egy kocsiban rácuppannak 10-en, vagy 20-an, akkor már a facebook is felejtős talán :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

mivel nap, mint nap az agglomerációból utazom be, akár mindennap használhatnám is, de vegyes az érzelmeim a wifivel kapcsolatban. néha nagyon gyenge a jel és nagyon lassú is. ez összefügg azzal is, hogy milyen napszakban utazol, tanítási szünetben vagy sem. sokszor nem is küzdök vele...

ha a déliben szállsz fel a vonatra, meg kell nézni mi a wifi nevét az ajtónál, mert mind a 4-5-6 bant álló vonat jelét megtalálod. ha nem jó wifire  csatlakozol fel, ledob ahogy elindul a vonat :P

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok, témába vág a Digitális Magyarország program, amelynek célja a nagysebességű szélessávú internet elérhetősége mindenki számára, a digitális írástudás terjesztése, a vállalkozások versenyképességének növelése. A partnerségi együttműködési megállapodás alapján a Telekom az elmúlt 20 évben több mint 1800 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Magyarországon - ez több mint két és félszerese a külföldi tulajdonosok számára ugyanebben az időszakban kifizetett osztaléknak - , a következő években pedig további több százmilliárdnyit tervez annak érdekében, hogy minden háztartásban elérhető legyen a nagysebességű szélessávú internet-hozzáférés. Az első állomás Nyíregyházaa megvalósításhoz szükség volt, illetve a továbblépéshez szükség lesz valamennyi érintett szereplő – az állam és a távközlési, infokommunikációs piac szereplői, továbbá az önkormányzati, egyéb vállalati és a civil szféra – összefogására. 

 

Szép napot:

 

István

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...