Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Szolgáltatás kábel csere


hutamto

Kérdés

Sziasztok!

Tavalyi évben vettünk egy ingatlant,  ahol korábban telekom otthoni szolgáltatás volt.  (Csak TV, a településen pedig koax hálózat van.) Az ingatlan vásárláskor a TV előfizetés megszüntetésre került, de ugye a régi előfizető koax kábele bentmaradt. Én nem is foglalkoztam vele.. December 13.-án köttettem be, az új telekom otthoni szolgáltatásokat. (TV,Internet, Telefon) A nagy szívfájdalmam az volt, hogy megjöttek a szerelők és a régi koax kábelt bent hagyva bekötötték az otthoni szolgáltatásokat. Én kérdeztem tőlük az új kábelt, de sajnos nem voltak hajlandók segíteni ez ügyben, még a régit is toldani akarták volna ha rövid, de szerencsére elég hosszú volt. 

A problémát szinte megéreztem, a szolgáltatás körülbelül 3 napig ment, (Kaon CG3002 modem), majd hibabejelentést tettem.  Kijöttek, megcsinálták majd pár napig megint jó volt, de újra ugyan az a hiba.. a modem nem megy fel a hálózatra, nincs internet. Bejelentettem, kijöttek majd mondtam a szerelőnek hogy a régi kábel bentmaradt, nem az lehet a hiba? Majd erre ő csak annyit mondott, hogy nem, hiszen az oszlopokon is a régi kábel van, azokat sem cserélik.. Erre ő hogy egy modemcsere kell, mert az lehet a baj.. kicserélte egy Sagmcom Fast 3686 V2-re, ami körülbelül megint egy hétig bírta.. Itt már nem tettem hibabejelentést, hanem a routert alaphelyzetbe állítottam és egy 5 perces újraindítás után jó lett.

A kérdésem az lenne, hogy ha új előfizető bekapcsolása történik, akkor nem új kábelt is kellene behúzni? Mert a koax egy érzékeny technológia és kitudja mióta van ott az előző előfizető kábele, már sérülhetett is jelveszteség stb. stb.

Valamint a kérdésem az lenne még, hogy írhatok-e egy panaszlevelet a telekomnak és kérhetem a kábel cseréjét?

 

Köszönöm válaszotokat!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia

Én azt gondolom, hogy a létesítést végző technikus dönti el, hogy kell-e új kábelt behúzni avagy nem. Ha a kábel állapota jó - és ebben gondolom egyetértünk - nem szükséges cserélni. Más kérdés mi van olyankor ha nem működik megfelelően a szolgáltatás, de ezt ki lehet deríteni, hogy mi miatt. Ez lehet akár egy laza F csatlakozó, de lehet akár valamelyik aktív/passzív hálózati elem hibája.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2023. 01. 21. at 20:14, tothtamaas írta:

Szia!

A router folyamatosan elveszti a jelet. Megnéztem pár dolgot,  ezek az értékek jók? Kis település, kertes ház. Nincs toldva a kábel, direktbe a modembe megy.

 

 

Ezek az értékek rendben vannak, bááár kicsit erős a jel az 1-2-3-4 csatornán de ettől még nem kellene a jelet elvesztenie.

A feltöltési csatornákról is tegyél be képet mert ha az túl erős akkor simán okozhat jelvesztést.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kata.O
A szerző kérésére távolítottam el a képeket a posztból
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2023. 01. 22. at 7:38, Roli82 írta:

Ezek az értékek rendben vannak, bááár kicsit erős a jel az 1-2-3-4 csatornán de ettől még nem kellene a jelet elvesztenie.

A feltöltési csatornákról is tegyél be képet mert ha az túl erős akkor simán okozhat jelvesztést.

Szia!

Köszönöm hogy segítesz!

Feltöltési csatorna értékei:

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kata.O
A szerző kérésére távolítottam el a képeket a posztból
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2023. 01. 20. at 7:54, uzman írta:

Szia

Én azt gondolom, hogy a létesítést végző technikus dönti el, hogy kell-e új kábelt behúzni avagy nem. Ha a kábel állapota jó - és ebben gondolom egyetértünk - nem szükséges cserélni. Más kérdés mi van olyankor ha nem működik megfelelően a szolgáltatás, de ezt ki lehet deríteni, hogy mi miatt. Ez lehet akár egy laza F csatlakozó, de lehet akár valamelyik aktív/passzív hálózati elem hibája.

Szia!

A router folyamatosan elveszti a jelet. Megnéztem pár dolgot,  ezek az értékek jók? Kis település, kertes ház. Nincs toldva a kábel, direktbe a modembe megy.

 

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kata.O
Szerző kérésére eltávolítottam a képeket
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...